Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 13d. 18:39

Raseinių mieste atkurta karių savanorių kuopa

Raseinių mieste atkurta karių savanorių kuopa
Ramūno Kemežio nuotr. / Raseinių mieste atkurta karių savanorių kuopa

Raseiniuose vyko iškilminga kuopos vėliavėlės įteikimo ceremonija atkurtai Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 210-ajai lengvajai pėstininkų kuopai.

Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda, pirmieji Raseinių kuopos vadai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, vietinės valdžios institucijų ir privataus sektoriaus įmonių vadovai, miesto ir rajono gyventojai.

Dienos renginiai prasidėjo karių žygiavimu centrinėmis miesto gatvėmis iki Žemaičio aikštės, kurioje padaliniai išsirikiavo iškilmingai ceremonijai. Jos metu 210-ajai lengvajai pėstininkų kuopai oficialiai įteikta bei pašventinta kuopos vėliavėlė. Vėliau vyko Lietuvos šaulių sąjungos šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija.

Iškilmingai rikiuotei pasibaigus Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas pristatė muzikinę programą. Renginio metu miesto gyventojai ir svečiai turėjo galimybę apžiūrėti karinės technikos, ginkluotės ir ekipuotės parodą bei paragauti kareiviškos košės ir arbatos.

„Daugiau kaip prieš dešimt metų vykusios reformos metu Raseiniuose buvo išformuota karių savanorių kuopa, tačiau tai nesumažino šio miesto ir rajono gyventojų ryžto atlikti pareigą Tėvynei. Raseinių mieste ir rajone gyvenantiems kariams savanoriams jau nebereikės vykti į kituose miestuose esančias kuopas, kuopa bus jų mieste", - pabrėžė 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda.

Rinktinės vadas pažymėjo, kad atkuriamos kuopos idėja sulaukė palaikymo, prie atkuriamos kuopos renginio organizavimo prisidėjo Raseinių rajono savivaldybės ir vietos verslo atstovai.

Tai jau antrasis padalinys, kuris atkuriamas 2-ojoje rinktinėje. Šių metų pradžioje buvo organizuota iškilminga ceremonija atkurtai 208 lengvajai pėstininkų kuopai Kaišiadoryse. Planuojama, kad šiais metais 2-ąją rinktinę papildys dar viena karių savanorių kuopa, kurios išsidėstymo vieta numatoma Prienuose.

Šiuo metu Dariaus ir Girėno apygardos rinktinę sudaro rinktinės štabas ir dešimt kuopų. Penkios kuopos išsidėsčiusios Kaune, po kuopą Šakiuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Kaišiadoryse ir Raseiniuose.

Temos: 2 Raseiniai Kuopa
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min