Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 1d. 10:02 , atnaujinta: 2017 liepos 1d. 10:22

Rasa Juknevičienė atsiprašė už rasistiniu pavadintą pareiškimą: nesu ir nebūsiu rasiste

Rasa Juknevičienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rasa Juknevičienė

Penktadienį konservatorė Rasa Juknevičienė socialiniame tinkle „Facebook“ sukėlė diskusijų audrą, kuomet aprašydama savo įspūdžius iš kelionės Jungtinėse Valstijose (JAV) prakalbo apie juodaodžius. Vėliau politikė ištrynė tinklo vartotojams užkliuvusius žodžius, o šeštadienį atsiprašė už savo elgesį.

R.Juknevičienė penktadienį aprašinėdama kelionės įspūdžius, pasakojo apie žmones, kurie miega gatvėse ir paminėjo, kad jie yra „deja, tik juodi“.

Įrašui pradėjus sklisti internete politikė jį pakoregavo, o savo sekėjams į kaltinimus rasizmu atsakė Ronaldo Reagano citata: „Nebijok matyti tai, ką matai.“

15min nuotr./Pirminis Rasos Juknevičienės įrašas feisbuke
15min nuotr./Pirminis Rasos Juknevičienės įrašas feisbuke

Šeštadienį konservatorė paskelbė atsiprašymą.

„Mano įrašui Facebook'e apie ankstyvą rytą Vašingtone tikrai pritrūko politkorektiškumo. Dėl to nesiginčiju. Atvirkščiai, jei mano žodžiai sukėlė tiek nemalonių jausmų, diskusijų, susipriešinimo, tai tikrai atsiprašau. To nesiekiau ir net minčių nebuvo kilę“, – teigia R.Juknevičienė.

Ji pridūrė, kad nėra ir niekada nebuvo rasistė.

„Toks kaltinimas yra neteisingas ir, beje, jam taip pat toli iki politkorektiškumo“, – dėstė politikė.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų koordinatorė Kristina Normantaitė BNS sakė, kad R.Juknevičienė atkreipė dėmesį į dvi svarbias problemas JAV – benamystę ir rasinę atskirtį, tačiau komentare pritrūko įsigilinimo į socialinių problemų priežastis ir atsakingo požiūrio į komunikaciją.

„Toks paviršutiniškumas benamystę įvardinant gyvenimo būdu, kuris „patinka“ ir bendresne prasme kalbant apie rimtas socialines ir žmogaus teisių problemas yra neapgalvotas ir nejautrus“, – pastebėjo ji.

Šiemet vietos valdžios atstovų paskelbta statistika rodo, kad juodaodžiai JAV sostinėje Vašingtone sudaro 71 proc. benamių, 23 proc. yra baltieji.

K.Normantaitės turimais tyrimų duomenimis, JAV 45 proc. benamių yra juodaodžiai ar ispanų kilmės asmenys.

„Tačiau tai yra ne asmeninio pasirinkimo, o skurdo padarinys. Rasinė segregacija, diskriminacija darbo rinkoje ir kitose gyvenimo srityse užkerta kelią nemažai daliai amerikiečių siekti išsilavinimo ar gauti gerai apmokamą darbą bei socialines garantijas. Negana to, didelė benamių dalis yra karo veteranai, kuriems sugrįžus iš tarnybos nebuvo suteiktos socialinės garantijos, ir jie iki šiol kenčia nuo potrauminio streso sindromo“, – pastebėjo Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovė.

Prieš trejus metus lankydamasi Vašingtone R.Juknevičienė sulaukė kritikos dėl savo pasisakymo apie oro uoste besimeldusį musulmoną.

„Laukiu sodinimo į lėktuvą Vašingtonas - Frankfurtas. Priešais mane jaunas vaikinas meldžiasi atsisukęs į Meką. Viskas gerai turbūt, bet mintys kylą įvairios“, - tada rašė parlamentarė.

Kai kurie žmogaus teisių ekspertai tokį pasisakymą įvertino kaip religinę diskriminaciją ir paragino politikę atsiprašyti musulmonų bendruomenės.

Dar vienos kritikos bangos R.Juknevičienė sulaukė socialiniame tinkle pareiškusi, kad netik, kad klimatas šyla dėl žmogaus veiklos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min