Sportas gyvai
2009 01 05

Rajono kelius tvarkė ir verslininkai, ir gyventojai

2008-aisiais Kauno rajono keliais ir gatvėmis rūpinosi ne tik valstybė. Lėšų remontui skyrė ir rajono verslininkai bei gyventojai.
Verslininkų ir gyventojų pinigais vienokie ar kitokie darbai gatvių ir kelių gerinimo darbai pernai atlikti trečdalyje Kauno rajono seniūnijų.
Verslininkų ir gyventojų pinigais vienokie ar kitokie darbai gatvių ir kelių gerinimo darbai pernai atlikti trečdalyje Kauno rajono seniūnijų. / „15 min“ nuotr.

Kauno rajone yra 1658 kilometrai vietinės reikšmės kelių ir gatvių, 75 proc. jų žvyrkeliai ir grunto keliai. 2008-aisiais rajone išasfaltuota per 11 kilometrų naujų kelių ir gatvių, pažvyruota per 6 kilometrus, užtaisyta 7513 kvadratinių metrų duobių, įrengta 13 keleivių laukimo paviljonų, du šviesoforai, per 8 kilometrus pėsčiųjų takų ir šaligatvių, pastatyta per 400 įvairiausių kelio ženklų, parengti 6 gatvių rekonstrukcijos projektai Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti.

Iš mirties taško pagaliau pajudėjo Raudondvario aplinkkelio dokumentacijos rengimas ir projektavimo darbai bei Karmėlavos miestelio aplinkkelio projektavimas. Tolimesnis šių projektų likimas priklausys nuo finansavimo, kurį skirti turi Susisiekimo ministerija. Iš viso Kauno rajono kelių remontams ir naujų tiesimui buvo skirta 8,5 mln. litų.

Nevieną rajono bėdą praėjusiais metais išsprendė ir patys gyventojai bei verslininkai. Pavyzdžiui, Akademijos seniūnijoje verslininkai finansavo žiedinės sankryžos darbus Pilėnų gatvėje. Domeikavos ir Garliavos seniūnijose prie gatvių remonto prisidėjo gyventojai. Jų dėka Ežero ir Slėnio gatvėse buvo įrengti pagrindai, o Medžiotojų gatvėje paklota apie 800 kv. m naujos asfalto dangos.

„Ypač džiugina ūkininko Simo Zarecko iniciatyva. Jis finansavo dalį Kuro kaimo kelio darbų, kurių metu buvo paklota nauja asfalto danga beveik 3 tūkst. kv. m plote. Malonu, kad Kauno rajono savivaldybei pavyksta rasti kompromisą su verslininkais ir gyventojais, kurie prisideda prie kelių ir gatvių būklės gerinimo. Geresni keliai padės išvengti avarijų“, – vylėsi Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius