Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 30d. 20:39

Radoslawas Sikorskis: Lietuva turėtų parodyti palankumą lenkų tautinei mažumai

Lenkijos uždienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos uždienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis ketvirtadienio popietę susitiko su Lietuvos lenkų atstovais. Po šio susitikimo R.Sikorskis pareiškė, kad Lietuvos-Lenkijos santykius pagerintų Lietuvos parodytas palankumo gestas vietiniams lenkams.

R.Sikorskis teigė, kad jo susitikimas su lenkų tautinės mažumos atstovais Lietuvoje yra įprastas ir niekuo neišsiskiriantis.

„Tai rutininis susitikimas. Lenkų tautinė mažuma Lietuvoje yra įtakinga politiškai, yra labai populiari ir męs tęsime dialogą su Lietuvos vadovais apie įsipareigojimų vykdymą, kurie iki šiol nepadaryti“, – žurnalistams teigė R.Sikorskis.

Jis plačiai nekomentavo susidariusios įtampos tarp Lietuvos ir Lenkijos, tik pažymėjo, kad Lietuva turėtų parodyti daugiau palankumo lenkų tautinei mažumai.

„Mes norime su Lietuva turėti pačius geriausius, kokie įmanomi, santykius, o tam padėtų Lietuvos parodytas palankumo gestas lenkų tautinei mažumai“, – teigė Lenkijos užsienio reikalų ministras.

R.Sikorskis ketvirtadienį atvyko trumpo vizito į Lietuvoje vykstančią Demokratijų bendrijos konferenciją. Tačiau oficialiuose renginiuose R.Sikorskis nedalyvavo. Jis tik susitiko su Baltarusijos opozicijos atstovais bei lenkų tautinės mažumos Lietuvoje nariais.

Penktadienį R.Sikorskis išvyksta atgal į Varšuvą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min