Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose referendumo stebėtojai užsimanė fotografuoti rinkėjų sąrašus

Balsavimo apylinkėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Balsavimo apylinkėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiauliuose į referendumą ateina rekordiškai mažai rinkėjų, o nepriklausomi stebėtojai ypatingai aktyvūs. Viena jų grupė nusprendė fotografuoti rinkėjų sąrašus, nes, jų žiniomis, rinkėjų Lietuvoje neva neaiškiomis aplinkybėmis pagausėjo kone šimtu tūkstančių nuo prezidento rinkimų. Fotografuoti sąrašų stebėtojams neleista.

Šiauliuose referendumo sekmadienis prasidėjo be pompastikos. Keletas balsuotojų į savo rinkimines apylinkes atvyko prieš septynias, tačiau, atvėrus apylinkių duris, anšlago nebuvo.

Dešimtos valandos duomenimis, balsavo 1,92 proc. visų Šiauliuose balso teisę turinčių piliečių. Prezidento rinkimų dieną per tą patį laiką balsavo 7,39 proc. rinkėjų. Tokia vangi balsavimo tendencija išsilaikė iki pat pietų.

Jei ir toliau taip, kitais metais mūsų Lietuvoje bus milijonu daugiau – nuostabu.

Nepriklausomų stebėtojų grupė Šiauliuose reiškėsi aktyviai. Stebėtojas Klemas Jankūnas reikalavo leisti nufotografuoti rinkėjų sąrašus. Jis teigė, kad rinkėjų sąrašuose gali būti gerokai daugiau, nei jų yra iš tikrųjų.

Šiaulių miesto rinkimų komisijos pirmininkė Giedrė Brazlauskaitė tokio leidimo fotografuoti nesuteikė, nes sąrašuose yra minimi piliečių asmeniniai duomenys – adresai.

„Galbūt stebėtojams rinkimų įstatymas nedraudžia fotografuoti rinkimų, tačiau asmens duomenys yra konfidencialūs pagal kitą įstatymą“, – teigė pirmininkė.

K.Jankūnas teigia, kad tokios iniciatyvos ėmėsi dėl paskleistų faktų, jog Lietuvoje nuo prezidento rinkimų rinkėjų pagausėjo: „Jei ir toliau taip, kitais metais mūsų Lietuvoje bus milijonu daugiau – nuostabu“, – neslėpė ironijos stebėtojas.

Tiesa, jis sužinojo, kad jo stebimose apylinkėse rinkėjų skaičius nepasikeitė, todėl fotografuoti sąrašus nebeliko prasmės. K.Jankūnas priminė, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas yra žadėjęs butelį šampano už surastą „mirusią dūšią“ rinkėjų sąraše.

„Absoliučiai nesolidus pokštas. Fotografuoti tarsi buvo leista, o dabar – nebeleidžia. Tikiuosi, kad bus tiksliai paaiškinta, kodėl Lietuvoje rinkėjų netikėtai padaugėjo“, – nenurimo stebėtojas K.Jankūnas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min