Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radviliškio teisėjo Vytauto Butvilo byla Generalinėje prokuratūroje guli nuo kovo

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas
Šaltinis: BNS
0
A A

Radviliškio rajono apylinkės teismo teisėjo Vytauto Butvilo byla nuo kovo pradžios guli Generalinėje prokuratūroje. Generalinis prokuroras Darius Valys nepriima sprendimo kreiptis į Seimą dėl leidimo teisėją patraukti baudžiamojon atsakomybėn, pranešė LNK Žinios.

„Ta pozicija, kurią dabar užima Generalinė prokuratūra, niekaip kitaip negalima vertinti kaip vilkinimas priimant sprendimą, kuris, manyčiau, yra naudingas būtent tam asmeniui, dėl kurio veikų dabar nagrinėjami tie klausimai (...). Viskas ten buvo padaryta, kaip nurodė Generalinė prokuratūra“, – sakė praėjusią savaitę į pensiją išėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio skyriaus vadovas Povilas Urbšys.

Pagal Konstituciją, teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be prezidento sutikimo.

STT Radviliškio rajono apylinkės teisme apsilankė vasario pabaigoje, pareigūnai patikrino teisėjo padėjėjos ir sekretorės kompiuterius, tačiau tarnautojų nesulaikė. Dėl ko STT pareigūnai lankėsi teisme, nepranešama.

Generalinė prokuratūra nekomentuoja, kodėl nesiima sprendimų dėl teisėjų V.Butvilo.

LNK Žinių duomenimis, Šiaulių prokurorai siūlė teisėjui būti apklaustam specialiuoju liudytoju, bet šis esą su tuo nesutiko.

Dėl šio teisėjo anksčiau buvo pateiktas skundas, esą V.Butvilas neišsprendė nusišalinimo klausimo, atsisakė prie bylos prijungti dokumentus bei neįvykdė teisėjo pareigos paskelbti teismo sudėtį, tačiau Teismo etikos ir drausmės komisija nusprendė drausmės bylos dėl šio skundo nekelti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teismas
Parašykite atsiliepimą apie 15min