Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Šimašius: D.Kedys pasistengė, kad kaltinimai pedofilija būtų kuo sunkiau ištiriami

R.Šimašius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Šimašius
Šaltinis: 15min
0
A A

Komentuodamas pirmadienio žudynes Kaune, teisingumo ministras Remigijus Šimašius pareiškė, jog dviejų žmonių nužudymu įtariamas Drąsius Kedys „ne tik padarė viską, kad istorija išgarsėtų, bet ir beveik viską, kad kaltinimai pedofilija būtų kuo sunkiau ištiriami“.

Savo tinklaraštyje internete R.Šimašius teigia taip pat gavęs D.Kedžio „Laišką niekam“, kuriame vyras žeria kaltinimus pedofilija trims vyrams: pirmadienį nužudytam teisėjui Jonui Furmanavičiui, buvusio Seimo nario Viktoro Muntiano patarėjui Andriui Ūsui bei „jų draugui Aidui“. D.Kedys laiške teigia esąs nusivylęs Lietuvos teisine sistema, skundžiasi, esą jo prašymus prokurorai atmeta.

Kad ir kokie faktai paaiškėtų – D.Kedys nėra ir neturi būti laikomas didvyriu ir teisingumo angelu, – teigia R.Šimašius.R.Šimašius teigia „kraupųjį įtariamojo laišką“ perdavęs generaliniam prokurorui ir abejoja, ar prokurorai atliko viską, kad būtų užkirstas kelias tolesnei nusikalstamai veikai. „Prokuratūros kompetencija yra ir bylų tyrimas, ir, kiek tai susiję su byla, kelio naujiems nusikaltimams užkirtimas“, – pabrėžia ministras.

Jis dvejoja, ar buvo imtasi visų priemonių, kad mergaitė nebūtų skriaudžiama, taip pat, kad jos tėvas nesiimtų vykdyti nusikalstamo teisingumo.

Ministras pastebi, jog tyrimą dėl D.Kedžio teiginių Kauno prokurorai galėjo perduoti kolegoms Vilniuje, esą tai būtų padėję pasistūmėti.

Dabar R.Šimašius ragina atlikti tyrimą ir išorinėms institucijoms, pavyzdžiui, sudarius specialią tyrimo komisiją Seime (beje, frakcijos „Viena Lietuva“ atstovas Vytautas Kurpuvesas jau inicijuoja laikinąją tyrimo komisiją Kauno įvykiams ištirti), kuri „išsklaidytų neaiškumus dėl visų teisėsaugos institucijų veiksmų“.

D.Kedys – ne didvyris

Anot R.Šimašiaus, pirmadienio įvykiai bei internete pasipylę komentarai rodo, jog visuomenė yra nusivylusi Lietuvos teisėsauga bei išprovokuoja keršto pateisinimo ir nesaugumo jausmą.

„Staiga daug kam ima atrodyti, kad „imti ir iššaudyti juos visus“ yra gerbtinas siekis bei poelgis. (...) Kad ir kokie faktai paaiškėtų – jis nėra ir neturi būti laikomas didvyriu ir teisingumo angelu. Turiu galvoje ne tik įtarimus dėl nužudymų, bet ir jo veiksmus, susijusius su jo mestais kaltinimais pedofilija. Tikrai gali būti, kad mergaitė buvo pedofilijos auka. Tačiau šiuo atveju ponas D.Kedys, panašu, ne tik padarė viską, kad istorija išgarsėtų, bet ir beveik viską, kad kaltinimai pedofilija būtų kuo sunkiau ištiriami“, – rašo R.Šimašius.

Ministras ragina išlaikyti šaltą protą ir neskubėti vertinti D.Kedžio mažametės dukros liudijimų. „Tiems, kam ir be teismo aišku, kad mergaitė buvo pedofilijos auka, noriu priminti, kad „ir taip aišku“ labai dažnai nepasitvirtina. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad beveik trečdalis tokių liudijimų, kai prieš vieną iš išsiskyrusių tėvų dėl pedofilijos kaltinimų liudija vaikas, pasirodo esantys netikri“, – pastebi R.Šimašius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min