Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Receptų pas gydytojus bus galima eiti rečiau

Piliulės
Fotolia nuotr. / Piliulės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriuo keičiama receptų rašymo tvarka. Dabar asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, gydantys gydytojai galės išrašyti kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones iki 6 mėn. laikotarpiui.

Pakeistoje tvarkoje numatyta, kad gydytojas, įvertinęs paciento būklę ir atsižvelgdamas į jo pageidavimą, 6 mėn. gydymo kursui reikalingus vaistus galės išrašyti vieno apsilankymo metu keliuose receptų blankuose.

Noriu paprašyti visų gyventojų pernelyg neįsidrąsinti, atidžiai sekti savo sveikatą ir į gydytojus kreiptis laiku, – sakė V.Andriukaitis.

„Naujuosius metus pradedame ne tik sveikatos linkėjimais visiems Lietuvos žmonėms, bet ir puikia žinia pacientams“, – teigė V.Andriukaitis.

Pasak jo, nuo šiol lėtine liga sergančiam pacientui nebereikės kas mėnesį ar du lankytis pas savo gydytoją vien tik dėl recepto išrašymo. Gydytojai, atsižvelgdami į paciento būklę ir norus, galės išrašyti receptus pusmečiui. O pacientas galės įsigyti reikiamus kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones kas mėnesį, 2 ar kas 3 mėnesius.

„Tačiau kaip gydytojas  noriu paprašyti visų gyventojų pernelyg neįsidrąsinti, atidžiai sekti savo sveikatą ir į gydytojus kreiptis laiku“, – sakė ministras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min