Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 27d. 13:15 , Atnaujinta: 2019 liepos 27d. 13:35

Ramūnas Karbauskis pasirengęs vesti LVŽS sąrašą Seimo rinkimuose ir galbūt net tapti premjeru

Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / LVŽS sąskrydis

Šeštadienį Prienų rajone vykstančiame valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąskrydyje – įtampa. Susipykę Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis vengia kontakto, o premjeras Saulius Skvernelis išvis neatvyko – tik atsiuntė sveikinimą raštu. R.Karbauskis sako, kad S.Skverneliui nutarus kitų metų Seimo rinkimuose su LVŽS nedalyvauti, pirmuoju numeriu kandidatų sąraše taptų jis. Ir, laimėjus rinkimus, galbūt net taptų premjeru.

„Tikriausiai man tada teks vesti sąrašą, jei neis S.Skvernelis kartu. Arba partija nutars kitaip. Kaip nutars partija“, – žurnalistams šeštadienį sakė R.Karbauskis.

Paklaustas, ar tada, jei partija laimėtų rinkimus, užimtų ir premjero pareigas, R.Karbauskis atsakyti nenorėjo. Tačiau galiausiai pasakė, kad „ne“ tokiai galimybei nesako.

„Paprastai nebūna paprastai..., nes iš tikrųjų yra labai daug įvairių variantų. Aš neplanavau būti premjeru po praėjusių rinkimų, kas bus po šių rinkimų – bus matyt. Mes dar juos laimėti prieš tai turime. Mes tikimės, kad gerai pasirodysime rinkimuose, o atitinkamai, koks bus sprendimas dėl pozicijų, čia kitas klausimas. Aš turiu dabar ne mažesnę atsakomybę, bet „ne“ nesakau“, – teigė jis.

R.Karbauskis tikino, kad kol kas apie S.Skvernelio santykius su partija kalbėti anksti, o kad jo nėra sąskrydyje esą nebūtinai ką nors reiškia – galbūt žmogus turėjo asmeninių problemų.

Jeigu premjeras nesitaria su frakcija ir partija, tai tikriausiai ne partijos ir frakcijos problema.

„Mes nedarome jokių išvadų dabar, nes neseniai mes visi labai darniai balsavome už jį, kaip už premjerą, ir jokių požymių, kad tarp mūsų būtų problemos, nėra“, – tikino jis, neprisimindamas, kad ką tik S.Skvernelis kritikavo partiją dėl demokratijos trūkumo ir siūlė keisti pirmininką.

Klausiamas, jei santykiai yra geri, kodėl užbėgama premjerui už akių ir frakcijoje be jo sprendžiama dėl kandidato į eurokomisarus, R.Karbauskis teigė, kad čia „dar klausimas, kas su kuo nesitaria“.

„Jeigu premjeras nesitaria su frakcija ir partija, tai tikriausiai ne partijos ir frakcijos problema, nes iš tikrųjų Seime reiks pritarimo. (...) Mes pasakėme: kiti kandidatai mūsų paramos nesulauks. Tokia mūsų politinė išvada. O ką daro premjeras, čia jo teisė rinktis. Tik būtų labai keista, jei premjeras remtų kitą kandidatą, o ne mūsų partijos“, – sakė R.Karbauskis.

Pasak jo, nėra taip, kad S.Skvernelis, V.Pranckietis ir G.Nausėda buriasi į tam tikrą koaliciją prieš jį ir LVŽS frakciją. Anot jo, trys prezidento veto yra nulemti to, kad įstatymai buvo priiminėjami dar iki G.Nausėdai įsijungiant į procesą. Pasak jo, su prezidento komanda įstatymų priėmimas bus derinamas ir tiek veto nebus. Taip pat R.Karbauskis sakė labai besitikintis, kad bus patvirtinti trys keičiami ministrai.

15min nuotr./A.Palionis, J.Narkevičius ir V.Kondratovičius
15min nuotr./A.Palionis, J.Narkevičius ir V.Kondratovičius

V.Pranckietis: tai nebūtų sėkmė partijai

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Seimo pirmininkas V.Pranckietis mano, kad partijai nebūtų gerai, jei jos kandidatų sąrašo Seimo rinkimuose lyderiu būtų R.Karbauskis.

„Tai nebūtų sėkmė partijai, todėl kad jo populiarumas dabar yra aiškus. Ir reitingai tą patį sako, kad tai yra ne tas žmogus, į kurį žiūri dabar Lietuva“, – teigė jis.

V.Pranckiečio nuomone, dėl sąrašo lyderio turėtų spręsti partijos suvažiavimas, reitinguoti sąrašą turėtų partijos taryba, o pasiūlymus teikti – skyriai.

Tačiau kol kas partijos taryba spręs ne partijos lyderio rinkimuose, o paties V.Pranckiečio likimą. Nors jis pats sako partijos sąskrydyje besijaučiantis gerai, sulaukiantis daug paramos ir besijaučiantis partijos bendruomenės narys, partijos pirmininkas kolegai demonstruoja abejingumą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LVŽS sąskrydis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LVŽS sąskrydis

Penktadienį šventęs gimimo dieną V.Pranckietis iš LVŽS lyderio nesulaukė pasveikinimo, o šeštadienį pats turėjo prieiti paspausti ranką. R.Karbauskis tikino, kad V.Pranckiečio gimtadienį tiesiog pamiršo.

Jis dar kartą pakartojo, kad sprendimai partijoje priimami ne su bizūnu ir kad asmeniškai su V.Pranckiečiu nesipyksta, tačiau į V.Pranckiečio siūlymą susitikti sporto varžybose ir lenkti ranką nesutiko, bet neprieštaravo sužaisti šaškėmis, kurių čempionu pats yra.

„Manau, jis nedrįs prie šaškių lentos su manim žaisti. Ranką lenkti? Nežinau tokio sugebėjimo iš jo pusės, bet gal, – juokėsi jis. – Ne, neplanavau rankų lenkti“.

R.Karbauskis neabejoja, kad partijos taryba tikrai svarstys V.Pranckiečio šalinimo iš partijos klausimą, nors partijos Etikos ir procedūrų komisija to ir nerekomendavo. R.Karbauskis užtikrino, kad skilimas partijai tikrai negresia.

Tačiau V.Pranckietis įsitikinęs, kad partijoje yra palaikomas.

„Bendruomenė neišmes. Formalumas gali mane pašalinti, o ne bendruomenė“, – teigė jis. V.Pranckietis skaičiavo skyrius, kurie šeštadienį sąskrydyje jį palaiko: Zarasų, Radviliškio, Ukmergės ir sakė darkart duosiąs interviu, jei sulauks skyrių kritikos.

Jis tikino manantis, kad partija neskils: „Mes esame kūrimo pradžioje ir ardymo pabaigoje“.

Visgi, jei bus išmestas iš LVŽS, V.Pranckietis pripažino matantis bendrą politinę ateitį su S.Skverneliu, nors kol kas planų kurti naują partiją neturi.

Jei bus pašalintas iš partijos, Seimo rinkimuose V.Pranckietis planuoja dalyvauti savarankiškai. Savo kandidatūrą jis keltų toje vienmandatėje apygardoje, kurioje kandidatuos R.Karbauskis.

V.Pranckietis sako neklausiantis partijos bendražygių, ar jį išmetus iš partijos, jie taip pat trauktųsi iš LVŽS.

„Tikrai nenorėčiau skaldyti partijos, nes kentėtų visas darinys dėl dviejų asmenų. Manau, kad atskelti būtų geriau ką nors nedaug tam, kad dauguma išliktų“, – sakė jis.

V.Pranckietis ant scenos lipo, R.Karbauskis – ne

V.Pranckietis nuo scenos tarė žodį ir visiems sąskrydžio dalyviams. Nors apie konfliktą Seimo pirmininkas neužsiminė, o sveikino sąskrydžio šeimininką Joną Valionį su artėjančiu gimtadieniu, jo kalbos klausydamas R.Karbauskis sukryžiavo ant krūtinės rankas.

Šalia jo stovėjęs Seimo narys Audrys Šimas R.Karbauskį ragino taip pat pasisakyti, tačiau R.Karbauskis nuo scenos sąskrydžio dalyvių nutarė nesveikinti. Žurnalistams jis aiškino esą apsieiti be oficialių kalbų nutarė partijos valdyba.

„Toks buvo sprendimas, kad nė vienas partijos valdybos narys ant scenos nelipa. Tik tie, kurie labai nori, lipa“, – ironiškai šyptelėjo jis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LVŽS sąskrydis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LVŽS sąskrydis

Sodybos, kurioje vyksta sąskrydis, savininkas, J.Valionis vienintelis ant scenos nevengė kalbėti apie konfliktą.

„Ramūnui sakiau ir per suvažiavimą partijos, kad jis turi botagą ir reiktų kai kam ir to botago duot, kad mes susivienytume, stipresni būtume ir Lietuvą tvarkingai valdytume“, – teigė jis.

S.Skvernelis laiške „valstiečiams“ dėkojo už paramą per rinkimus. Pasak jo, tokie renginiai – proga kalbėtis ir diskutuoti. „Politikoje nuomonių išsiskyrimas yra sveikintinas dalykas“, – laiške „valstiečiams“ rašė premjeras, nors pats neatvyko dėl esą asmeninių priežasčių.

R.Karbauskis pripažino, kad šiemet LVŽS sąskrydyje mažiau nei visuomet žmonių, tačiau tai esą ne įtampos partijoje, o oro ir ankstyvos javapjūtės nulemtas dalykas.

Papildysime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min