Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radviliškyje pagerbti su sovietais kovoję Lietuvos partizanai

partizanai
Partizanai
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Radviliškio rajone Minaičiuose pagerbti su sovietų okupantais kovoję partizanai ir jų vadai, 1949 m. paskelbę Lietuvos nepriklausomybės deklaraciją. Istorikai pabrėžia, kad laisvės kovotojai savo drąsa įrodė, jog 1940 m. Lietuva į Sovietų Sąjungą buvo įjungta prieš tautos valią.

Partizanų ryšininkų Petrėčių Miknių sodybos klėtyje iškastame bunkeryje 1949 m. tris savaites gyveno aštuonių Lietuvos partizanų apygardų vadai ir rašė Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaraciją. Joje buvo išsakytas noras atkurti demokratinę ir nepriklausomą Lietuvą

„Pirmiausiai suvokti jų meilę tėvynei, suprasti jų siekius ir tikslus, o mums yra įsipareigojimas kurti mūsų valstybę teisingą visiems, kad valstybė būtų kuriama klestinčiu keliu, kad žmonėms būtų gera gyventi laisvoje Lietuvoje“, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Sodyboje prieš ketverius metus atidarytas Lietuvos laisvės kovų memorialas, o šiandien Lietuvos valstybei ir laisvės kovotojams atminti aidėjo salvės.

„Įbėgdavau aš pažiūrėti į tą svirną, kai valgyti atneša, nusiprausti, bet aš daugiausiai sargyba būdavau, bijodavau, kad kas neateitų ,neužeitų“, – prisiminimai dalinosi partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago duktė Auksė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

1953 m. sovietų nuslopintas partizaninis pasipriešinimas iš trijų Baltijos valstybių Lietuvoje buvo stipriausias. 1944-46 metais kovai su maždaug 30 tūkst. partizanų Lietuvoje buvo dislokuota gausi NKVD kariuomenė. Istorikai pabrėžia, kad laisvės kovotojai savo drąsa įrodė, jog 40 metais Lietuva į Sovietų Sąjungą buvo įjungta prieš tautos valią.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min