TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ragina reikalauti bilietų

Anot Kauno rajono mero V.Makūno, reikalauti bilieto yra ne tik viešuoju transportu važiuojančio keleivio teisė, tačiau ir pareiga.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Anot Kauno rajono mero V.Makūno, reikalauti bilieto yra ne tik viešuoju transportu važiuojančio keleivio teisė, tačiau ir pareiga.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno rajono savivaldybės atstovai perspėja, jog viešuoju transportu besinaudojantys keleiviai, iš nesąžiningų vairuotojų nereikalaujantys jiems priklausančių bilietų, kenkia patys sau.

Pastaruoju metu Kauno rajono savivaldybę pasiekia vis daugiau pakaunės gyventojų skundų, jog viešojo transporto vairuotojai keleiviams, sumokėjusiems už kelionę, neduoda bilietų. Anot savivaldybės atstovų, neteisėtai prisidurti prie atlyginimo tokiu būdu bandantys vairuotojai iškreipia statistiką ir taip prisideda prie galimo šių paslaugų brangimo. Mat jau daugiau nei dvejus metus Kauno rajono savivaldybė kompensuoja vežėjų visuomenei būtinuose maršrutuose patiriamus nuostolius.

Į vairuotojų, o ne į transporto įmonių kišenę patenkantys pinigai nemenkai prisideda prie vežėjų patiriamų nuostolių, tad mažėja galimybės didinti investicijas į infrastruktūrą bei modernesnį transportą ir kyla paslaugos brangimo grėsmė. Be to, analizuojant gautas pajamas, sprendžiama, ar tam tikras maršrutas yra būtinas visuomenei, tad iškyla pavojus, jog kai kurie, net ir labai reikalingi maršrutai gali būti visai atšaukti.

„Nuo šių metų pradžios vežėjams smarkiai išaugęs pridėtinės vertės mokestis dar labiau apsunkino situaciją. Vairuotojų vagiami pinigai įmones gali privesti prie bankroto arba bent jau kai kurių maršrutų atsisakymo. Tad nereikalaudami bilietų, keleiviai patys sau rišasi virvę po kaklu“, – vaizdingai aiškino Kauno rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Kęstutis Povilaitis.

„Bilietas pirmiausiai yra keleivio draudimo polisas. Įvykus nelaimei, bilietas būtų įrodymas, jog žmogus važiavo ta transporto priemone. Reikalauti bilieto yra ne tik keleivio teisė, tačiau ir pareiga, nes nuo žmonių pilietinio sąmoningumo priklauso paslaugos kokybė ir galimybė važiuoti mažesne kaina“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min