Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 2d. 15:58

Rašytoja Vaiva Rykštaitė: saugodama savo aplinką pati pirma riščiausi prie medžio

Vaiva Rykštaitė su šeima
Asmeninio archyvo nuotr. / Vaiva Rykštaitė su šeima

Havajuose su šeima gyvenanti kaunietė rašytoja Vaiva Rykštaitė tikina, kad pirmoji prisirištų prie medžio ar gręžimo įrangos, jeigu kas nors Havajuose užsimotų gręžti naftos gręžinį. Jos manymu, aplinkosaugos srityje kiekvienas individualus veiksmas yra svarbus.

Visą „Ir aš darau“ laidą su Vaiva Rykštaite galite perklausyti čia

„Pagaliau pradėjau suprasti „balsavimą“ pinigais. Manęs kartą paklausė, kodėl aš naudoju daugkartinį maišelį, jei viena vis tiek nieko nepakeisiu? Atsakiau, kad tuomet ir balsuoti neikime, nes vienas balsas nieko nepakeis. Lygiai taip pat su maišeliais: jeigu juos staiga visi nustotų naudoti, maximos kaipmat juos išims iš apyvartos“, – tinklalaidėje „Ir aš darau“ sako rašytoja.

Ji pasakoja, kad nepatingi būti aktyvi ir kitais atvejais. „Tarkime, nueinu į ekologišką kavinę, kur viskas šaunu, bet jie į kokteilį įdeda plastikinį šiaudelį. Tuomet iškart rašau el. laišką: laba diena, buvo labai skanu, bet šiaudelį siūlau pakeisti. Kaune perėjusi per Laisvės alėją užsukau į „bio“ ir „eko“ kavinukes ir vegetarų svetaines, bet netgi ten viską viską deda į plastikinius maišelius, o maistą išsinešti – į putplasčio pakuotę. Radusi laiko jiems irgi rašysiu“, – dalijasi savo patirtimi V.Rykštaitė.

Anot jos, reikia keisti įsišaknijusią nuostatą, kad geri darbai daromi tyliai. „Aš pati pradėjau aukoti labdarai dėl to, kad mačiau tai darant garsenybes. Supratau, kad tai geras jausmas. Apie gerus darbus reikia daugiau šnekėti, kad jie taptų norma, o ne patosu“, – įsitikinusi ji.

Balandžio 27-ąją į tokį gerą darbą kviečiami visi Lietuvos gyventojai – vyks dvyliktoji aplinkos tvarkymo pilietinė akcija „Darom“. Pasak rašytojos, egzotiškojoje JAV salynų valstijoje tokie „darom“ rengiami nuolat. „Havajuose surferiai turi savo pliažo valymo dienas, miestelis turi savo, parko bendruomenė turi, mamų klubas turi savo – tiesiog valom, valom, valom, valom, valom“, – sako septynių knygų autorė.

Podkasto klausykite naujoje audioplatformoje 15min Klausyk. Kviečiame „Apple“ ir „Android“ vartotojus atsisiųsti programėlę.

Ir aš darau
Ir aš darau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min