Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raudonės pilį prikels „Panemunės žiedai '09“

Šeštadienį Raudonės pilyje vyksiantis renginys primins tikrųjų jos šeimininkų organizuotas šventes.
Organizatorių nuotr. / Šeštadienį Raudonės pilyje vyksiantis renginys primins tikrųjų jos šeimininkų organizuotas šventes.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tie, kas jau nuo antradienio pradeda ruoštis savaitgaliui, gali pasižymėti šeštadienį ir žemėlapyje paieškoti kelio į Jurbarko rajone esančią Raudonės pilį. Šeštadienį čia vyks jau aštuntoji tradicinė pilies šventė „Panemunės žiedai '09“.

Teatralizuotos šventės organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti didžiąją dalį sumanymų. Jiems pavyko atrasti liudininkus, kurie artimai bendravo su buvusiais pilies šeimininkais. Jų papasakota istorija panaudota rengiant šventės scenarijų. Liudininkai pasakojo, kad dvaro ponia Olga savo svečiams mėgdavo skambinti fortepijonu. Pilyje ir parko alėjose visad buvo pilna svečių. Vakaro tyloje švelniai liejantis muzikos garsams mezgėsi ne vienas meilės romanas tarp Raudonėje dažnai viešėjusių jaunų karininkų ir aristokračių panelių.

Panašių vaizdų netrūks ir šių metų pilies šventėje. Pagal scenarijų, šventę pradės atkurtas vaizdas iš pilies šeimininkų rengtų pasibuvimų su svečiais. Nuskambės ir specialiai Raudonės dvarui sukurta daina. Koncertinę programą pristatys Lietuvos televizijos muzikos projekto „Triumfo arka“ nugalėtojas Liudas Mikalauskas ir solistė Rita Preikšaitė. Susirinkusius linksmins smagioji kapela „Prūsai ilgi ūsai“. Nuo 15 val. kulinarinio paveldo kiemelyje įsikurs Jurbarko krašto kaimo kapelų koncertai. Išalkusieji bus laukiami prie vaišių stalo, kur jų lauks didžkukuliai, kastinys, pyragai ir medus, ant iešmo kepti žiobriai ir žuvienė.

Antrojoje šventės dalyje pasirodys Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas kartu su Egidijum Sipavičium, dailininkė Rūta Ščiogolevaitė, grupė ŽAS bei Stasys Povilaitis. Visos šventės metu nuo 14 iki 21 val. aplink pilį veiks teatralizuoti kiemeliai: menų dirbtuvė, aromatų kiemelis, Pilies paštas, Aptieka, Dvaro virtuvė, Dvaro ūkis, Pieninė ir sūrinė, Bravoras ir kiti. Šventę vainikuos režisieriaus Vytauto Rumšo spektaklis „Mindaugas Karalius“, sukurtas pagal Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“ ir M.Zyverto „Valdžia“.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min