Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 15:16

Receptų pas gydytojus bus galima eiti rečiau

Piliulės
Fotolia nuotr. / Piliulės
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriuo keičiama receptų rašymo tvarka. Dabar asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, gydantys gydytojai galės išrašyti kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones iki 6 mėn. laikotarpiui.

Pakeistoje tvarkoje numatyta, kad gydytojas, įvertinęs paciento būklę ir atsižvelgdamas į jo pageidavimą, 6 mėn. gydymo kursui reikalingus vaistus galės išrašyti vieno apsilankymo metu keliuose receptų blankuose.

Noriu paprašyti visų gyventojų pernelyg neįsidrąsinti, atidžiai sekti savo sveikatą ir į gydytojus kreiptis laiku, – sakė V.Andriukaitis.

„Naujuosius metus pradedame ne tik sveikatos linkėjimais visiems Lietuvos žmonėms, bet ir puikia žinia pacientams“, – teigė V.Andriukaitis.

Pasak jo, nuo šiol lėtine liga sergančiam pacientui nebereikės kas mėnesį ar du lankytis pas savo gydytoją vien tik dėl recepto išrašymo. Gydytojai, atsižvelgdami į paciento būklę ir norus, galės išrašyti receptus pusmečiui. O pacientas galės įsigyti reikiamus kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones kas mėnesį, 2 ar kas 3 mėnesius.

„Tačiau kaip gydytojas  noriu paprašyti visų gyventojų pernelyg neįsidrąsinti, atidžiai sekti savo sveikatą ir į gydytojus kreiptis laiku“, – sakė ministras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min