Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 06:10

Rajono gyventojams mokestis už darželį nekils

Klaipėdos rajono gyventojams, vežantiems savo atžalas į uostamiesčio darželius, už tai neteks mokėti brangiau.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos rajono gyventojams, vežantiems savo atžalas į uostamiesčio darželius, už tai neteks mokėti brangiau.
Klaipėdos miesto ir rajono vadovai pagaliau susitarė pasidalinti išlaidų naštą už mažamečių ugdymą.

Su uostamiesčio meru susitikę rajono valdžios atstovai žadėjo artimiausiu metu apsvarstyti klaipėdiečių pasiūlymą ir pasirinkti jiems tinkamiausią mokesčio už darželinukų ugdymą skaičiavimo tvarką.

Pagal kelis skirtingus siūlymus mokestis už vieno vaiko ugdymą per mėnesį gali sudaryti 400-500 litų. Už rajone gyvenančius, bet mieste darželį lankančius vaikus rajono savivaldybė į Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetą kasmet mokėtų apie pusę milijono litų.

Dėl mokesčio dydžio dar šį mėnesį turės apsispręsti ir Klaipėdos miesto taryba. Jai priėmus sprendimą mokestis už atokiau gyvenančių darželinukų ugdymą įsigaliotų nuo kovo.

„15min“ primena, kad sausį įsigaliojo Klaipėdos miesto tarybos sprendimas, kuris įtvirtino naują vaikų iš kitų savivaldybių priėmimo į uostamiesčio darželius tvarką. Nutarta nuo šiol juos priimti tik esant laisvų vietų ir abiem savivaldybėms sudarius sutartį dėl šių vaikų ugdymo finansavimo.

Tačiau naujoji tvarka nebus taikoma anksčiau priimtiems rajono mažamečiams. Jų ugdymą miesto darželiuose ir toliau apmokės Klaipėdos savivaldybė.

Šiuo metu uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko beveik 500 vaikų iš kitų miestų ir rajonų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min