Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reformacijos dieną – nauji Šakių šeimyniniai vaikų globos namai

Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas
Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Reformacijos dieną – spalio 31-ąją – Šakiuose atidaryti nauji apie 2 mln. Lt kainavę šeimyniniai vaikų namai. Naujieji namai suteiks pastogę 32 vaikams, netekusiems tėvų globos. Čia atskiruose keturiuose korpusuose su virtuvėmis, miegamaisiais ir pagalbinėmis patalpomis, šeimynos principu gyvens po aštuonis vaikus. Iš viso – 32 vaikai. Dar 12 pasiliks senajame pastate, kuriuos taip pat žadama renovuoti.

Šakių šeimyniniai vaikų globos namai duris atvėrė įgyvendinus projektą ,,VšĮ Šakių vaikų globos namų modernizavimas", finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, pagal 2007 - 2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto ,,Viešųjų paslaugų kokybė  ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra" priemonę ,,Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra".

Viešoji įstaiga Šakių vaikų globos namai - ne pelno organizacija,  kurios dalininkai yra Šakių evangelikų liuteronų religinė bendruomenė, Viešoji įstaiga Šakių evangelikų liuteronų religinės bendruomenės diakonija ”Šakių sandora” ir Šakių rajono savivaldybė.

 Liuteronų kunigas Virginijus Kelertas, kurio iniciatyva buvo pastatyti ne tik šie, bet ir senieji Šakių vaikų globos namai, džiaugėsi žmonėmis, kuriuos Dievas leido sutikti viso projekto metu. Tai ir projektą kuruojantis Vytas Šimonėlis, ir UAB ,,Eco inžinerija“ direktorius Orintas Naginė, ir architektas Tomas Dirsė, ir UAB ,,Geotaškas“ direktorius Paulius Juškelis.

Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas
Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas

UAB ,,Eco inžinerija“, sėkmingai baigusios šių namų statybos darbus, direktorius Orintas Naginė prisipažino, kad stipriausia motyvacija atlikti viską gerai ir iki galo – tai žibančios mažųjų gyventojų akys ir šypsenos: ,,Labiausiai man įsiminė berniukas, kurį pamačiau pirmą kartą atvykęs į šiuos namus, jį sutikdavau beveik kiekvieną kartą ir vėliau. Atsimenu, tada jis valgė prie mažojo stalo su kitais vaikais ir kai aš ėjau pro šalį, jis, rodydamas į šalia manęs stovintį techninės priežiūros vadovą, didžiuodamasis pasidžiaugė: ,,Čia yra mano tėtis“.

Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas
Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas

Kai išėjome į kiemą, vadovas man paaiškino, kad darbų pradžioje tam berniukui jis padovanojo medinį malūnėlį, kuriuo vaikas labai džiaugėsi, ir todėl dabar šis jį laiko artimu sau žmogumi. Tada supratau, kad nesuklydau, statydamas šiuos namus.“

Į šventines pamaldas Reformacijos dieną – spalio 31-ąją rinkosi ne tik dabartiniai šių namų gyventojai, bet ir jau iš jų išėjusieji, su savo šeimomis bei vaikais.

Senieji Šakių vaikų globos namai savo veiklą pradėjo  2005 metais. Per devynerius metus juose pagalbos sulaukė beveik 300 vaikų, netekusių tėvų globos. Šiuo metu čia gyvena 44 vaikai ir jaunuoliai.

Užaugę ir pradėję savarankišką gyvenimą, jie visada randa kelią į namus, kuriuose kažkada rado užuovėją ir saugumą jiems sunkiu metu.

Partnerių iš Lietuvos, Vokietijos ir Švedijos dėka, kiekvienam motyvuotam globotiniui stengiamasi padėti žengti pirmus savarankiškus gyvenimo metus: ieškoma lėšų vairavimo kursams, studijoms apmokėti, padedama ieškoti darbo.

Partnerių iš Lietuvos, Vokietijos ir Švedijos dėka, kiekvienam motyvuotam globotiniui stengiamasi padėti žengti pirmus savarankiškus gyvenimo metus: ieškoma lėšų vairavimo kursams, studijoms apmokėti, padedama ieškoti darbo.

Šiais metais viena mergina įgijo aukštąjį socialinio darbo išsilavinimą, kita studijuoja teisę.

Dar viena mergina tuose pačiuose namuose, kuriuose užaugo, sėkmingai darbuojasi kaip virėja. Šalia esančiame bažnyčios priestate įrengti ir aštuoni kambariai pilnametystės sulaukusiems globotiniams, kuriems reikalinga pagalba iškilus gyvenimo sunkumams: beieškant nuolatinio gyvenamo būsto, laikinai netekus darbo, auginant kūdikį, ar tiesiog atvykus pasisvečiuoti.

Į juos jaunuoliai visada gali sugrįžti kaip į savo namus, kuriuose yra laukiami.

Visame pasaulyje Liuteronų bažnyčia nuo seno pasižymi vykdoma diakonine veikla.  Šakiuose, šios bažnyčios dėka, be vaikų globos namų veikia ir dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto asmenims, kurį lanko 10 žmonių. Vakarais parapijos patalpose buriasi anoniminiai alkoholikai, pakilę naujam gyvenimui.

Vaikai, augantys šiuose globos namuose, nuo mažens ugdomi krikščioniška dvasia, mokomi dalintis artimo meile su kitais, aplankant vienišus, sergančius senelius, žmones su negalia, nudžiuginant juos ne tik dovanomis, maisto produktais, bet ir giesme bei bendra malda. Šakių evangelikų liuteronų parapija kiekvienais metais labdara paremia apie 600 rajono gyventojų.

Pirmuosius vaikų namus Šakių krašte XIX amžiuje įsteigė liuteronai –Šakių krašto valdytojo barono Gustavo von Keudellio šeima.

Prisimenant istoriją, naujų globos namų statyba – tai lyg senųjų europinių tradicijų tęsinys. Pirmuosius vaikų namus Šakių krašte XIX amžiuje įsteigė liuteronai –Šakių krašto valdytojo barono Gustavo von Keudellio šeima.

Jo šeimos herbas puošia atstatytą Šakių evangelikų liuteronų bažnyčią, kuri sovietų okupacijos metais buvo išniekinta paverčiant ją kino teatru, vėliau – sporto sale.

Tikimasi, kad šalia iškilusiuose naujuose šeimyniniuose vaikų globos namuose vaikų širdys išsivaduos nuo tėvų netikėjimo ir kitų negandų, vaikai užaugs tvirtais krikščionimis ir atsakingais Lietuvos žmonėmis, atsidėkojančiais pačių daromais gerais darbais bei toliau skleidžiančiais Dievo šviesą ir meilę.

Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas
Šakių šeimyninių vaikų namų atidarymas

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min