Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 14d. 12:37

Rasa Juknevičienė: gaila, neturiu laiko atšvęsti – Naglis Puteikis išstojo iš partijos

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis

Prieštaringai vertinamas parlamentaras Naglis Puteikis paskelbė pasitraukiantis iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir šios partijos frakcijos Seime. Ši žinia nudžiugino vieną konservatorių lyderių Rasą Juknevičienę. „Gaila, kad neturiu laiko atšvęsti, o proga tikrai yra – N.Puteikis išstojo iš partijos. Labai palengvėjo!“, – „Facebook“ penktadienį parašė politikė.

N.Puteikis paskelbė negalintis pritarti TS-LKD vadovybės pastaruoju metu skelbiamam požiūriui į tautą, jos suverenias galias ir konstitucines piliečių teises: „Tautos suverenumą ir piliečių politines laisves niekinantis (varžantis, negerbiantis) TS-LKD vadovybės požiūris, mano supratimu, prasilenkia su Konstitucija.“

TS-LKD vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo, – teigė N.Puteikis.

Anot N.Puteikio, TS-LKD vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo: palaiko Konstitucinio Teismo (KT) sprendimus, kuriais bandoma trukdyti piliečiams naudotis jų demokratinėmis teisėmis, tylėjimu skatina teisėjus viederius paleidinėti į laisvę stambius nusikaltėlius, nieko nedaro dėl visuomenės dalyvavimo vis labiau nomenklatūrėjančiuose teismuose.

Patyčios partijoje tampa norma?

Buvęs konservatorius aiškina, kad TS-LKD vadovybė tylėjimu pritaria turtinę nelygybę didinančiam KT sprendimui dėl algų nomenklatūrai padidinimo, užmirštant nepasiturinčiuosius.

„TS-LKD frakcijos nariai galėjo suduoti rimtą smūgį didėjančioms naujosios nomenklatūros privilegijoms atsisakydama atstatytų algų perviršį, kuris sudaro nuo 1000 iki 2000 Lt į rankas per mėnesį, tačiau ne tik to nepadarė, bet sutiko tokį pasiūlymą patyčiomis (beje, toks bendravimo tonas kasmet vis stiprėja ir tampa partijos vidaus norma), kurias, partijos vadovybei tyliai remiant, organizuoja prabangiausius automobilius už mokesčių mokėtojų pinigus besinuomojantys Seimo nariai“, – nuoskaudas pranešime liejo parlamentaras.

Nepritaria paramai D.Grybauskaitei

D.Grybauskaitė negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių. Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, – sako N.Puteikis.

„Negaliu pritarti TS-LKD Tarybos sprendimui šiuose prezidento rinkimuose remti Dalią Grybauskaitę, nes ji negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių. Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, pvz., aktyviai dalyvavo buvusių FNTT vadovų –  sąžiningų pareigūnų V.Gailiaus ir V.Giržado atleidime.

Kai jie laimėjo teismus, toliau juos paniekino, nes jų neatsiprašė, nereikalavo atsakomybės iš spectarnybininkų, kurie apšmeižė V.Gailių ir V.Giržadą, tokiu būdu demotyvavo visus sąžiningai dirbančius pareigūnus ne tik teisėsaugoje, bet ir visoje valstybės tarnyboje“, – teigia N.Puteikis.

Prezidentė, anot jo, D.Grybauskaitė taip pat nevetavo KT nurodymu Seimo priimto turtinę nelygybę didinančio algų „atstatymo“ nomenklatūrai įstatymo.

Partija pūva iš vidaus

„Daug metų būdamas partijoje, stebėjau, kaip ji nesulaikomai pūna iš vidaus. Neturiu iliuzijų –  tie patys procesai vyksta ir kitose partijose“, – sako jis.

Partijos puvimas tęsis tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafijinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį, – pyksta N.Puteikis.

Anot N.Puteikio, taip bus tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį.

„Kaip sustabdyti šį nuo demokratijos tolstantį Lietuvos laivą, kaip suteikti piliečiams realią teisę įtakoti politinį gyvenimą?, – klausia jis ir iškart atsako: „Manau, kad tai įgalintų tikroji savivalda, kai visi piliečių atstovai būtų renkami tiesioginiuose rinkimuose pradedant apylinkių (valsčių, seniūnijų) tarybomis, tiesiogiai renkamais seniūnais (viršaičiais), merais ir tik vienmandatėse apygardose formuojamu Seimu.“

Apie šias problemas N.Puteikis teigia kalbėjęs kiekviename TS-LKD tarybos posėdyje, tačiau, nebuvęs išgirstas. „Dėl šių priežasčių palieku TS-LKD, kuriai priklausiau nuo 1995 metų“, – rašo Seimo narys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min