Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2009 spalio 15d. 13:11

R.Palaitis: „Sąlygos socialiniams neramumams yra, trūksta režisierių“

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis dovanas pavaldiniams linkęs pirkti iš reprezentacijai skirtų lėšų.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vidaus reikalų ministras R.Palaitis
Vidaus reikalų ministras Rimvydas Palaitis teigia, jog Lietuvoje šiuo metu yra susiformavusios visos sąlygos socialiniams neramumams, trūksta tik režisieriaus.

Tai R.Palaitis pareiškė Seime atsakinėdamas į klausimus dėl prieš kelias dienas vykusių incidentų socialdemokratų būstinėse.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pastebėjo, jog visuomenėje pastaruoju metu auga įtampa, o finansavimas Policijos departamentui yra sumažintas ir jį dar ketinama mažinti. Jis klausė, ar tai nesudaro galimybių vadinamosioms socialinėms krizėms.

„Norint, kad rimti socialiniai neramumai prasidėtų, turi būti: ekonominė sunki padėtis – yra; stiprios profsąjungos – yra; žiniasklaidoje kurstoma įtampa, mano supratimu – yra. Už viso to turi stovėti režisieriai, t. y. arba rimtos politinės partijos, arba verslas su pinigais. Va šita vieta dar nėra užpildyta, todėl kol kas ir nelaukiame tų socialinių neramumų labai plačia apimtimi. O vienas kitas mitingas yra demokratijos išraiška. Aš manau, kad tai yra normali situacija“, – atsakė R.Palaitis.

R.Palaitis teigė, kad „norėtųsi daugiau pinigų“ viešajam saugumui, tačiau pabrėžė, jog ir su esamu finansavimu „viešasis saugumas bus užtikrintas“.

Incidentų priežastys nežinomos

R.Palaitis Seime pateikė ataskaitą dėl spalio 12 dieną vykusio sprogimo Vilniaus Barboros Radvilaitės gatvėje esančioje socialdemokratų būstinėje bei naktį po to mesto butelio į kitos socdemų būstinės pastatą sostinės J.Basanavičiaus gatvėje.

Ministras patvirtino keliamą versiją, jog sprogimas galėjo įvykti dėl cheminių medžiagų likučių, kai buvo uždegtas žiebtuvėlis. Butelį su degiu skysčiu į socdemų būstinę metusio vyro, anot ministro, tebeieškoma. „Kameros užfiksavo, kaip vyras, vilkintis raudoną striukę, meta butelį ir pasišalina į netoliese esančius kiemus“, – teigė R.Palaitis.

Jis pabrėžė, kad šie įvykiai tarpusavyje nesiejami. „Prielaidų gali būti įvairių – nuo mėnulio pilnaties, iki įvairių politikų pareiškimų“, – teigė R.Palaitis, užsimindamas apie kiek anksčiau pasirodžiusius socdemų pranešimus, esą apie artėjančią krizę žinota, tačiau nieko nesiimta. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min