Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimundas Palaitis atleido FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą

Vitalijus Gailius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vitalijus Gailius
Šaltinis: BNS
0
A A

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis trečiadienį iš pareigų atleido Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Kas laikinai vadovaus tarnybai, dar sprendžiama, BNS sakė ministro patarėja Ramunė Hazir.

Antradienį ministras panaikino V.Gailiaus ir V.Giržado leidimus dirbti su slapta informacija. Tai jis padarė gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą. Kokią informaciją apie FNTT vadovus pateikė VSD, R.Palaitis neatskleidė.

FNTT direktorių skiria ir atleidžia vidaus reikalų ministras, jo pavaduotoją – taip pat ministras, tačiau prieš tai jis turi būti gavęs tarnybos vadovo teikimą.

R.Palaitį siekiant FNTT vadovų atleidimo iš pareigų trečiadienį palaikė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pareiškė, kad ministras, panaikinęs minėtų pareigūnų leidimus dirbti su slapta informacija, pasielgė įstatymų nustatyta tvarka.

„Po patikrinimo ant abiejų FNTT vadovų krito įtarimų šešėlis. Teisėsaugos institucijų vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių. Ministras pasielgė įstatymų nustatyta tvarka“, – prezidentės poziciją trečiadienį BNS perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir premjeras Andrius Kubilius trečiadienį pareiškė iki šiol negavę informacijos, kuri keltų abejonių dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) ar jos vadovo Vitalijaus Gailiaus veiklos.

„Slaptos ar neslaptos informacijos, kuri būtų pagrindas abejoti FNTT ar jos vadovo veikla, nesu gavęs. Tikiuosi, kad būsiu tinkamai informuotas“, – BNS trečiadienį sakė A.Kubilius.

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo susiję su atliekamu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.

FNTT laikinai vadovaus VSAT direktoriaus pavaduotojas Antanas Montvydas

FNTT laikinai vadovaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas, trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministras R.Palaitis.

„Noriu pabrėžti, kad tai yra visiškai laikina pozicija, todėl, kad mes kaip įmanoma greičiau organizuosime reikalingą konkursą direktoriaus pareigoms eiti. Laikinai į direktoriaus pareigas skirti kažkokį žmogų iš FNTT, manau, netikslinga dėl šios priežasties: struktūra per metus yra sutvarkyta taip, kad ji dirba sklandžiai ir bet kokios grandies išėmimas iš sklandžiai dirbančios struktūros būtų nuostolis darbui. Todėl, manau, ka reikia paimti žmogų iš kitos tarnybos, nesusijusį su šita tarnyba“, – trečiadienį žurnalistams sakė R.Palaitis.

Laikinasis FNTT vadovas teigė, kad jo veiklos prioritetas bus tęstinumo užtikrinimas.

Pasak ministro, pagrindinis laikinojo FNTT vadovo darbas bus tęsti pradėtus darbus ir padaryti taip, kad tarnyba dirbtų efektyviai.

„Per pastaruosius metus Vidaus reikalų ministerija padėjo daug pastangų, iš esmės pertvarkė FNTT struktūrą, ji tapo iš tikrųjų efektyvi, atsirado daug gerų bylų“, – aiškino R.Palaitis.

Laikinasis FNTT vadovas teigė, kad jo veiklos prioritetas bus tęstinumo užtikrinimas.

„Į naujas pareigas esu paskirtas ministro įsakymu ir jį vykdau. Mano, kaip laikinojo FNTT vadovo, pareiga – užtikrinti efektyvų tarnybos darbą bei vykdyti veiklos tęstinumą. Tai ir darysiu“, – BNS sakė A.Montvydas.

Ministro teigimu, V.Gailius ir V.Giržadas išlaikys visas jiems kaip pareigūnams priklausančias socialines garantijas.

FNTT vadovus atleidęs R.Palaitis sako jaučiantis politinį užnugarį

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą trečiadienį iš pareigų atleidęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis sako jaučiantis politinį užnugarį.

„Šiandien man rūpi Lietuvos valstybės ir jos žmonių interesai. O politinius klausimus sudėstyti turėtų koalicijos partijų lyderiai“, – žurnalistams trečiadienį sakė R.Palaitis, atsakydamas į klausimą, ar tarp jo ir premjero Andriaus Kubiliaus esama nuomonių skirtumų.

„Ar jis (nuomonių skirtumas) yra? Premjeras sako – FNTT dirba gerai ir aš sakau, kad FNTT dirba gerai. FNTT tarnyba yra beveik 500 žmonių, o ne du jos vadovai“, – kalbėjo R.Palaitis.

Ministras atsakė „taip“, paklaustas, ar jaučiasi turintis užnugarį ir galintis normaliai dirbti.

Paklaustas, ar sprendimus dėl buvusių FNTT vadovų derino su Prezidentūra, R.Palaitis teigė: „Pagal įstatymus, tai yra mano sprendimas“, tačiau pažymėjo, kad su šalies vadove neoficialiai kalbėta buvo „ne kartą“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min