Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 19d. 18:42 , Atnaujinta: 2017 liepos 19d. 20:17

Ramūnas Karbauskis nemato nė vienos priežasties griūti koalicijai

Ramūnas Karbauskis, Gintautas Paluckas ir Juozas Olekas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Gintautas Paluckas ir Juozas Olekas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nemato jokių priežasčių griūti koalicijai ir tikina, kad kalbos apie tai tėra Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko nuomonė, kai socialdemokratų frakcija su „valstiečiais“ sutaria vis geriau ir geriau.

„Mes su socialdemokratų frakcija pakankamai gerai sutariam, ir netgi tuo pačiu laiku, kai buvo daromi partijos pirmininko pareiškimai apie galimybę nedalyvauti koalicijoje, mes tuo pačiu metu su socialdemokratų partijos vadovais aptarinėjom pasiruošimą rudens sesijai. Mūsų santykiai ir pasirengimas dirbti tikrai yra geri“, – trečiadienį po „valstiečių“ vadovybės susitikimo žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Pasak jo, kita sesija koalicijai bus dar geresnė, nes koalicijos partneriai vis geriau vieni kitus pažįsta.

Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas, anot R.Karbauskio, dėl neaiškių priežasčių kalba apie skyrybas. Tačiau „valstiečių“ lyderis tikisi, kad G.Palucko pareiškimus socialdemokratai išanalizuos tarpusavyje.

„O kaip mano partijos pirmininkas, tai čia jau kitas klausimas, ir kodėl jis kitaip mano. Aš tikiuosi, kad jie tą klausimą aptars ir išsispręs savo tarpe“, - teigė R.Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tikino, kad apie koalicijos ateitį kalbėsis ir „valstiečiai“, tačiau kol kas, pasak jo, nėra jokių priežasčių koalicijai griūti.

„Realiai žiūrint į balsavimus, mes tą statistiką turėjom, tai yra tik keletas klausimų, kuriuose mes balsavome skirtingai. Apie tuos klausimus mes žinojome tada, kai sudarinėjome koaliciją ir buvome aptarę, kad jų nelaikysime tais, kurie sulaužytų mūsų susitarimą dirbti kartu“, - kalbėjo „valstiečių“ vadovas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat sako, kad G.Paluckas dar tebedalyvauja partijos pirmininko rinkimuose, o socialdemokratų frakcija yra pasiryžusi dirbti.

R.Karbauskis tikino, kad „valstiečiai“ ir ateityje nevengs ieškoti paramos opozicijoje, jei to prireiks, nes turi daug didesnę atsakomybę vykdyti rinkimų pažadus.

„Mes negalime leisti sau tokios prabangos nedaryti to, ką mes esame pažadėję savo rinkėjams, kas yra parašyta Vyriausybės programoje. Jei to reiks, mes ir ateityje remsimės ne tik koalicijos, bet ir opozicijos balsais“, - tikino jis.

V.Pranckietis tikina, kad to nedraudžia ir koalicijos sutartis.

Lietuvos valstiečiai ir žalieji neketina už sutarties nesilaikymą bausti socialdemokratų, nors formaliai galėtų tai daryti, mat sutartyje numatyta remti Vyriausybės programą, o joje yra įsipareigojimas vykdyti urėdijų reformą, kurios socialdemokratai nepalaikė.

„Jeigu šnekame apie Lietuvą, apie žmonių viltis, kurios sudėtos į šią koaliciją, į naujai rinktą Seimą, tai niekas neturėtų už nieką niekam nieko kaltinti. Kuo mes daugiau šnekėsimės tarpusavyje, kuo mes daugiau ieškosime sprendimų, tuo bus mažiau skirtumų tarp opozicijos, pozicijos ir koalicijos partnerių“, - sakė R.Karbauskis.

Anot jo, reforma urėdijų tik prasideda ir dėl jos dar reiks daug padaryti, kad žmonės įsitikintų, jog pokyčiai buvo naudingi, kad miškininkai išsaugos darbus.

Politologė: "Laikysis vieni kitų per sukąstus dantis"

Nors koalicijos partneriai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Socialdemokratų partija – simpatijų vieni kitiems nejaučia nuo pat pradžių, panašu, laikysis vieni kitų per sukąstus dantis. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) Politikos ir vadybos fakulteto lektorė Rima Urbonaitė.

„Panašu, kad koalicijos partneriai darnos ir simpatijos vieni kitiems nejaučia ir nejaučia nuo tos minutės, kai buvo pasirašyta koalicijos sutartis. Dėl to šis klausimas [koalicijos skilimo – LRT] nuolat iškeliamas. Aš tai matyčiau kaip nuolatinį lėkščių daužymą, kai niekas taip ir nesugeba trinktelėti durimis, susirinkti lagamino ir išeiti“, – sakė R. Urbonaitė.

Pasak jos, kol kas įvairūs scenarijai – „skyrybų“ su socialdemokratais, „valstiečių“ likimo mažumoje ar bandymų kurti naują koaliciją – yra labai sunkiai prognozuojami ir mažai politiškai naudingi.

Pasak politologės, pavyzdžiui, dialogas koalicijoje su konservatoriais būtų dar sudėtingesnis, nes jų yra daugiau.

„Panašu, kad per sukąstus dantis šie partneriai [valstiečiai ir socialdemokratai – LRT] vieni kitų dar laikysis“, – sako R. Urbonaitė.

Dabartinę „valstiečių“ padėtį ji apibūdina kaip sudėtingą.

„Seimo „valstiečių“ frakcija yra sunkiai valdomas darinys, kontaktas tarp vyriausybės ir Seimo yra labai komplikuotas, fragmentuotas ir sudėtingas. Dėl to „valstiečiams“ yra labai sunku, o socialdemokratai sugeba tai labai gerai išnaudoti. Konservatoriai, panašu, irgi rado tam tikrą modelį, kaip iš to išpešti daugiausiai naudos“, – kalbėjo MRU Politikos ir vadybos fakulteto lektorė.

Socialdemokratų prezidiumas praėjusią savaitę paragino partijos skyrius iki rugsėjo vidurio apsvarstyti koalicinės sutarties su „valstiečiais“ perspektyvas.
Socdemų lyderis Gintautas Paluckas apie galimą pasitraukimą iš koalicijos užsiminė, kai „valstiečiai“ pasirašė susitarimą su opoziciniais Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais dėl konservatorių paramos urėdijų reformai mainais į mokesčio lengvatą centriniam šildymui.

„Valstiečių“ frakcija Seime turi 56 atstovus, socialdemokratų gretose dirba 19 parlamentarų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min