Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Pūkas turėjo ginklą Seime, pats jį atnešė apsaugai

Kęstutis Pūkas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Pūkas
Šaltinis: BNS, 15min.lt
7
A A

Seimo narys Kęstutis Pūkas pristatė legaliai turėtą ginklą parlamento apsaugai, politikas jį buvo įsinešęs į Seimą, nes parlamentarai nėra tikrinami, sako Vadovybės apsaugos departamento (VAD) direktorius Rymantas Mockevičius.

„Nežinau, ar jis tą dieną įsineša, ar neįsineša, aš tik žinau, kad jis dabar tą ginklą yra palikęs tose dėžėse, kur ginklai yra saugomi. Jis jį atnešė vakar (trečiadienį – BNS), – BNS sakė R.Mockevičius. – Jei jis paliko ginklą, vadinasi, jis buvo įsinešęs. Jis vakar atėjo į mūsų apsaugos postą.“

VAD apsaugos postas, kuriame K.Pūkas pristatė ginklą, yra pačiame Seime, t. y. jau praėjus patikrą.

R.Mockevičius paaiškino, kad tokia situacija susiklostė, nes pagal Seimo valdybos nutarimą, Seimo nariai patenka į grupę asmenų, kurie Seime nėra tikrinami, tačiau apie turimus ginklus jie privalo pranešti apsaugai ir juos atiduoti.

„Bet tame pačiame nutarime yra punktas, kad jei jis turi išduotą ginklą savigynai, jis turi jį palikti“, – teigė R.Mockevičius.

Seimo nariai pasijuto nesaugūs

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako net negalintis vertinti parlamentaro Kęstučio Pūko elgesio, kai paaiškėjo, kad jis į Seimą nešiojosi kovinį ginklą. Pasak R.Karbauskio, K.Pūkas kėlė grėsmę visiems parlamento darbuotojams ir svečiams.

„To negaliu niekaip teigiamai vertinti, nes tai yra tvarkos pažeidimas ir tai kelia tam tikrą riziką visiems, kurie yra Seime: ir jums, ir Seimo nariams, ir svečiams, kurie ateina. Dėl to tai galima vertinti labai neigiamai“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R.Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderio nuomone, šį atvejį turi tirti Seimo etikos ir procedūrų komisija arba prokuratūra, jei tam yra pagrindo.

Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas apie K.Pūką net nebenori kalbėti.

„Manęs tas idiotas nebejaudina. Jį reikia mesti iš Seimo ir viskas, ir pabaigti su juo“, – ketvirtadienį sakė E.Gentvilas.

Svarsto, ar keisti tvarką

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas tikino, kad ginklus Seime gali nešiotis tik VAD pareigūnai. Apie tai esą dar trečiadienį kalbėta su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu.

„Manau, kad jau šiandien mes turėsime Vidaus reikalų ministerijos išvadas, ką reikėtų tobulinti. negali būti tokios situacijos, kad Seime būtų žmonės, kurie nesusiję su saugumo užtikrinimu, ir turėtų ginklą“, – sakė jis.

Šiuo metu tvarką, kas gali nešioti ginklą Seime, nustato Seimo valdyba.

„Aš galvočiau, kad to nepakanka, reikėtų kelti į įstatymą, gal į Seimo Statutą. Tariamės su vidaus reikalų ministerija kaip apsaugoti kartais ir žmones nuo savęs pačių“, – sakė V.Bakas.

Konservatorius Arvydas Anušauskas tikina, kad tvarkų griežtinti nereikia, nes protingi Seimo nariai ir šiaip supranta, kad ginklą į parlamentą neštis nevalia.

„Seimo nariai neturi būti tikrinami. Jie turi turėti tik galvą ant pečių“, – sakė jis.

K.Pūkas apstumdė žurnalistus

Ketvirtadienį Seime K.Pūkas elgėsi agresyviai ir kalbėti apie savo ginklą nenorėjo.

„Nedrįskit manęs laikyt“, – fiziškai nustumdamas žurnalistę Seimo koridoriumi nuskubėjo K.Pūkas.

Į prašymus sustoti ir pakalbėti jis nereagavo. Neatsakė ir į klausimus, kam jam buvo reikalingas ginklas Seime.

„Aš jums viską pasakiau. Neturiu daugiau komentarų“, – teigė K.Pūkas.

Anot jo, žurnalistai neturi teisės jam užduoti klausimų apie jo turimą ginklą.

„Pasiskaitykite įstatymą, ar jūs turite teisę klausti tokių klausimų. Žiūrėkit, dėl ginklo aš jums dar kartą sakau, ar jūs turite teisę klausti, ar neturit?“ – susierzinimo neslėpė K.Pūkas.

VIDEO: Išgirdęs klausimus apie ginklą Kęstutis Pūkas spruko nuo žurnalistų

Kreipėsi į prokurorus

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija dėl ginklo atėmimo iš K.Pūko ir ikiteisminio tyrimo pradėjimo ketvirtadienį ketina kreiptis į generalinį prokurorą ir Lietuvos policijos generalinį komisarą.

„Manęs tas idiotas nebejaudina. Jį reikia mesti iš Seimo ir viskas, ir pabaigti su juo“, – ketvirtadienį sakė E.Gentvilas.

K.Pūkas 15min pats patvirtino, kad nešiojasi ginklą.

„Aš nemanau, kad tik vienas Seimo narys turi ginklą, o jei domina, tai galite pasitikrinti tokią informaciją. Aš esu žmogus, kuris turi teisę nešioti ginklą, ir aš jį galiu nešiotis su savim, kur nėra įstatymu uždrausta. Tokia tvarka yra, jo palikti negali, niekam perduoti negali, tai va kabo prie diržo ir turiu. Jūs pažeidžiat įstatymą klausinėdami, kur mano ginklas yra, jūs neturite tokios teisės, aš pranešiu policijai, kad domėjotės mano ginklu“, – teigė K.Pūkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min