Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 11:43

Ragina valyti ant stogų susikaupusį sniegą

Žiemos sezono metu ant pastatų stogų kaupiasi sniegas, formuojasi ledas bei vanduo ir padidėja laikančiųjų konstrukcijų apkrovos.
Klaipėdos r. sav. nuotr. / Žiemos sezono metu ant pastatų stogų kaupiasi sniegas, formuojasi ledas bei vanduo ir padidėja laikančiųjų konstrukcijų apkrovos.
Klaipėdos rajono savivaldybė ragina gyventojus imtis veiksmų ir pašalinti nuo statinių ant stogų susikaupusį sniegą bei dėl temperatūrų pokyčių susidariusius varveklius.

Žiemos sezono metu ant pastatų stogų kaupiasi sniegas, formuojasi ledas bei vanduo ir padidėja laikančiųjų konstrukcijų apkrovos.

Pastato konstrukcijų mechaninį atsparumą gali paveikti ir tirpstančio sniego vanduo. Užsikimšus ar užšalus lietvamzdžiams toks vanduo neturi kur nutekėti, bėga per karnizus, stoglovius, patenka ant sienų. Šąlant į sienų konstrukcijų plyšius patekęs vanduo jas ardo, nuo karnizų ir lietlovių susidaro varvekliai.

Nors ne kiekvienas įtrūkimas kelia pavojų, tačiau mikroplyšiai, veikiami temperatūrų skirtumo didėja. Tuomet padidėja statinių galimų griūčių, žmonių sužalojimų rizika.

„Statinių savininkai ar naudotojai, siekdami išvengti nelaimingų atsitikimų, turi stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei imtis skubių priemonių susikaupusio sniego ir varveklių pašalinimui nuo statinių išorinių atitvarų. Tik tokiu būdu galima išvengti konstrukcijų deformacijų ir skaudžių avarijų pasekmių“, – sakė Mindaugas Gerdauskis, Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min