Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 28d. 06:30

Rasta vieta naujam paminklui

Rekonstruojant skverą tarp Arklių ir Visų Šventųjų gatvių ketinama iškelti automobilių stovėjimo aikštelę ir įrengti pėsčiųjų zoną.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rekonstruojant skverą tarp Arklių ir Visų Šventųjų gatvių ketinama iškelti automobilių stovėjimo aikštelę ir įrengti pėsčiųjų zoną.

Skvere tarp Bazilijonų, Arklių ir Visų Šventųjų gatvių turėtų atsirasti paminklas ukrainiečių poetui, rašytojui ir dailininkui Tarasui Ševčenkai. Skulptūrą miestui žada padovanoti Ukraina, o Vilniaus miestas tikisi nušauti du zuikius – turėti naują paminklą ir sutvarkyti skverą, kuriuo iš Geležinkelio stoties lengviausia pasiekti senamiestį.

Vieta šiam paminklui rinkta ne vienerius metus. Anot Vilniaus miesto vyriausiojo architekto, Plėtros departamento direktoriaus Artūro Blotnio, Ukrainos ambasadai siūlytos vietos T.Ševčenkos gatvėje, šalia Pedagoginio universiteto, Maironio gatvėje, svarstyta leisti paminklą statyti Bazilijonų gatvėje, priešais Aušros vartus.

„Tačiau išanalizavę supratome, kad čia galėtų atsirasti paminklas popiežiui Jonui Pauliui II. Priešais Aušros Vartus Bazilijonų gatvė yra pakankamai plati, tad ją susiaurinus, iškėlus automobilių stovėjimo aikštelę atsiranda pakankamai erdvės aikštei ir paminklui“, – sakė A.Blotnys.

Tiesa, Jono Pauliaus II vardu pavadintą aikštę jau turime šalia Šv.Petro ir Povilo bažnyčios, tačiau dabar ten daugiausia vietos užima automobilių stovėjimo aikštelė. „Turime projektą, kuriame nurodoma, kad vietoje dabartinio transporto žiedo toje vietoje atsirastų paprasta sankryžą. Tuomet aikštė išsiplėstų, atsirastų vietos ir popiežiaus paminklui. Tačiau kadangi miestas ir valstybė šiuo metu nėra turtingi, projektą įgyvendinimą atidedame ateičiai“, – sakė A.Blotnys. Todėl, atsižvelgus į bažnyčios vadovų pageidavimus, nuspręsta popiežiaus atminimą kol kas įamžinti šalia Aušros Vartų.

Sutvarkius erdvę tarp Bazilijonų, Arklių ir Visų Šventųjų gatvių miestas turėtų ne tik puikų skverą paminklui, bet ir pėsčiųjų zoną, kuria iš geležinkelio ir autobusų stočių turistai galėtų patekti į senamiestį.

Ukrainos ambasados trečioji sekretorė Olena Masneva, besirūpinanti kultūros klausimais, teigė, kad ši vieta jiems patinka. „Mums malonu, kad siūloma vieta yra istorinėje Vilniaus dalyje. Toks buvo mūsų noras ir sostinės savivaldybė į jį atsižvelgė. Vieta patinka ir Lietuvos ukrainiečių bendruomenei. Mums šis projektas labai svarbus ir tikrai norime jį įgyvendinti“, – sakė O.Masneva.

Kol kas neprognozuojama, kada paminklas galėtų būti atidengtas. Anot O.Masnevos, tai priklausys nuo to, kada miestas rekonstruos skverą. Tuomet bus skelbiamas konkursas paminklui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:14
00:13
01:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min