Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 5d. 06:52

Rajono kelius tvarkė ir verslininkai, ir gyventojai

Verslininkų ir gyventojų pinigais vienokie ar kitokie darbai gatvių ir kelių gerinimo darbai pernai atlikti trečdalyje Kauno rajono seniūnijų.
„15 min“ nuotr. / Verslininkų ir gyventojų pinigais vienokie ar kitokie darbai gatvių ir kelių gerinimo darbai pernai atlikti trečdalyje Kauno rajono seniūnijų.

2008-aisiais Kauno rajono keliais ir gatvėmis rūpinosi ne tik valstybė. Lėšų remontui skyrė ir rajono verslininkai bei gyventojai.

Kauno rajone yra 1658 kilometrai vietinės reikšmės kelių ir gatvių, 75 proc. jų žvyrkeliai ir grunto keliai. 2008-aisiais rajone išasfaltuota per 11 kilometrų naujų kelių ir gatvių, pažvyruota per 6 kilometrus, užtaisyta 7513 kvadratinių metrų duobių, įrengta 13 keleivių laukimo paviljonų, du šviesoforai, per 8 kilometrus pėsčiųjų takų ir šaligatvių, pastatyta per 400 įvairiausių kelio ženklų, parengti 6 gatvių rekonstrukcijos projektai Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti.

Iš mirties taško pagaliau pajudėjo Raudondvario aplinkkelio dokumentacijos rengimas ir projektavimo darbai bei Karmėlavos miestelio aplinkkelio projektavimas. Tolimesnis šių projektų likimas priklausys nuo finansavimo, kurį skirti turi Susisiekimo ministerija. Iš viso Kauno rajono kelių remontams ir naujų tiesimui buvo skirta 8,5 mln. litų.

Nevieną rajono bėdą praėjusiais metais išsprendė ir patys gyventojai bei verslininkai. Pavyzdžiui, Akademijos seniūnijoje verslininkai finansavo žiedinės sankryžos darbus Pilėnų gatvėje. Domeikavos ir Garliavos seniūnijose prie gatvių remonto prisidėjo gyventojai. Jų dėka Ežero ir Slėnio gatvėse buvo įrengti pagrindai, o Medžiotojų gatvėje paklota apie 800 kv. m naujos asfalto dangos.

„Ypač džiugina ūkininko Simo Zarecko iniciatyva. Jis finansavo dalį Kuro kaimo kelio darbų, kurių metu buvo paklota nauja asfalto danga beveik 3 tūkst. kv. m plote. Malonu, kad Kauno rajono savivaldybei pavyksta rasti kompromisą su verslininkais ir gyventojais, kurie prisideda prie kelių ir gatvių būklės gerinimo. Geresni keliai padės išvengti avarijų“, – vylėsi Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min