Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 21d. 13:42 , Atnaujinta: 2020 spalio 21d. 14:54

Raseinių rajone karantinas pratęstas, dar 12 savivaldybių – paskelbtas: premjeras ragina neiti iš namų

Karantininis rytas Raseiniuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Karantininis rytas Raseiniuose
Vyriausybė dviem savaitėms pratęsė karantino režimą Raseinių rajone, kur fiksuojamas didžiausias COVID-19 protrūkis Lietuvoje, tokį režimą įvedė ir kitose dvylikoje šalies savivaldybių. Čia karantinas įsigalios pirmadienį ir tęsis iki lapkričio 9-osios.

Karantino režimas dėl ypač nepalankios COVID-19 situacijos įvestas: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse.

Čia karantinas įsigalios spalio 26 dienos vidurnaktį ir tęsis iki lapkričio 9-osios 24 valandos.

Darbas nuotoliniu būdu

Įsigaliojus karantinui, minėtose savivaldybėse atsiras judėjimo ribojimai, Vyriausybės posėdžio metu teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

„Ribojimas keliavimo tarpmiestiniais ir priemiestiniais reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas, kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, tai yra, kai išvykstama iš tos savivaldybės, kuri yra užkrėsta arba paveikta, yra nustatomi reikalavimai užimti tik sėdimas vietas ir laikytis vieno metro atstumo“, – dėstė jis.

Taip pat, anot ministro, savivaldybių gyventojai viešose vietose privalės dėvėti apsaugos priemones, negalės būriuotis į didesnes kaip penkių žmonių grupes, išskyrus šeimos narius.

Tarp grupių turi būti laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo.

„Tarp grupių turi būti laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo“, – teigė A.Veryga, tačiau pridūrė, kad tai nebus privaloma laidotuvių metu.

Valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, jų valdomos įmonės įsigaliojus karantinui turės, kiek įmanoma, veikti nuotoliniu būdu arba dalinai nuotoliniu būdu (pamainomis). Taip pat elgtis primygtinai rekomenduojama ir privačiam sektoriui.

Draudžiamas pacientų lankymas

Prekybos vietose reikės riboti lankytojų skaičių, kiekvienam užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų plotą. Jei to padaryti neįmanoma, leidžiama aptarnauti ne daugiau kaip vieną klientą.

Savivaldybių, kuriose įsigalios karantinas, gydymo įstaigose bus draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientus, pacientus iki 14 metų, gimdyves.

Draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

„Rekomenduojama riboti vaikų, žmonių su negalia, pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrų veiklą, o savivaldybių administracijoms – užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais“, – priemones toliau vardijo A.Veryga.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sekmadieninės mišios
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sekmadieninės mišios

Religinėms bendruomenėms apeigas rekomenduojama organizuoti vengiant susibūrimų arba nuo to susilaikyti.

Visiems – primygtinė rekomendacija neiti iš namų

Premjeras Saulius Skvernelis išreiškė norą ne tik minėtų savivaldybių, bet visos šalies gyventojams rekomenduoti neiti iš namų.

„Ne tik šitose savivaldybėse, kur mes skelbiam lokalų karantiną, rekomenduoti likti namuose. Turiu omenyje ir sporto klubų veiklą, įvairiausių šokių, būrelių, ratelių veiklą – suaugusių sakykime. Tas pats yra ir mėgėjiškoms sporto varžyboms“, – vardijo jis ir paragino A.Verygą patvirtinti tokias rekomendacijas šalies mastu dviem savaitėms.

„Tai būtų nereikalingų socialinių kontaktų vengimas, kuris geriausiai apsaugo nuo pavojaus užsikrėsti virusu“, – pažymėjo S.Skvernelis.

Jei visuomenė vadovausis rekomendacijomis, jo įsitikinimu, prievartinio reguliavimo įvesti nereikės.

Jokiais reguliavimais, nurodymais pandemijos įveikti neįmanoma.

„Jokiais reguliavimais, nurodymais, mes suprantame, kad pandemijos įveikti neįmanoma“, – teigė premjeras.

Įspėjo savivaldybes „neorganizuoti šou“

Jis taip pat įspėjo į geltoną zoną papuolančių savivaldybių administracijas imtis priemonių, „ne šou organizuoti“.

„Kad nereikėtų pereiti į tą raudoną zoną, nes atsiradus raudonose zonose nutarimą [dėl karantino] būsim priversti pildyti įtraukiant vis naujas savivaldybes“, – dėstė ministras pirmininkas.

Apie spalviškai išskirstytas savivaldybes ir COVID-19 riziką jose skaitykite čia.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius taip pat siūlė visiškai stabdyti trečio amžiaus universitetų veiklą. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažymėjo, jog sustabdžius įprastą vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą reikės „kompensuoti išlaidas per biuletenius“.

Posėdžio metu Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė teiravosi, kodėl karantinas neskelbiamas Šiaulių mieste, kur veikia ir rajono savivaldybė.

„Maža kas kur yra, mes kalbam apie savivaldybės teritoriją“, – atsakė premjeras S.Skvernelis.

„Žinia pasiilgusiems ribojimų“

Po Vyriausybės posėdžio jis surengė nuotolinę spaudos konferenciją.

Tiems, kurie buvo labai pasigedę ribojimų ir draudimų, yra žinia, kad atitinkami ribojimai ir draudimai vėl įvedami.

„Tiems, kurie buvo labai pasigedę ribojimų ir draudimų, yra žinia, kad atitinkami ribojimai ir draudimai vėl įvedami“, – taip ją pradėjo premjeras.

Dėl COVID-19 plitimo masto, anot jo, dera imtis priemonių, nors labiausiai esą apsaugo „mūsų sąmoningumas, atsakomybė ir saugos reikalavimų laikymasis“.

„Tačiau vien to nepakanka, kai kuriose savivaldybėse situacija tampa sudėtinga, dėl to buvo priimti sprendimai pagal Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymą, patvirtinus kriterijus“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jis aptarė ir priemones, kurių, siekiant suvaldyti koronavirusą, imtasi nacionaliniu mastu. Apie jas – čia.

Karantinas Raseinių rajone – iki lapkričio 6-osios

Anksčiau Raseinių rajone paskelbtas karantinas turėjo trukti nuo spalio 9 iki spalio 23 dienos, tačiau šį laikotarpį Vyriausybė pratęsė iki lapkričio 6 dienos 24 valandos, nes infekcijos plitimo suvaldyti nepavyko.

„Raseinių rajono savivaldybėje epidemiologinė COVID-19 ligos situacija ir toliau išlieka ypač nepalanki. 2020 m. spalio 19 d. duomenimis, Raseinių rajono savivaldybėje COVID-19 ligos atvejų rodiklis yra 839,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų (prieš savaitę rodiklis buvo 1156,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų)“, – teikime nurodė Vyriausybė.

Epidemiologinė situacija ir toliau išlieka ypač nepalanki.

„Šiuo metu 17 proc. atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, nesiejamos su nustatytais protrūkiais ar įvežtiniais atvejais, tačiau daugėja susirgimų šeimose“, – priduriama dokumente.

Jame taip pat nurodoma, kad per savaitę nustatytų COVID-19 ligos teigiamų tyrimų dalis nuo visų rajone atliktų tyrimų yra 5,91 proc.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės duomenimis, nuo COVID-19 mirė du Raseinių rajono gyventojai, liga plačiai išplito socialinių paslaugų įstaigose – Blinstrubiškių socialinės globos namuose, Raseinių socialinių paslaugų centre. Taip pat – gydymo, švietimo, kultūros ar laisvalaikio įstaigose, viešąsias paslaugas teikiančiose įstaigose, įskaitant savivaldybę.

Tęsiantis karantinui, rajone privaloma visur dėvėti veido apsaugos priemones, dirbti ir mokytis nuotoliniu būdu, iki vidurnakčio ribojamas kavinių darbo laikas, srautai parduotuvėse ir kitur.

Viešajame transporte tarp keleivių turi būti išlaikomas metro atstumas, transporto priemonės – nuolat dezinfekuojamos.

Palikti gyvenamąją vietą siūloma tik vykstant į prekybos vietą, darbą, į gydymo įstaigą ar dėl kitų paslaugų, taip pat vykstant balsuoti rinkimuose.

Draudžiami visi renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, išskyrus rinkimus.

Raseinių rajone veikia mobilus COVID-19 tyrimų punktas, jame tiriami rajono gyventojai bei čia dirbantieji.

Saviizoliacijoje esantys Raseinių rajono gyventojai, išskyrus tuos, kurie serga COVID-19, Seimo rinkimuose turi galimybę balsuoti iš anksto specialiai tam skirtose vietose. Balsavimas vyksta Raseinių turgaus patalpose Algirdo gatvėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
13:31
23:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min