Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ramybės parke – memorialas, skirtas 1941 m. birželio 22–28 d. sukilimo aukoms atminti

1991 m. Birželio sukilimo aukų kapų vietoje buvo pastatytas simbolinis paminklas „Kryžius-medis“. Dabar greta jo pastatyta dar 40 mažesnių kryželių.
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / 1991 m. Birželio sukilimo aukų kapų vietoje buvo pastatytas simbolinis paminklas „Kryžius-medis“. Dabar greta jo pastatyta dar 40 mažesnių kryželių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį 11 val. Ramybės parke esančiose Senosiose Kauno kapinėse vyks 1941 metų birželio 22–28 d. sukilimo paminėjimas ir atnaujinto memorialo atidarymas žuvusiems sukilėliams.

Atidarymo iškilmėse dalyvaus Kauno miesto vadovai, Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis. Memorialą ceremonijos metu pašventins Kauno įgulos kapelionas.

Lietuvos 1941 m. birželio 22–28 d. sukilėlių sąjungos iniciatyva šiemet buvo atnaujintos kapinės. Jose pastatyta 40 naujų bronzinių kryžių, kurie įamžina 1941 m. birželio 22–28 d. sukilimo ir jo dalyvių atminimą.

1991 m. Birželio sukilimo aukų kapų vietoje buvo pastatytas simbolinis paminklas „Kryžius-medis“ (autorius Robertas Antinis), šalia ant kenotafo (mauzoliejaus pavidalo antkapinio paminklo, – aut. past.) įrėžtos čia palaidotų sukilėlių pavardės. Tačiau jau tuomet kilo minčių, jog Birželio sukilimo, kaip jį vadina istorikai ir amžininkai, dalyvius ir aukas reikėtų pagerbti ir atkuriant kadaise ant kapaviečių buvusius kryželius. Kauno miesto savivaldybės lėšomis buvo parengtas Kauno senųjų kapinių detalusis ir specialusis planai, taip pat techninis projektas. Projektui reikalingi 711 374 tūkst. litų skirti iš valstybinio privatizavimo fondo.

Kovo pabaigoje bendrovės darbininkai pradėjo tvarkyti Ramybės parko dalies, kurioje yra kapinės, gerbūvį. Per paskutines savaites beveik visi suplanuoti darbai užbaigti.

Vos pradėjus planuoti naujuosius kryžius jiems parinktą vietą ėmė kritikuoti kai kurie sukilimo amžininkai. Kaunietis Leonas Juzonis įsitikinęs, kad kryžiai pastatyti už keliolikos metrų nuo tikrosios sukilimo dalyvių kapavietės.

Tačiau kadangi duomenų apie tikrąją sukilėlių palaidojimo vietą neliko, buvo nuspręsta kryžius statyti ten, kur jie vizualiai geriausiai tinka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min