Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 12d. 12:43 , atnaujinta: 2012 kovo 12d. 12:54

Raimundo Palaičio grasinimai interpeliacija neišgąsdino, pirmalaikių rinkimų idėjai jis pritaria

Raimundas Palaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Raimundas Palaitis

Konservatoriai artimiausiu metu spręs, ar inicijuoti interpeliaciją vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui. Tačiau Raimundas Palaitis žurnalistams pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje dar kartą kartojo, kad neatsistatydins ir ragino konservatorius „nurimti, o ne užsiiminėti priešrinkiminėmis kovomis“.

„Aš esu įsitikinęs savo sprendimų teisingumu, nesijaučiu padaręs kažko blogo. Mano įsakymai yra teisingi ir teisėti ir aš nesiruošiu keisti savo sprendimo“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Paklaustas, kaip dirbs su premjeru, kurio pasitikėjimo ministras neteko, R.Palaitis pabrėžė, kad darbiniams santykiams konfliktas neturėtų trukdyti.

„Tris su puse metų dirbome su premjeru, taip ir ruošiuos dirbti ateityje, nes tai yra grynai darbiniai santykiai. Tai nėra anekdotų sakymas ar alaus gėrimas. Tokie santykiai buvo tris su puse metų, ir aš nematau jokių kliūčių, kad tokie patys santykiai galėtų išlikti ir dar pusmetį“, – sakė R.Palaitis.

Tuo metu premjeras Andrius Kubilius teigė nesutinkantis su prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicija palikti R.Palaitį vidaus reikalų ministro poste. Artimiausiu metu turėtų rinktis konservatorių taryba ir spręsti dėl interpeliacijos ministrui R.Palaičiui.

„Aš kviesčiau konservatorius nurimti, nes iš tikrųjų pavasario sesijoje ir rudens sesijoje yra ne tik rinkimai, bet ir pakankamai svarbūs Lietuvai įstatymai. Reikėtų geriau susikoncentruoti ties šitais įstatymų projektais, o ne užsiiminėti priešrinkiminėmis kovomis“, – nuomonę apie interpeliaciją dėstė vidaus reikalų ministras.

Jei interpeliacija bus inicijuojama, R.Palaitis savo posto nepaliks, nes jaučiasi esąs teisus. Kokia galėtų būti interpeliacijos baigtis, ministras prognozuoti nesiryžo.

„Liberalcentristai ir aš asmeniškai esame pasiryžę dirbti šitoje koalicijoje ir toliau, ir akcentuojame, kad Lietuvoje yra kur kas svarbesnių reikalų negu dviejų buvusių pareigūnų politikavimas“, – kalbėjo ministras.

Jo žiniomis, šiuo metu į FNTT vadovo pareigas yra vienas kandidatas. Jo esą užtenka, kad galėtų vykti konkursas šioms pareigoms užimti. Konkursas turėtų įvykti artimiausią penktadienį.

Primename, kad klausimas, ar R.Palaitis gali vadovauti ministerijai, kilo po to, kai premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, jis suklydo iš pareigų atleisdamas FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Pareigūnai pareigų neteko po patikrinimų poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Tuo metu Seimo pirmininkei Irenai Degutienei prabilus apie pirmalaikius Seimo rinkimus, R.Palaitis teigė pritariantis tokiai pozicijai.

„Aš visai priimčiau tokį sprendimą – pasileisti ir padaryti pirmalaikius rinkimus. Tiesiog kai yra konstruojamas valstybės biudžetas, naujai išrinkta valdžia ateina ant senosios valdžios sukonstruoto biudžeto ir yra labai trumpas laiko tarpas, per kurį galima kažką pakeisti. Tai jeigu vasaros pradžioje arba pavasarį vyktų rinkimai, tai būtų sveika“, – sakė R.Palaitis ir pabrėžė, kad pats ketina dalyvauti rinkimuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min