Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 22d. 13:08 , atnaujinta: 2012 kovo 22d. 13:27

Raimundas Palaitis nauju FNTT vadovu Kęstučio Jucevičiaus dar neskyrė, bet nemato tam kliūčių

Kęstutis Jucevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt / Kęstutis Jucevičius

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis neatmeta galimybės, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovu Kęstutis Jucevičius gali būti paskirtas dar šiandien. Ministro teigimu, kandidato kompetencija yra pakankama, dabar tvarkomi tik formalumai.

„Pasižiūrėsiu, ar visi dokumentai reikalingi ant mano stalo, ar visi mane tenkina, ar visi mane įtikina ir, jeigu nebus kažkokių neigiamų indikacijų, įsakymas bus pasirašytas. Tačiau, jeigu bus neigiamos indikacijos, matyt, bus atidėtas geresniems laikams“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R.Palaitis.

Ministro teigimu, jis „negali leisti“, kad tokia svarbi institucija kaip FNTT ilgam laikui liktų be nuolatinio vadovo. K.Jucevičiaus tinkamumu eiti šias pareigas ministras kol kas neturi priežasčių abejoti.

„Man jis atrodo visiškai tinkamas eiti pareigas, todėl, kad aš jį pažįstu nuo konkurso, įvykusio dar 2010 m., kai ponas V.Gailius laimėjo konkursą. Noriu pasakyti, kad K.Jucevičius tada užėmė antrą vietą ir jis labai nežymiai atsiliko nuo pono V.Gailiaus. Kai kurių komisijos narių nuomone, jis net pasirodė geriau už V.Gailių, bet komisijos sprendimą lėmė Ministro pirmininko tarnybos (MPT) atsiųstas į komisiją žmogus“, – sakė R.Palaitis, atsimindamas, kad tada į komisiją MPT atsiuntė kanclerį Deividą Matulionį.

R.Palaitis piktinosi, kad konservatoriai jau dabar nesilaiko prezidentūroje pirmadienį pasiekto susitarimo baigti pradėtą konkursą ir toliau siekia į FNTT vadovo postą grąžinti V.Gailių. Negana to, jie prakalbo ir apie tai, kad vidaus reikalų ministro postas po R.Palaičio atsistatydinimo gali atitekti kitai partijai.

„Aš savo žodį įvykdžiau – atsistatydinimo pareiškimą įteikiau, o jeigu susitarimų nėra laikomasi, tai kodėl turėtų ir kita pusė tų susitarimų laikytis?“ – retoriškai klausė ministras.

Vertindamas tai, kad dabar konservatoriai kvestionuoja tai, kad vidaus reikalų ministro postas priklauso liberalcentristams, R.Palaitis sakė, kad jie, matyt, gailisi 2008 m. šio posto nepasilikę savo partijai.

Primename, kad premjeras Andrius Kubilius trečiadienį atsižvelgdamas į Seimo Antikorupcijos komisijos paviešintą informaciją neva K.Jucevičius atsakingas už 100 dokumentų pradanginimą FNTT, paprašė R.Palaičio FNTT vadovo neskirti dar bent dvi savaites.

K.Jucevičius aiškino, kad dokumentai iš FNTT niekur nedingo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min