Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 24d. 20:22

Raseinių meras Remigijus Ačas panoro geresnio kelio savo namų link

Remigijus Ačas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Ačas

Raseinių valdžia su meru Remigijumi Aču priekyje prašo Susisiekimo ministerijos pinigų keliuko, kuris jungia automagistralę Vilnius-Klaipėda ir vadinamąjį Žemaičių plentą, remontui. Lyg tyčia jis veda nuo pakelės kavinės, kur prieš dešimtmetį buvo nuspręsta steigti partiją „Tvarka ir teisingumas“, paties mero namų link.

Praėjusią savaitę rajono taryba sutiko, kad šis kelias atsidurtų kelių, kuriems asfaltuoti prašoma lėšų iš Susisiekimo ministerijos, sąraše. Politikų neprivertė persigalvoti net kai kurių kolegų abejonės, ar jis tikrai yra nepaprastos svarbos, ir ironiški siūlymai merui prašyti tilto tiesiai iki savo namų. Maždaug 2 km ilgio kelias yra asfaltuotas ir, nepaisant pavienių duobių, dar palyginti geros kokybės. Didžiulė R.Ačo sodyba, vietos gyventojų ironiškai vadinama dvaru, yra kairėje Žemaičių plento pusėje, vos už kelių šimtų metrų nuo norimo asfaltuoti kelio.  Kelio asfaltavimas buvo svarstomas balandžio 20 dienos rajono tarybos posėdyje. Sprendimas palaimintas pačioje posėdžio pabaigoje po vos keliolika minučių užtrukusių diskusijų. Per tiek laiko suspėjo nuskambėti R.Ačo paaiškinimas ir pora kritiškų komentarų. Tuomet politikai papildė pernykštį tarybos sprendimą dėl Raseinių rajono gatvių ir kelių, įrašytų į Kelių priežiūros ir plėtros programos tikslinio finansavimo bei finansavimo iš rezervo lėšų sąrašą, kuriame anksčiau buvo tik keturi punktai.

Dienotvarkėje – paskutinę minutę

Klausimas posėdžio darbotvarkėje atsidūrė paskutinę minutę – nei pradinėje, nei papildytoje darbotvarkėje jo nebuvo. Paprastai taip elgiamasi tik itin svarbiais atvejais. Skubą meras paaiškino būtinybe kuo greičiau priimti sprendimą, kad Susisiekimo ministerija galėtų skirti pinigų. Jis teigė išvakarėse Vilniuje susitikęs su ministru Eligijumi Masiuliu ir išgirdęs, kad netrukus bus skirstomos tokiems darbams numatytos lėšos.

Tarybos nariams buvo pasiūlyta apsispręsti dėl dviejų projektų – dviračių/pėsčiųjų tako iki Kalnujų kaimo ir kelio nuo automagistralės pro kavinę „Nikola“. Kad reikia tiesti dviračių ir pėsčiųjų taką, neprieštaravo nė vienas tarybos narys. Tai esą būtina dėl saugumo, mat šioje atkarpoje dažnos tragiškos avarijos.

O kelio Žemaičių plento link asfaltavimas sukėlė kai kurių politikų nepasitenkinimą. Pasak R.Ačo, skirstant lėšas atsižvelgiama, kur konkrečiai kelias driekiasi, ir jei šalia nėra „rimto valstybinio kelio“, pinigų neskiria. Bet šis kelias esąs labai svarbus, mat toliau veda į Molavėnus. Tolesnė atkarpa iki šio kaimo galėtų būti asfaltuojama gavus papildomai lėšų. „Reikia dėkoti likimui, kad šiandien yra tarybos posėdis, gal vienam objektui finansavimą gausime“, – aukštesnių jėgų pagalba džiaugėsi meras. 

Manau, kad rajone yra daug svarbesnių kelių, kurie yra kur kas labiau nusidėvėję, – V.Kuzmarskis

„Manau, kad rajone yra daug svarbesnių kelių, kurie yra kur kas labiau nusidėvėję, – replikavo opozicinės Darbo partijos atstovas Vaidas Kuzmarskis ir ironiškai pridūrė. – O jei, kaip sakote, labai gerai pažįstate ministrą, turite galimybę susitikti, gal galite su ministru susitarti ir tiesiogiai nuo savo namų pasidaryti tiltą iki autostrados be tarybos sprendimo?“ 

R.Ačas pyktelėjo, kad kolegos nesistengia pritraukti papildomų lėšų: „Nors kiek prisidėtumėte (…). Man nesvarbu, koks kelias ir iš kokių lėšų, svarbu, kad papildomai ateina finansavimas. Prie ko čia mano namai, nelabai supratau.“ 

Valdantiesiems priklausančios koalicijos „Rasai“ narys Česlovas Kenstavičius taip pat nenorėjo sutikti, kad minėtas kelias yra svarbus. Esą netoli esančių Nemakščių ir Viduklės geležinkelio stoties gyvenvietės bendruomenės nepritartų šiam projektui. Norimas asfaltuoti kelias eina per lauką ir pro miškelį, greta beveik nėra gyventojų, stovi tik pora namų. Č.Kenstavičiaus manymu, jei yra poreikis asfaltuoti kelią autostrados link, galima pasirinkti netolimą Stoties gatvę, kur gyvena tūkstantis žmonių, kelią Lakštučių gyvenvietės link, mat ten sunku privažiuoti prie trijų kaimų, arba maždaug kilometro ilgio kelią iki Dubysos sodų, kur gyvena apie 500 žmonių. 

Siūlymui asfaltuoti kelią nuo autostrados pritarė tik pusė iš 22 balsavusių tarybos narių.  Už visą projektą, kuriame kalbama ir apie šį kelią, ir apie dviračių/pėsčiųjų taką, balsavo 15 politikų, prieš – du „darbiečiai“ ir socdemas, keturi, įskaitant Č.Kenstavičių ir V.Kuzmarskį, susilaikė.

Nuotr. ia maps.lt/`iame žemėlapyje pažymėtas kelias, kurį norima sutvarkyti
Nuotr. iš maps.lt/Šiame žemėlapyje pažymėtas kelias, kurį norima sutvarkyti

Kavinėje vyko partijos susirinkimas

Raseinių valdžios prašymas skirti pinigų kelių asfaltavimui jau pasiekė Susisiekimo ministeriją. Ši, įvertinusi įvairių savivaldybių prašymus, siūlymus finansuoti konkrečius kelius perduos Vyriausybei, kuri priims galutinį sprendimą.

15min.lt šaltinių teigimu, Raseiniai greičiausiai negaus keliukui nuo autostrados asfaltuoti prašomų 450 tūkst. litų. Pinigų ministerija ketina siūlyti skirti tik pirmuoju numeriu tarybos sprendime įrašytam projektui – Kalnujų gyvenvietės Kalno gatvės remontui. Mat tokiems projektams šiemet numatyta skirti tik 50 mln. litų, nors prašymų yra dešimtkart didesnei sumai. 

Išgirsti R.Ačo komentaro nepavyko. 15min.lt duomenimis, jis šią savaitę atostogauja užsienyje. Paskambinus mobiliuoju telefonu įsijungia balso paštas.

Pakelės kavinė „Nikola“ įsikūrusi automagistralės Vilnius-Klaipėda 192,5 kilometre, Raseinių rajono Ylių kaime. Prieš dešimtmetį čia įvyko steigiamasis partijos „Tvarka ir teisingumas‟ susirinkimas. Minėdami šią sukaktį, vasario vidury partijos atstovai prie kavinės sienos pritvirtino atminimo lentą.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min