Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 19d. 15:17 , atnaujinta: 2016 spalio 19d. 18:20

Ramūnas Karbauskis nenori koalicijos nei su Liberalų sąjūdžiu, nei su Lenkų rinkimų akcija (patikslinta)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis trečiadienį 15min debatuose teigė, jog jo vadovaujama partija neis į koaliciją su Liberalų sąjūdžiu, kurį pirmuoju partneriu mato konservatoriai. Koalicijoje valstiečiai-žalieji nemato ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos.

R.Karbauskis sakė, kad kol kas valstiečiai tebesitiki formuoti plačią koaliciją su konservatoriais ir socialdemokratais, nors „vaivorykštės“ koalicijos galimybę jau paneigė ir vieni, ir kiti. Taip pat realia R.Karbauskis vadina ir dviejų partijų koaliciją.

„Šitoje situacijoje, galbūt tie skaičiai gali susiklostyti taip, kad gali užtekti dviejų partnerių, gali susiklostyti taip, kad bus didžioji koalicija. Tik be liberalų, nes mes nesutiksime su tuo jokiais būdais“, – 15min debatuose trečiadienį sakė R.Karbauskis.

Paklaustas, ar geriau eitų į koaliciją su Lenkų rinkimų akcija, valstiečių-žaliųjų pirmininkas teigė, kad lenkus reikia priimti kaip Lietuvos piliečius.

„Manau, kad dabar apie tai diskutuoti tikrai neverta, nes mes, manau, turime dėti maksimalias pastangas, kad panaikintumėme tą įtampą, kuri kyla dėl politikų, ir vienų, ir kitų politikos, nukreiptos į mūsų visuomenės skaldymą. Lietuvos lenkai yra mūsų tautos dalis. (...) Neturime priešų ieškoti savo valstybėje“, – į klausimą, ar imtų Lenkų rinkimų akciją į koaliciją, atsakė R.Karbauskis.

Vėliau jis 15min patikslino, kad Lenkų rinkimų akcijos koalicijoje nemato.

Pateikiame pokalbio šifruotę – klausimą ir R.Karbauskio atsakymą.

(37.57) – O lenkai kaip jums, imtumėte lenkus į koaliciją?

– Nu šioje vietoje, manau, apie tai diskutuoti tikrai neverta. Reiškia, nes manau, kad mes turime padaryti maksimalias pastangas, kad panaikintume tą įtampą, kuri kyla dėl politikų ir, reiškia, ir vienų, ir kitų politikos, nukreiptos, reiškia, į skaldymą mūsų visuomenės. Lietuvos lenkai yra mūsų tautos dalis, ir bet kokia tautybė, kuri čia gyvena Lietuvoje. Jų vaikai, lenkų vaikai, puikiai šneka lietuviškai. Mes, suaugusieji labai dažnai imame ieškoti to supriešinimo momentų, ko jaunesni žmonės tikrai nebesupranta. Aš manau, kad mes turėtume padaryti viską, kad valstybėje, Lietuvoje, turint tą mažėjimo tendenciją gyventojų, kad mes nebeturėtume tarpusavy įtampų. Tai, kas buvo padaryta... Hmm... Priešų ieškoti pačioje valstybėje, savo tarpe.

Papildyta 17.30 val. Konservatoriai su lenkais – nė už ką

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis netruko sureaguoti į R.Karbauskio pasisakymus ir pasišaipė, kad jei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R.Karbauskis ir toliau kels vis naujus reikalavimus, greitai teks koaliciją lipdyti žaliesiems su valstiečiais.

„Oho, koloradinis Valdemaras geriau negu liberalai ir Eugenijus. Stipri pozicija. Bet…

… koalicijoje su LLRA (ir krikščioniškų šeimų) partija TS-LKD nė kvapo nebus. Tik klausimas tada, su kuo Ramūnas užsitikrins daugumą. Kad ir ką ten planuotų, permainomis to nepavadinsi.

Kviečiu kolegas neskubėti su naujais reikalavimais ir linijų braižymais, nes tuoj koaliciją Žaliesiems teks daryti su Valstiečiais. ir LLRA“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė G.Landsbergis.

Partijų lyderius siunčia į Seimą

Be to, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas galimiems būsimiems koalicijos partneriams toliau diktuoja sąlygas dėl į Vyriausybę siūlomų ministrų. Dabar R.Karbauskis prabilo apie tai, kad Vyriausybėje galėtų išvis nebūti nė vieno politiko.

Jeigu reikėtų sudaryti vienas ar kitas koalicijas, tai Vyriausybėje nei olekų, nei kubilių nebūtų, – sakė R.Karbauskis.

„Aš matau vieną labai rimtą galimybę ir aš ją tikrai siūlysiu ir socialdemokratams, ir konservatoriams, kad mes galime turėti didžiąją koaliciją, kurioje būtų visi. Ir mes tada turime formuoti profesionalų vyriausybę, kurioje nebūtų politikų. Partijų lyderiai turėtų dirbti Seime. Mes turėtume turėti labai stiprų Seimą“, – teigė R.Karbauskis.

Tokią sąlygą Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, pasak jos vadovo, ketina kelti ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui, jei koalicija būtų kuriama su konservatoriais.

Pasak jo, premjeru geriausia būtų skirti arba Saulių Skvernelį, arba išvis su politinėmis partijomis nieko bendra neturintį profesionalą.

Kalbėdamas 15min debatuose tuo pačiu metu, kai paskutinėn kelionėn buvo išlydimas kovą su liga pralaimėjęs Juras Požela, R.Karbauskis pareiškė, kad negali taip būti, jog sveikatos apsaugos ministrais tampa žurnalistai ar melioratoriai.

Be to, R.Karbauskis aiškiai pasakė, kad sunkiai įsivaizduoja konservatorių Andrių Kubilių finansų ministru.

„Jeigu reikėtų sudaryti vienas ar kitas koalicijas, tai Vyriausybėje nei olekų, nei kubilių nebūtų“, – rėžė R.Karbauskis.

„Ne“ ratas plečiasi

Anksčiau Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R.Karbauskis yra teigęs, kad jo vadovaujama partija nedirbs tik su „tvarkiečiais“ ir darbiečiais“.

Po pirmojo rinkimų turo jis dar teigė, kad valstiečiams nelaimėjus rinkimų, bus sudaryta konservatorių – socialdemokratų koalicija.

„Aišku viena – jeigu Valstiečių ir žaliųjų sąjunga tų rinkimų nelaimės, turėsime koaliciją, kurioje bus konservatoriai su socialdemokratais. Kitų variantų nebelieka“, – tuomet teigė R.Karbauskis.

Tačiau tiek socialdemokratai, tiek konservatoriai tokią galimybę iškart paneigė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis tuomet pareiškė, kad galėtų dirbti tik su visiškai atsinaujinusiais socialdemokratais. Kartu jis pareiškė jaučiantis, kad valstiečiai-žalieji labiau nori dirbti su konservatoriais, o ne su socialdemokratais.

„Aš manau, kad jie susipyktų su savo rinkėjais labai smarkiai (jei koaliciją formuotų su socialdemokratais – red. past.)“, – teigė G.Landsbergis.

Jis neslėpė, kad konservatoriai, laimėję rinkimus, pirmiausia į koaliciją kviestų Liberalų sąjūdį, su kuriuo dėl bendro darbo kalbėjosi jau pirmojo rinkimų turo naktį.

VIDEO: 15min debatai: Ramūnas Karbauskis prieš Rimantą Dagį

Politologė: „Tai tik kalbos prieš rinkimus“

Politologė Ainė Ramonaitė tikina, kad iki antrojo rinkimų turo, kuris vyks jau šį sekmadienį, politikų pareiškimų apie koalicijos dėliones nereikėtų vertinti rimtai.

„Nežiūrėčiau labai rimtai į tuos pareiškimus, nes tai bandymas daryti spaudimą ir politinis žaidimas. Kai jau bus reali situacija, gali kažkas ir pasikeisti. Kol kas atrodo, kad tų koalicijos kombinacijų yra nemažai – šešios, septynios“, – sakė ji.

Realiausiu politologė laikytų dviejų partijų – konservatorių ir valstiečių-žaliųjų koaliciją.

Kitu atveju, valstiečiai-žalieji dar gali persigalvoti dėl darbo su liberalais, jei rinkimuose pirmąją vietą užims konservatoriai ir griežtai užsispirs Liberalų sąjūdį į derybas pakviesti.

„Aš įsivaizduoju, kad Tėvynės sąjungoje dėl to bus vidinių kovų. Čia pagrindinis dalykas, kad pačioje Tėvynės sąjungoje yra liberalesnis ir konservatyvesnis flangai ir koalicija tik su valstiečiais konservatyviajam flangui duotų papildomų galimybių, kas nepatiktų liberalesniems“, – sakė A.Ramonaitė.

Kitas galimas variantas – valstiečiai-žalieji, socialdemokratai ir Lenkų rinkimų akcija arba „tvarkiečiai“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min