TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimundas Palaitis panaikino FNTT vadovų leidimus dirbti su slapta informacija, trečiadienį jie bus atleisti

Vadovauti Vidaus reikalų ministerijai siūlomas Raimundas Palaitis.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Raimundas Palaitis
Šaltinis: BNS
0
A A

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis antradienį panaikino Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, trečiadienį juos numatoma atleisti iš pareigų.

Ministras BNS sakė, kad leidimą dirbti su slapta informacija panaikino gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą. Antradienį vakarą per spaudos konferenciją jis pranešė, kad netekę šio leidimo pareigūnai nebegali eiti savo pareigų.

Šiandien jiems yra panaikintas leidimas darbui su įslaptinta informacija, rytoj Vidaus tarnybos statuto numatytais pagrindais jie bus atleisti iš užimamų pareigų, žurnalistams sakė R.Palaitis.

„Šiandien jiems yra panaikintas leidimas darbui su įslaptinta informacija, rytoj Vidaus tarnybos statuto numatytais pagrindais jie bus atleisti iš užimamų pareigų“, – žurnalistams sakė R.Palaitis.

„Abiejuose pareigybės aprašymuose yra reikalavimas leidimo susipažinti su įslaptinta informacija , jeigu tokio leidimo nėra, asmuo automatiškai nebeatitinka pareigybės aprašymo ir tai pagal Vidaus tarnybos įstatymo tvarką yra pretekstas atleisti pareigūnus iš užimamų pareigų. (...) Paskui bus galvojama, ką daryti, matyt, bus siūlomos kitos pareigos, kurios nereikalauja darbo su slapta informacija“, – aiškino ministras.

Pasak jo, informacija, kuria remiantis VSD rekomendavo nebeleisti FNTT vadovams dirbti su įslaptinta informacija, taip pat yra įslaptinta. Ministras pažymėjo, kad tokį sprendimą V.Gailius ir V.Giržadas gali skųsti teismui. Jis taip pat pridūrė, kad žurnalistai apie pasirašytą įsakymą „išgirdo pirmieji“.

Ministras paklaustas, kieno iniciatyva buvo iš FNTT vadovų buvo atimtas leidimas dirbti su įslaptinta informacija, atsakė: „šituo klausimu vyko bendradarbiavimas“.

„Pradžioje mes pradėjome kitą procedūrą, pagal 16 straipsnį, tai yra patikrinimas dėl galėjimo dirbti su slapta informacija, tačiau mes susidūrėme su akivaizdžiu pareigūnų procedūriniu ir kitokiu vilkinimu – buvo delsiama užpildyti reikalingas anketas, buvo kreiptasi į teismą skundžiant šituos sprendimus. Buvo nuspręsta eiti greitesniu keliu“, – kalbėjo R.Palaitis.

Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas numato, kad „paslapčių subjektas savo iniciatyva arba Valstybės saugumo departamento motyvuotu teikimu panaikina leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija“.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas teigė, jog komitetas artimiausiu metu prašys ministro R.Palaičio „detalių paaiškinimų apie susidariusią situaciją“.

„Nors šiandien vykusiame komiteto posėdyje ir ministro, ir VSD vadovo gan ekspromtu buvo užklausta, jų pateikta informacija nesuteikė pagrindo manyti, kad bus imtasi tokių veiksmų“, – BNS komentuodamas ministro R.Palaičio sprendimą panaikinti FNTT vadovų leidimus dirbti su slapta informacija sakė A.Anušauskas.

FNTT direktorių skiria ir atleidžia vidaus reikalų ministras, jo pavaduotoją – taip pat ministras, tačiau prieš tai jis turi būti gavęs tarnybos vadovo teikimą.

R.Palaitis praėjusią savaitę pareiškė nepasitikįs ir V.Gailiumi, ir V.Giržadu. Iš pradžių nepasitikėjimas pareikštas V.Giržadu, nes jo pakartotinio tyrimo poligrafu arba vadinamuoju melo detektoriumi rezultatai buvę jam nepalankūs. FNTT direktoriumi V.Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo susiję su atliekamu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.

Papildyta: R.Palaitis LTV laidoje „Dienos tema“, prognozuodamas artimiausių dienų įvykius teigė, kad trečiadienį pagal vidaus tarnybos statutą laukia FNTT vadovų atleidimo procedūra. „Tokiais atvejais dažnai būna, kad pareigūnai netikėtai suserga. Pažiūrėsim, kaip čia viskas bus. Viena aišku ir neišvengiama, kad jei pareigūnai nebeturi leidimo dirbti su slapta informacija, jie negali užimti vadovų pareigų. Galbūt kažkokias kitokias, galbūt ūkines pareigas, taip, bet ne vadovų ir tokios institucijos, kurios darbas yra su slapta informacija“, – teigė ministras R.Palaitis.

Kalbėdamas apie savo tolesnį likimą, jis teigė, kad Liberalų ir centro sąjunga jį visiškai remia. „Ką pasakys koalicija, turi apsispręsti partijų lyderiai, kurių partijos sudaro koaliciją“, – pridūrė R.Palaitis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min