Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 26d. 13:08 , Atnaujinta: 2012 lapkričio 26d. 15:22

Prieš Raigardo Musnicko radijo laidą mirė Seimo narys Julius Veselka

Julius Veselka
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Julius Veselka

Pirmadienį mirė Seimo narys Julius Veselka. Jis mirė „Žinių radijuje“ prieš prasidedant laidai, pranešė radijas. J.Veselkai buvo 69 metai.

Kaip 15min.lt pasakojo radijo laidos vedėjas Raigardas Musnickas, likus minutei iki tiesioginio eterio pradžios, kai turėjo nuskambėti laidos šaukiniai, Seimo narys Julius Veselka staiga susmuko ir nukrito. Radijo darbuotojai puolė daryti dirbtinį kvėpavimą. Tačiau politikui padėti buvo neįmanoma. 

Ištiktas šoko R.Musnickas sunkiai rinko žodžius: „Mano gyvenime visko buvo, bet kad mirtų žmogus eterio metu... tai nutiko labai netikėtai.“

Medikai teigia 69 metų parlamentarą gaivinę 30 minučių, bet nesėkmingai. Jie žurnalistams įvykio vietoje sakė, kad buvo iškviesti dėl to, kad J.Veselka prarado sąmonę.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas BNS sakė esąs informuotas, kad J.Veselka mirė patyręs širdies smūgį.

R.Paksas sako, kad pirmadienį miręs jo partijos kolega parlamentaras Julius Veselka buvo kompetentingas ekonomistas, žmogiškas politikas.

„Manau, kad ne tik partija, bet visas Seimas neteko labai perspektyvaus, šviesaus politiko, ekonomisto, patyrusio specialisto. Jis buvo numatytas Ekonomikos komiteto pirmininku, tas patvirtinimas jau būtų buvęs, bet tuo metu paties Juliaus Veselkos nebuvo Lietuvoje, jis buvo komandiruotėje. Bet valdančioji koalicija buvo sutarusi, kad vieno iš svarbiausių komitetų pirmininko postas numatytas Juliui Veselkai“, – BNS dėstė R.Paksas.

Anot R.Pakso, J.Veselka buvo „žmogiškas, geras, nuoširdus, atsidavęs, siekiantis savo tikslų“ politikas.

„Nepykstantis, nelaikantis širdyje kažko, visą laiką kalbantis apie reikalą, o ne apie pašnekovą“, – apie buvusį bendražygį sakė R.Paksas.

Likus minutei iki tiesioginio eterio pradžios, kai turėjo nuskambėti laidos šaukiniai, Seimo narys Julius Veselka staiga susmuko ir nukrito. Radijo darbuotojai puolė daryti dirbtinį kvėpavimą. Tačiau politikui padėti buvo neįmanoma. 

Spalio mėnesį J.Veselka buvo išrinktas į Seimą penktai kadencijai. J.Veselka, surinkęs 48 proc. rinkėjų balsų, laimėjo rinkimus Ukmergės vienmandatėje apygardoje. Čia pagrindinė jo konkurentė buvo Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė.

Šioje vienmandatėje apygardoje po J.Veselkos mirties Seimo rinkimai turės būti rengiami iš naujo.

J.Veselką buvo numatyta skirti Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku, tačiau komiteto pirmininko rinkimai praėjusią savaitę neįvyko, nes J.Veselka buvo išvykęs į komandiruotę.

J.Veselka gimė 1943 metų vasario 8 dieną Ukmergės rajono Siesikų miestelyje amatininkų šeimoje. Vilniaus universitete jis baigė Ekonomikos fakultetą ir įgijo ekonomisto specialybę, dirbo dėstytoju, 1985 metais apgynė ekonomikos mokslų kandidato disertaciją.

Atkūrus nepriklausomybę perėjo dirbti į Ekonomikos ministeriją, nuo 1992-ųjų buvo renkamas į Seimą.

Julių Veselką gyrė premjeras Algirdas Butkevičus

Patyręs, tačiau dėl savo pasisakymų kartais dviprasmiškai vertinamas Seimo narys Julius Veselka buvo siūlomas vadovauti Ekonomikos komitetui.

Paskirtasis premjeras A.Butkevičius televizijos laidoje gynė ir gyrė šią kandidatūrą. „J.Veselka turi labai daug ekonominių žinių“, – sakė A.Butkevičius. Jo nuomone, šis parlamentaras patenka į penketuką geriausiai ekonomiką išmanančių dabartinio Seimo narių ir buvo vienas geriausių kandidatų užimti šį postą.

Lapkričio 26-ąją sužinojęs liūdną žinią apie J.Veselkos netektį A. Butkevičius sakė: „Jis visą laiką mokėdavo žmonėms ekonomius dalykus paaiškinti paprasta, suprantama kalba. Jo paaiškinimai būdavo suprantami net paprastam kaimo žmogui, jau nekalbant apie inteligentus, mokslininkus, kitus žmones“.

V.Gedvilas apie J.Veselką: trūks jo aštraus žodžio ir konkrečių pasiūlymų

J.Veselka buvo žinomas ir geras politikas, ekonomistas, sako Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

„Žinia netikėta, esam labai susijaudinę. J.Veselką visi puikiai pažinojom, noriu pareikšti užuojautą jo šeimai, artimiesiems, J.Veselka buvo žinomas, geras politikas, geras ekonomistas, pačiu artimiausiu metu jis būtų buvęs patvirtintas Ekonomikos komiteto pirmininku“, – pirmadienį žurnalistams sakė V.Gedvilas.

„Jis buvo žmogus matomas, jį gerbė rinkėjai, daug kadencijų jis buvo renkamas vienmandatėj apygardoj, trūks jo aštraus žodžio, konkrečių pasiūlymų. Labai gaila“, – kalbėjo parlamento vadovas.

V.Mazuronis: prasta sveikata nesiskundė

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Valentinas Mazuronis teigė, jog J.Veselka neturėjo problemų su sveikata. „Jis buvo sveikiausias iš mūsų visų, niekada niekuo nesiskundė“, – su sielvartu balse kalbėjo V.Mazuronis.

Politikas teigė, kad išgirdęs liūdną žinią apie J.Veselkos mirtį, iš pradžių tuo nepatikėjo.

„Tik kai gavau patvirtinimą iš Aurimo Perednio, supratau, kad tai tiesa, nors ir dabar nenoriu tuo tikėti“, – kalbėjo V.Mazuronis.

Pasak jo, V.Veselka buvo viena ryškiausių Nepriklausomos Lietuvos politikos asmenybių.

„Jis visada turėjo tvirtą savo nuomonę ir ją gindavo argumentuotai ir emocingai. Visada pačiais sunkiausiais momentais rasdavome sutarimą. Jis labai daug dirbo ir labai daug žinojo“, – teigė V.Mazuronis.

TV laidoje sakė, kad dar nesiruošia trauktis

Praėjusią savaitę filmuotos, bet nerodytos LNK TV laidos „Diagnozė: Seimas“ metu Julius Veselka žadėjo nesitraukti iš politikos. Jis tvirtino turįs noro ir sveikatos dirbti toliau.

Beje, J.Veselka – vienas vyriausių Seimo narių (69). Pati vyriausia Seimo narė – Vida Marija Čigriejienė (76).

Tačiau pagal darbo Seime trukmę juos lenkia jau iš politikos pasitraukęs Česlovas Juršėnas, taip pat Andrius Kubilius, Gediminas Kirkilas, Vytenis Povilas Andriukaitis, Bronius Bradauskas, Rasa Juknevičienė ir kt.

Primename, kad parlamentaras „tvarkietis“ J.Veselka mirė pirmadienį atvykęs į Žinių radijo laidą. Mirties priežastis kol kas nežinoma.

Spalio mėnesį J.Veselka buvo išrinktas į Seimą penktai kadencijai. Jį buvo numatyta skirti Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku.

J.Veselka gimė 1943 metų vasario 8 dieną Ukmergės rajono Siesikų miestelyje amatininkų šeimoje. Vilniaus universitete jis baigė Ekonomikos fakultetą ir įgijo ekonomisto specialybę, dirbo dėstytoju, 1985 metais apgynė ekonomikos mokslų kandidato disertaciją.

Atkūrus nepriklausomybę perėjo dirbti į Ekonomikos ministeriją, nuo 1992-ųjų buvo renkamas į Seimą. Vieną Seimo kadenciją – 1996 – 2000 metais J.Veselka nebuvo išrinktas į Seimą.

Per šių metų rinkimus J.Veselka į Seimą buvo išrinktas Ukmergės vienmandatėje apygardoje, tad ne vėliau kaip po pusės metų čia turės būti rengiami nauji rinkimai.

J.Veselka buvo vedęs, turėjo sūnų ir dukterį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min