Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 24d. 09:35 , atnaujinta: 2016 spalio 24d. 09:53

Ramūnas Karbauskis: „Pergalė nebuvo visiškai netikėta“

Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Spaudos konferencija

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad pergalė antrajame ture partijai nebuvo visiškai netikėta. Pasak jo, partija yra pasiryžusi žmonių valią vykdyti ir formuoti valdančiąją koaliciją. Pasak jo, Seimas nuo šiol turės tarnauti žmonėms, o ne valdyti.

R.Karbauskis dėkojo žmonėms už aktyvų dalyvavimą Seimo rinkimų antrajame ture. Jis tikino vis dar pasisakantis už profesionalų Vyriausybę ir sako, kad prezidentūra galės „kaip bet kuris koalicijos partneris“ siūlyti kandidatus į ministrus.

„Negalime pakartoti tokios situacijos, kad krašto apsaugos ministras sulaukia vyriausiosios kariuomenės vadės nepasitikėjimo, bet nesitraukia“, – kalbėjo R.Karbauskis, sakydamas, kad užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus leis rinktis šalies vadovei Daliai Grybauskaitei.

Šešėlinis užsienio reikalų ministras valstiečių ir žaliųjų Vyriausybėje yra įvardintas. Tai buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje, buvęs užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.

Pasak R.Karbauskio, D.Grybauskaitė pirmadienį jau yra pasveikinusi valstiečius ir žaliuosius su pergale rinkimuose ir pakvietusi pasikalbėti.

S.Skvernelis nesiveržia premjerauti

Valstiečių ir žaliųjų sąrašą rinkimuose vedęs Saulius Skvernelis pirmadienį ryte tikino, kad partijos derybinės pozicijos po sekmadienio smarkiai pasikeitė, todėl gali būti, kad jis eis dirbti Seimo pirmininku, nors yra pasirengęs būti premjeru.

R.Karbauskis sako, kad anksčiau vargu, ar buvo galima tikėtis, kad valstiečiai ir žalieji galės užimti ir premjero, ir Seimo pirmininko postus, todėl minima ir europarlamentaro Broniaus Ropės kandidatūra.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R.Karbauskis sako, kad S.Skvernelio, deja, negali klonuoti, todėl tenka kalbėti apie kitą partijos kolegą.

Pasak valstiečių ir žaliųjų pirmininko, sprendimas dėl premjero dar nėra priimtas, o šiandien kalbėti apie konkrečias pozicijas yra per anksti.

VIDEO: R.Karbauskis: „Premjero ir Seimo pirmininko postai bus vienos partijos rankose“

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, LVŽS antrajame rinkimų ture laimėjo 37 mandatus ir su pirmajame ture daugiamandatėje apygardoje laimėtais 19 mandatų Seime iš viso turės 56 narius.

Konservatoriai pirmadienį ryte teigė laukiantys valstiečių-žaliųjų kvietimo derėtis dėl valdančiosios koalicijos, tačiau pabrėžė įsivaizduojantys darbą tik kartu su Liberalų sąjūdžiu.

Kartu G.Landsbergis, anksčiau kalbėjęs, kad jų ir valstiečių programos yra lengviausiai suderinamos, pirmadienį pradėjo ryškinti takoskyrą tarp Tėvynės sąjungos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programų.

G.Landsbergis tikino, kad labiausiai konservatoriams nepatinka valstiečių ir žaliųjų ketinimas derėtis dviem frontais – tiek su kairiaisiais, tiek su dešiniaisiais.

R.Karbauskis tikino, kad konservatoriai patys turi apsispręsti, ar nori dirbti žmonių labui, o tokie jų pasakymai yra nepriimtini ir vertintini kaip spaudimas. Liberalų sąjūdžio R.Karbauskis kartojo koalicijoje nematantis.

Jis tikino suprantantis konservatorių skausmą dėl pralaimėjimo, tačiau ragino juos atmesti aroganciją ir sėsti prie derybų stalo.

Klausiamas, kaip rastų bendrą sutarimą su socialdemokratais, kurie stumia valstiečių kritikuojamą Darbo kodeksą, R.Karbauskis sako, kad socialdemokratų frakcija atsinaujinusi ir galbūt turės kitą nuomonę. Pasak jo, Darbo kodeksas išvis nebus trukdis dėliojant koaliciją.

R.Karbauskis tebesilaiko vizijos sudaryti plačią koaliciją su socialdemokratais ir konservatoriais kartu. Apie mažesnes partijas koalicijoje pirmadienį, pasak R.Karbauskio, kalbėti yra per anksti.

S.Skvernelis tikino, kad su Lenkų rinkimų akcija galima bendradarbiauti dėl tautinių mažumų klausimų, tačiau į Rytus besiorientuojantis šios partijos pirmininkas yra kliuvinys kalbant apie koaliciją.

VIDEO: Porinkiminė spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min