Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raseiniuose bręsta sukilimas prieš merą Remigijų Ačą

R.Ačas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Ačas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Raseiniuose kyla vietos ūkininkų maištas prieš Tvarkos ir teisingumo partijos atstovą merą Remigijų Ačą.

Kelios vietos ūkininkus vienijančios organizacijos pagrasino pradėti Raseiniuose rengti dideles protesto akcijas, kuriose būtų pasisakyta prieš, pasak jų, netinkamą R.Ačo veiklą, rašo dienraštis „Vilnius diena“.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyrius, Raseinių krašto žemės ir miško savininkų asociacija bei Raseinių rajono kaimo bendruomenės grupė Raseinių krašto bendrija šiomis dienomis priėmė rezoliuciją, kuri adresuota prezidentei Daliai Grybauskaitei, žemės ūkio ministrui Kaziui Starkevičiui, Raseiniuose išrinktam Seimo nariui Edmundui Jonylai ir kitiems pareigūnams.

Ūkininkų organizacijos tvirtina, esą savivaldybės darbuotojai įbauginti mero planuojamos pertvarkos, bijo pareikšti savo nuomonę, kad neprarastų darbo.

Rezoliucijoje teigiama, kad vietos organizacijos pasipiktinusios R.Ačo vadovaujamos Raseinių rajono savivaldybės vykdoma politika, esą nukreipta prieš šios savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyrių ir jo vedėją Arvydą Žukauską.

Ūkininkų organizacijos tvirtina, esą savivaldybės darbuotojai įbauginti mero planuojamos pertvarkos, bijo pareikšti savo nuomonę, kad neprarastų darbo.

R.Ačas tvirtina, kad savivaldybės administracijos reforma yra būtina, priešingu atveju skylėtame savivaldybės biudžete esą nebeliks pinigų tarnautojų algoms.

„Buvusioji rajono valdžia šių metų biudžetą suplanavo su 3 mln. litų deficitu. Tai didžiuliai pinigai Raseiniams. Todėl buvo būtina imtis pertvarkos, kuri leistų efektyviau valdyti rajoną ir naudoti turimas lėšas“, – sakė meras.

Anot jo, ėmusis pertvarkos, kuri jau parengta ir bus pradėta įgyvendinti lapkritį, bus sumažintas administracijos etatų skaičius. Todėl teks atleisti 10-15 darbuotojų. Be to, bus reformuoti skyriai, tad ir juose neišvengiamai bus atleisti kai kurie darbuotojai ir priimta naujų.

Kalbėdamas apie ūkininkų ginamą Kaimo reikalų skyriaus vedėją A.Žukauską Raseinių meras jį kaltino nekompetencija, todėl nepaneigė, kad jis bus pakeistas. „Priimant naujus darbuotojus bus atsižvelgiama ne į politines simpatijas ar antipatijas, bet į kvalifikaciją ir gebėjimą kokybiškai atlikti visus darbus“, – sakė savivaldybės vadovas.

Visuomeninių organizacijų keliamą maištą R.Ačas vadino politikavimu, artėjant Seimo rinkimams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min