TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Recepto kaina – penki litai

Vaistai
Photos.com / Vaistai
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio rajono taryba patvirtino naują papildomų receptų išrašymo tvarką.

Panevėžio rajono gyventojai, laiku nenusipirkę gydytojų jiems išrašytų kompensuojamųjų vaistų ir atėję prašyti naujo recepto, už šią paslaugą turės sumokėti penkis litus. Naująją tvarką jau patvirtino Panevėžio rajono taryba. Už perrašytus receptus sumokėti pinigai pateks į gydymo įstaigų kasą. Nustatyta, kad penkis litus mokės ir tie pacientai, kurie laiku nenusipirko vieno kompensuojamojo vaisto, ir tie, kuriems buvo išrašyti keli medikamentai.

Viena šios paslaugos apmokestinimo iniciatorių – Panevėžio rajono Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Nijolė Lekerauskienė neslėpė, kad pamiršę laiku nusipirkti vaistų pacientai ne tik gaišina gydytojus, bet ir sudaro kliūčių gauti konsultaciją kitiems ligoniams.

„Praleidę laiką nusipirkti vaistų pagal receptą, jie vėl turi registruotis pas gydytoją, kad šis jiems išrašytų kitą. Taip ilgėja laukiančiųjų eilės“, – teigė N.Lekerauskienė. Ji LŽ akcentavo, kad gydytojai, išrašydami pakartotinį receptą, būtinai privalo nurodyti, kokiu pagrindu jį išrašo. „Ligonio kortelėje gydytojas neturi teisės rašyti, kad naują kompensuojamųjų vaistų receptą išrašė vien dėl tokios menkos priežasties kaip laiku nenupirkti vaistai. Kad pagrįstų recepto rašymo būtinumą, jis privalo ligoniui pamatuoti pulsą, kraujo spaudimą ir atlikti kitus tyrimus. Tačiau tam prireikia gydytojo laiko, žinių bei įgūdžių“, – aiškino gydytoja. Anot N.Lekerauskienės, už pakartotinį paciento vizitą, kai jis ateina vien vaistų recepto, ligonių kasos nemoka.

Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės pastebėjimu, dažniausiai pacientai kompensuojamųjų vaistų laiku nenusiperka ne dėl pinigų stygiaus. Anot jos, žmonės laukia vaistinėse organizuojamų akcijų, kad gautų nuolaidų, o belaukdami neretai pražiopso ir recepto galiojimo laiką. Kitiems vaistų pažada nupirkti vaikai ar kaimynai, bet irgi laiku to nepadaro.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min