TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2016 08 08

Raseiniai rado būdą, kaip tvarkytis su vaikų šalpos pinigus pasisavinančiais tėvais

Kol kas nepavyksta pasiekti, kad valstybės skiriami šalpos pinigai socialiai remtinų šeimų vaikams būtų naudojami būtent vaikų poreikiams. Tėvams kantriai aiškinama, kad už juos negalima pirkti svaigalų, rūkalų, naudoti suaugusiųjų reikmėms. Raseinių rajono savivaldybė jau kurį laiką nesugebantiems ar nenorintiems tinkamai tvarkytis tėvams taiko teisines priemones – apriboja teisę į valstybės skiriamus pinigus.
Piniginė
Piniginė / Vida Press nuotr.

Į atokią sodybą Nemakščių seniūnijos kaimo pakraštyje Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai užsuka dažnai. Keturis vaikus auginančiai motinai teismo sprendimu apribotos teisės į vaikams skirtas pinigines išmokas. Tai padaryta todėl, kad rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos nustatė, jog motiną pinigus naudoja ne vaikų poreikiams. Dabar vaikų pinigus administruoja socialiniai darbuotojai.

„Pirmiausia buvo padengta skola už elektros įsiskolinimus – apie 300 eurų. Taip pat šeimai perkamos malkos artėjančiam sezonui. Kad vaikai neišsiskirtų mokykloje iš bendraamžių, buvo perkami rūbai. Vaikai labai džiaugiasi, kad šeimai ruošiamas kokybiškesnis maistas“, – sako Raseinių socialinių paslaugų centro socialinis darbuotojas Andrius Sabutis.

Praradus teisę į vaikams valstybės skiriamus pinigus motinai teko įsidarbinti ir pačiai užsidirbti. Pasak socialinių darbuotojų, remtinoms šeimoms skiriami šalpos pinigai neįgaliems vaikams ar netekusiems vieno iš tėvų nėra menki, neretai sudaro 200–700 eurų.

„Tos lėšos, kurios skirtos vaiko poreikiams tenkinti, dažniausiai yra vienintelės lėšos šeimoje. Pastebima, kad vaiko tėvai ar vienas iš jų piktnaudžiauja šiomis lėšomis ar jas naudoja ne pagal paskirtį, pirmiausiai galvodamas apie savo poreikius, o ne apie vaikų, labai nuskriaudžia vaikus“, – sako Raseinių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė.

Kasmet Raseinių savivaldybės iniciatyva šalpos pinigų administravimo teisės teismo sprendimu netenka šešios septynios socialiai remtinos rajono šeimos. Iš viso tokių šeimų rajone jau apie 600.

„Jeigu geroji praktika pasiteisins, turės nevienadienius rezultatus ir matysime, kad tam reikalingas sunorminimas, be jokios abejonės, įstatymo leidėjas, galų gale, Seimo nariai tokias pataisas siūlys. Manau, kad Vyriausybė tokioms pataisoms pritartų“, – įsitikinusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė.

Specialistų teigimu, Raseinių taikomas teisinis šalpos pinigų administravimo apribojimas – paskutinė teisinė priemonė. Vėliau jau apribojama ir tėvystė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius