2026-05-08 17:02

Ramučiai – aršus gyventojų ir verslo kovos laukas: šįkart skundus paskatino dulkių kamuoliai

Šalia Ramučių kaimo Kauno rajone gausiai įsikūrusios įmonės sulaukia skundų dėl savo veiklos. Vietos gyventojai fiksuoja kiekvieną galimą taršos šaltinį, arši kova tarp jų ir verslo, rodos, čia verda nuolatos. Šįkart aplinkosaugininkams teko tikrinti statybinių atliekų tvarkymu užsiimančią bendrovę – dronais užfiksuotuose vaizduose matoma nuo įmonės teritorijos sklindanti dulkių uždanga. Verslininkas 15min pateikė paaiškinimą.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Ramučių gyventojai skundžiasi nuo vienos įmonės pasklidusia tarša
Ramučių gyventojai skundžiasi nuo vienos įmonės pasklidusia tarša / Dariaus Merkšaičio nuotr.

Į 15min kreipėsi Ramučių bendruomenės atstovai, pranešę apie, jų nuomone, Pelenų gatvėje veikiantį didelį taršos šaltinį, šalia kurio auginami javai, gyvena žmonės.

Kritikos šįkart sulaukė UAB „Dauriusta“, užsiimanti statybinių atliekų tvarkymu ir išvežimu. Bendruomenės nariai skundą išsiuntė ir Aplinkos apsaugos departamentui (AAD).

Dariaus Merkšaičio nuotr./Ramučių gyventojai skundžiasi nuo vienos įmonės pasklidusia tarša
Dariaus Merkšaičio nuotr./Ramučių gyventojai skundžiasi nuo vienos įmonės pasklidusia tarša

„Atėjus pavasariui, iš įmonės teritorijos kyla dideli kietųjų dalelių (dulkių) debesys, kurie nešami į aplinkinių gyventojų valdas. Tai sistemingai didina gyvenamosios aplinkos užterštumą Ramučių ir Sergeičikų kaimuose bei blogina gyventojų gyvenimo sąlygas. Remiantis vizualiniais stebėjimais bei turima medžiaga, kyla pagrįstų įtarimų, kad įmonė gali nesilaikyti nustatytų aplinkosauginių reikalavimų“, – teigiama bendruomenės skunde.

Gyventojai aplinkosaugininkų prašė įvertinti, ar minima įmonė, sandėliuodama atliekas, laikosi nustatyto technologinio reglamento reikalavimų (taiko dulkių suvaldymo priemones), ar sukauptas susmulkintos skaldos kiekis neviršija leidžiamo kiekio ir ar susmulkintoje skaldoje nėra įmaišyta katilinių pelenų, kurių tvarkymui, gyventojų žiniomis, įmonė neva neturi leidimo.

Kaip teigė skundo autoriai, iš užfiksuotų vaizdų matyti itin smulki frakcija, nebūdinga standartinei skaldai.

Stebisi nenoru kalbėtis

15min pakalbino „Dauriustos“ direktorių Daurių Grebliauską, kuris noriai atsakinėjo į klausimus ir stengėsi pateikti išsamius paaiškinimus.

Verslininkas pabrėžė, kad įmonė taršos leidimą turi nuo 2019 m., veiklą vykdo ne pirmus metus, tačiau niekad iki tol gyventojai nebuvo išsakę jokių nusiskundimų. Neišsakė jų tiesiogiai ir dabar.

„Iš jūsų tik sužinojau, – balandžio 30 d. vykusio pokalbio metu tikino D.Grebliauskas. – AAD reikalauja dabar įmonėms apsibrėžti sanitarines apsaugos zonas. Tai yra privaloma padaryti kiekvienam atliekų tvarkytojui. Procedūra yra viešinama, todėl, manau, ir kilo šiuo metu nepasitenkinimas.

Įmonei tiesiog reikalingas dokumentas, kuris parodo, kur sklinda ir kaip sklinda tarša, kvapai, triukšmas. Jokios naujos vykdomos veiklos. Nei atliekų kiekiai, nei veikla – niekas nuo to nesikeičia. Nuo 2019 m. nebuvo jokių nusiskundimų, išskyrus tai, kad kažkada bandžiau gauti didelį leidimą, bet procedūras vėliau nutraukiau.“

Verslininkas patikino pats esantis Ramučių bendruomenės grupės socialiniuose tinkluose narys, seka bendruomenės įrašus ne vienerius metus. Tarp narių, anot jo, yra aktyvistų, kurie „trumpina kitiems gyvenimą skundais“, o konstruktyviai diskutuoti ir spręsti problemų nenori.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą