TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ramūnas Karbauskis aukoja Gretą Kildišienę: „Ji išeis iš partijos“

Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: 15min
14
A A

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis po trečiadienio susitikimo su partijos kolegomis pranešė, kad Greta Kildišienė artimiausiu metu paliks partiją.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovybė trečiadienį susirinko aptarti valdančiosios koalicijos likimą ir pasikalbėti apie rudens darbus Seime. Taip pat „valstiečiai“ partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui ketino užduoti klausimus apie praėjusį ketvirtadienį viešųjų ryšių agentūros patalpose įvykusį jo susitikimą su buvusia Seimo nare Greta Kildišiene. Būtent šis klausimas tapo esminiu.

Ir tiesiog situacija klostosi taip, kad tas pareiškimas turėtų būti. Ir, aš tikiuosi, kad tas sprendimas bus tikriausiai susijęs su tuo, kad ji tikrai neteisingai yra kaltinama tuo, kad neva ji turi kažkokių politinių interesų, – sakė R.Karbauskis.

Po susitikimo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tikino, kad „valstiečiams“ rūpėjo du klausimai ir į abu juos R.Karbauskis pateikė atsakymus.

„Greta Kildišienė išeina iš partijos ir Gretos Kildišienės politinės ateities mes nekuriame. Toliau partija nebesiejama. Kitas klausimas“, – pareiškė V.Pranckietis, pasisakymą baigdamas būtent G.Kildišienės kadaise mėgta fraze.

R.Karbauskis patvirtino Seimo pirmininko žodžius.

Pasak jo, G.Kildišienė dar nėra parašiusi pareiškimo trauktis, tačiau netrukus tai padarys.

„Iš tikrųjų mes pareiškimo dar neturime. Ir tiesiog situacija klostosi taip, kad tas pareiškimas turėtų būti. Ir, aš tikiuosi, kad tas sprendimas bus tikriausiai susijęs su tuo, kad ji tikrai neteisingai yra kaltinama tuo, kad neva ji turi kažkokių politinių interesų. Mes niekada niekada jokiame kontekste nesame šnekėję nei apie Europos Parlamento rinkimus, nei apie jokius kitus rinkimus. Dėl to pono Seimo nario Broniaus Matelio interpretacijos arba jo fantazijos yra tiesiog melagingos“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Tiesa, G.Kildišienės patvirtinimo, kad ji traukiasi iš partijos 15min kol kas nesulaukė.

Priežasčių šalinti – nėra

Kad G.Kildišienė turi trauktis iš Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos R.Karbauskis buvo teigęs dar šiemet sausį – po to, kai į viešumą iškilo istorija apie politikės jaunystėje įvykdytą vagystę.

Tačiau „valstiečių“ pirmininkas sako, kad tuomet pati G.Kildišienė nutarė likti partijos nare.

„Pats Seimo narys buvęs, partijos narys turi apsispręsti. Pas mus nėra taip, kad mes šaliname žmogų be priežasties iš partijos“, – sakė R.Karbauskis.

Anot jo, pagrindo šalinti G.Kildišienę iš partijos nėra ir dabar.

Klausiamas, kodėl tuomet ji turėtų trauktis iš partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas teigė, kad taip jai reikia elgtis dėl nuolatinio melo.

„Jeigu publikacijose pastoviai kartojamas melas apie tai, kad žmogus dalyvaus, išleidžia knygą ar kažką daro, dėl to, kad jis dalyvaus politikoje, tai atitinkamai tą melą tikriausiai vienu būdu įmanoma paneigti – pasitraukti iš politikos ir parodyti, kad visa tai yra melas“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tikino, kad sprendimą lėmė ne kolegos Povilo Urbšio pareiškimas, kad toliau proteguojant G.Kildišienę, jis pats trenktų frakcijos durimis.

„Aš nežinau, kas buvo lemiamas sprendimas narei nuspręsti, ką ji daro. Bet iš principo, aš sakau dar sykį, kad jokių politinių perspektyvų jokiame kontekste niekada nebuvo aptarinėjama nei su vienu Seimo nariu, nei su vienu partijos nariu. Juo labiau Europos Parlamento rinkimų“, – sakė R.Karbauskis.

Anot jo, dabar G.Kildišienės sprendimas trauktis iš partijos įrodytų, kad ji nepuoselėja jokių politinių vilčių ir nutrauktų patyčias.

Tačiau jis tikina, kad sprendimą priėmė pati Seimo narė.

„Aš nieko neaukoju. Aš už nieką jokių sprendimų nepriimu. Aš manau, kad kiekvienas žmogus pats pasirenka. Aš prisimenu tuos argumentus, kuriuos Seimo narė tada sakė pasitraukdama, kad ji pergyvena dėl savo šeimos. Jei žiūrėti į tai, kas vyko Seime po to jau, pavasario sesijoje, mes matėme Seimo narius, kurie laikosi savo postų įsikibę turėdami pakankamai daug ir aiškių problemų su savo požiūriu į tai, kaip turi dirbti Seimo narys, į Konstitucijos vertinimus. Paliksime, aišku, tai istorijai. (...) Aš manau, kad buvusios Seimo narės G.Kildišienės sprendimas tada pasitraukti galėjo būti labai geru pavyzdžiu tiems vyrams, kuriems neužteko drąsos ir sąžinės tą žingsnį padaryti, kai paaiškėjo aplinkybės“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Užgesino aistras?

Sprendimas G.Kildišienei trauktis iš partijos priimtas tuomet, kai „valstiečiai“ net viešai pradėjo R.Karbauskiui uždavinėti nepatogius klausimus dėl praėjusią savaitę viešųjų ryšių agentūroje įvykusio jo ir G.Kildišienės susitikimo.

Užkluptas žurnalistų R.Karbauskis tuomet susitikime išbuvo aštuonias valandas ir išėjęs nieko nekomentavo. Kitą rytą jis sakė, kad vykdė socialinį eksperimentą ir žiūrėjo, kaip kuriamos melagingos naujienos. Sekmadienį jis jau pareiškė nė nežinojęs, kad jo už durų laukia žurnalistai.

Trečiadienį partijos kolegoms R.Karbauskis, 15min žiniomis, pasakojo, kad į susitikimą jį pakvietė viešųjų ryšių agentūra, nors jos vadovė tai jau yra paneigusi. Esą viešųjų ryšių agentūra galimai atstovavo G.Kildišienei ir pakvietė R.Karbauskį pasikalbėti apie kylančias hipotezes neva „valstiečių“ pirmininkas kažkokiu būdu susijęs su jos knygos leidyba. Tik po to, pamačius žurnalistus, esą pradėta kalbėti ir apie partijos komunikaciją.

Šiemet sausį paaiškėjus, kad praeityje G.Kildišienė turėjo nuodėmių – yra apvogusi savo darbdavius, R.Karbauskis pats paragino kolegę atsisakyti Seimo narės mandato.

Vėliau R.Karbauskis tvirtino, kad G.Kildišienė trauktis iš Seimo dėl tokio dalyko neturėjo.

G.Kildišienė paklausė ir atsisakė parlamentarės pareigų, nors iki šiol teigia, kad vagyste buvo apkaltinta nepagrįstai.

Taip pat tuomet kilo abejonių, ar Seimo narė teisėtai naudojasi mamos iš R.Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ nuomojamu automobiliu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad G.Kildišienė tai darydama supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Anksčiau teigta, kad klausimas dėl R.Karbauskio ryšių su G.Kildišiene bus svarstomas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdyje Naisiuose. Todėl gali būti, kad pats R.Karbauskis nutarė aistras nuraminti anksčiau ir tik su artimiausiais bendražygiais.

Į susitikimą Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kabinete trečiadioenį atvyko net ne visi „valstiečių“ frakcijos nariai, o tik jos lyderiai – Ramūnas Karbauskis, Virginijus Sinkevičius, Rima Baškienė, Agnė Širinskienė ir kiti. Premjeras Saulius Skvernelis susitikime nedalyvavo, nes yra išvykęs atostogauti.

P.Urbšys: „Klausimų dar liko“

Daugiausia klausimų dėl santykių su G.Kildišiene Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui viešai uždavęs, be frakciją jau palikusio B.Matelio, yra P.Urbšys. Jis tikina, kad G.Kildišienės pasitraukimas iš partijos yra geras žingsnis, bet nepakankamas.

„Be abejo, yra taip, kad visuomenėje liks neatsakyti klausimai, nes R.Karbauskis viską daro, kad panaikintų abejones, ar G.Kildišienės knyga nesiejama su G.Kildišienės politine ateitimi. Jis pats ragina, jai siūlo nutraukti narystę partijoje. Jis pats patikino, kad jai pačiai geriau yra tai, kad ji nebedalyvautų politiniame veikime arba nebūtų siejama su politiniu kontekstu. Tačiau tie neatsakyti klausimai dėl pačios knygos išleidimo, kiek jis prisidėjęs, kiek ta knyga galų gale jam rūpi, tai tie klausimai, aš tikiuosi, bus atsakyti“, – 15min po trečiadienio susitikimo sakė P.Urbšys.

Anot jo, trečiadienį R.Karbauskis kolegas patikino, kad G.Kildišienės knyga pasirodė be jo žinios.

Ar G.Kildišienė pati turėjo lėšų knygai išleisti, anot P.Urbšio, paaiškės po Valstybinės mokesčių inspekcijos tyrimo.

Pasak P.Urbšio, jei R.Karbauskis toliau susitikinės su G.Kildišiene ar ją proteguos, tai, be abejo, paaiškės, nes įvairios verslo grupės esą yra suinteresuotos ieškoti „valstiečių“ lyderio nuodėmių.

„Tikrai jie darys viską, kad surastų tą silpną vietą R.Karbauskio. Man atrodo, kad, jei bus kitaip, tai tikrai tas dalykas bus parodytas ir pateiktas žiniasklaidai. Aš tikiuosi, kad R.Karbauskis yra laisvas ir prie G.Kildišienės klausimo mes ateityje negrįšime ir neprilyginsime to valstybinio lygio problemai“, – vylėsi P.Urbšys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min