TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasa Juknevičienė: „Mistral“ pardavimas nebuvo pati geriausia kalėdinė dovana

Amfibinis „Mistral“ karo laivas puikiai pritaikytas išlaipinti greitojo reagavimo pajėgas ir tiksliai vadovauti tiek jūroje, tiek sausumoje vykdomai operacijai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Amfibinis „Mistral“ karo laivas puikiai pritaikytas išlaipinti greitojo reagavimo pajėgas ir tiksliai vadovauti tiek jūroje, tiek sausumoje vykdomai operacijai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijos sprendimas parduoti Rusijai karo laivus „Mistral“ yra precedentas, neteikiantis džiaugsmo aplink Rusiją esančioms valstybėms, teigia šalies krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Manau, tai yra klaida. [...] Šį žingsnį labiau vertinu politine, ne karine prasme. Žinoma, pora laivų jėgų balanso šiame regione negali labai žymiai pakeisti, bet tai yra precedantas, kai NATO ir Europos Sąjungos valstybė parduoda puolamojo pobūdžio ginkluotę trečiosioms valstybėms ir valstybei, kurios demokratija nėra tokio lygio, dėl kurio galėtume jaustis ramūs. Valstybėms aplink Rusiją tai nėra maloni žinia. Tai nėra ta kalėdinė dovana, kurios norėtume sulaukti“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė R.Juknevičienė.

Ministrė pabrėžė, kad „Mistral“ karo laivų pardavimo klausimą Kremliui kėlė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvoje lankantis prancūzų ministrui. „Ta informacija buvo vienokia ir ji skyrėsi nuo tos, kuri pateikta dabar. Neturiu oficialios informacijos, patvirtinančios, kokio lygio technologijos įdiegtos į šiuos laivus“, – sakė R.Juknevičienė.

Tai nėra ta kalėdinė dovana, kurios norėtumėm sulauktiJi taip pat pripažino, kad nors minėtų karo laivų pardavimo klausimą Baltijos šalių gynybos ministrai kėlė ir ES, ir NATO šalių gynybos ministrų susitikimuose, jie nesulaukė didelio palaikymo ir buvo „gana vieniši“.

Kaip žiniasklaida jau skelbė, per Kūčias Kremlius patvirtino, kad karo laivai „Mistral“ plaukios Baltijos jūroje. Šiuos laivus numatyta statyti Sankt Peterburgo uoste. Šią informaciją patvirtino Rusijos jungtinės laivų statybos kompanijos atstovas Igoris Riabovas.

Savo ruožtu „Mistral“ technologiją rusams pardavusi Prancūzija pranešė, kad šiuo metu sutarta dėl dviejų laivų statybos, dėl dar dviejų bus tariamasi vėliau. Tačiau I.Riabovas patvirtino, kad Sankt Peterburge bus statomi keturi laivai.

Remaintis prieš kelias dienas pasirašyta sutartimi, Rusijai pirmąkart bus parduodamos tokio aukšto lygio NATO karinės technologijos. Kol kas neskelbiama, kada Rusijos karinis jūrų laivynas turėtų pasipildyti pirmuoju „Mistral“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min