TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Referendumui parašų pritrūko, A.Paulauskas prašo pratęsti terminą (nuotraukos, papildyta 17.28 val.)

Į VRK grįžo apie 6,7 tūkstančio iš 10 tūkstančių parašų rinkimo lapų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Į VRK grįžo apie 6,7 tūkstančio iš 10 tūkstančių parašų rinkimo lapų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Referendumo už tautos teisę inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus iniciatyvinė grupė nesurinko 300 tūkstančių reikalingų parašų – pritrūko kone 50 tūkstančių.

Pirmadienį iniciatyvinė grupė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė surinktus parašus. Kaip sakė iniciatyvinės grupės pirmininkas, Naujosios sąjungos lyderis Artūras Paulauskas, VRK pristatyta apie 250 tūkstančių Lietuvos piliečių parašų. Iš viso VRK buvo grąžinti apie 6,7 tūkstančio parašų rinkimo lapų (jiems buvo išduota 10 tūkstančių lapų).

A.Paulauskas taip pat informavo, jog dalis parašų rinkimo lapų, kurie buvo išsiųsti į užsienį, dar negrįžo dėl techninių kliūčių, jie bus grąžinti artimiausiu metu.

Pristatydami jums šį skaičių parašų kreipiamės su prašymu leisti pratęsti parašų rinkimo laiką dar vienam mėnesiui, – sakė A.Paulauskas.Pristačius parašų rinkimo lapus, A.Paulauskas paprašė VRK pratęsti rinkimo terminą dar vienam mėnesiui. Esą į tris mėnesius parašų rinkimo buvo įskaičiuotas ir parašų rinkimo lapų tarnybinės informacijos pildymo laikas, be to, iniciatyvinė grupė rinkdama parašus susidūrė su kliūtimis.

„Mes susidūrėme su labai grubiais trukdymo atvejais, pavyzdžiui, „Sodra“, Darbo birža ir kitos valstybinės institucijos reikalaudavo mus palikti patalpas, ne kartą kvietė policiją, o kai kuriems parašų rinkėjams buvo pradėti tyrimai, pradėti patikrinimai jų asmenybių. Taip pat visuose be išimčių prekybos centruose, net lauke, prie įėjimo, trukdė rinkti, neleido mums stovėti – kaip ir tose valstybinėse įstaigose“, – sakė A.Paulauskas. Jis taip pat akcentavo, jog dabartinė parašų rinkimo tvarka yra komplikuota.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė, jog iniciatyvinės grupės prašymai artimiausiu laiku bus apsvarstyti. Tuo pačiu Z.Vaigauskas pabrėžė, jog referendumas nėra žaidimas – vien jo organizavimui reikėtų skirti per 12 mln. Lt.

„Kiekvienas rinkėjas, kuris pasirašo, kad būtų surengtas referendumas, tuo pačiu pasirašo, kad jis referendumui yra pasiruošęs skirti apie 40 litų – maždaug tiek išeitų padalinus tą sumą“, – sakė Z.Vaigauskas.

Referendumo iniciatyvinė grupė, vadovaujama Naujosios sąjungos, parašų rinkimo lapus gavo sausio 25 dieną. Surinkti 300 tūkst. parašų jie turėjo per tris mėnesius – iki balandžio 26 dienos.

Iniciatyvinė grupė siekė, kad šįmet būtų paskelbtas referendumas dėl Konstitucijos pataisos, kuri leistų ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkėjų siūlyti prezidentui paleisti Seimą ir skelbti pirmalaikius rinkimus.

Papildyta 17.28 val.: Z.Vaigauskas 15min.lt teigė, jog iniciatyvinės grupės prašymas pratęsti parašų rinkimo terminą bus sprendžiamas VRK posėdyje. Jį tikimasi surengti dar šią savaitę. Tačiau VRK pirmininkas užsiminė sunkiai įsivaizduojantis, jog šis prašymas galėtų būti patenkintas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min