Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reformai nepritariantys Klaipėdos medikai ketina streikuoti

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai drąsiai reiškė savo nuomonę.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai drąsiai reiškė savo nuomonę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sėkmingai ir pelningai dirbančios Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai jaučiasi įkliuvę į mįslingos, painios ir dviems didžiosioms šalies ligoninėms palankios sveikatos reformos spąstus. Nepritariantys numatytiems sprendimams uostamiesčio medikai neatmeta galimybės streikuoti.

Trečiadienį į ligoninę atvykusio Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus medikai prašė neišduoti ir neparduoti ligoninės Sveikatos apsaugos ministerijai. Aną savaitę uostamiestyje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas neslėpė, kad Klaipėdai sveikatos reformos sūkuryje tenka svarbus vaidmuo. Numatoma, kad Klaipėdoje vietoje keturių būtų dvi daugiaprofilinės ligoninės. Sujungus Apskrities, Tuberkuliozės ir Vaikų ligonines jos steigėja ir dalininkė būtų Klaipėdos savivaldybė. Antroji ligoninė apjungtų Klaipėdos universitetinę (KUL), Jūrininkų ir Švėkšnos ligonines. Šis darinys būtų perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai. Teigiama, kad paslaugų kokybė nenukentės, gyventojai Klaipėdoje gaus visą reikiamą gydymą. Tačiau medikai mano kitaip.

Nebijo sakyti nuomonės

Salėje susirinkusiems kelioms dešimtims medikų, savivaldybės atstovų ir merui, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad medikai nebijo pokyčių, reformų ir supranta, kad dabartinė sveikatos sistema kritikuotina. Tačiau, anot V.Janušonio, dabar parengta reforma yra „jungimas vardan jungimo”, kad būtų sumažintas pačių įstaigų skaičius, be konkrečios naudos pacientams.

„Norima sukurti du sveikatos monstrus Vilniuje ir Kaune bei prievarta perskirstyti ir nukreipti pacientus į šiuos miestus, respublikinėms ligoninėms liktų pagalbinis vaidmuo”, – sakė V.Janušonis. Anot jo, norint sujungt ligonines nekreipiamas dėmesys, kokio jos dydžio, kokios paslaugos jose teikiamos. Sujungus kelias įstaigas pasikeis tik vadovas, tad, anot V.Janušonio, kam jungti, jei niekas nesikeičia.

V.Janušonis teigė nebijantis reikšti savo nuomonės ir žinantis, kad už tai gali susilaukti nemalonės ar Valstybės kontrolės vizito, kaip jau yra buvę ne kartą.

Vargina nežinomybė

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai nepritaria reformai ir nenori būti sujungti su kitomis ligoninėmis, juolab, kad dirba sėkmingai.
KUL dirba apie 2000 medikų.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirba apie 2000 medikų, kasmet jie rūpinasi 45 tūkst. ligonių. Dalis medikų darbuojasi nuo pat ligoninės įkūrimo, jau 33 metus. Sujungiant ligonines visam personalui būtų įteikti atleidimo lapeliai ir naujo darinio vadovas spręstų, ką ir į kokią darbo vietą priimti.

Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojų sąjungos pirmininkas Vytautas Grykšas merui teigė, kad kolektyvą vargina nežinomybė.

„Įteiks atleidimo lapelius, o kas žino, ar būsime grąžinti į darbą. Jei ir būsime, ar turėsime tas pačias pareigas, tikrai ne tą patį atlyginimą, nes mums algos nemažėjo“, – vardijo V.Grykšas. Gydytojas teigė, kad praėjusią savaitę į ligoninę atvykęs sveikatos apsaugos ministras buvo nervingas, vengė susitikimų, atsisakė bendrauti su profsąjunga. „Susidaro įspūdis, kad reforma daroma pagreitintai ir paslapčiom“, – sakė jis.

Anot V.Grykšo, ministerija neturi jokių teisinių mechanizmų reikalauti, kad savivaldybė perduotų ligoninę ministerijai. „Reikės ruoštis medikų streikui, nes bloginamos darbo sąlygos“, – sakė gydytojas. Šiuo metu medikai pagal sutartį negali streikuoti, tačiau V.Grykšas teigė, kad bus inicijuojamas sutarties pakeitimas.

Neliks kai kurių operacijų

KUL gydytojas Algirdas Šlepavičius pasakojo, kad prieš 20 metų, sausio 13 jam teko stovėti prie Seimo, tačiau šiandien belieka apgailestauti dėl valstybės valdymo spragų.

„Reforma reikalinga, tačiau jau dabar aišku, kad ji naudinga Kauno ir Vilniaus klanams. Po reformos Klaipėdoje nebebūtų galima daryti daugelio operacijų – kasos, storųjų žarnų ir kitų, visa tai būtų daroma Kaune ir Vilniuje. Tai nesuvokiama protu“, – sakė gydytojas. Anot jo, sumažinus galimų atlikti operacijų skaičių, mažės ir personalas, atlyginimai.

J.Andriejauskaitės nuotr./Ligoninės medikai teigė, kad juos kamuoja nežinomybė ir tai trikdo sklandžiam darbui.
Ligoninės medikai teigė, kad juos kamuoja nežinomybė ir tai trukdo sklandžiai dirbti.

„Šiandien mes renkamės dėl laisvės dirbti. Nežinome, kodėl turime susijungti su kitom ligoninėm, stoti su atleidimo popierėliais į eilę. Ligoninė šuoliais kyla aukštyn, neprašo jokios pagalbos. Prašau mero neparduoti ir neišduoti ligoninės“, – prašė vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Ona Mitalienė.

Medikai prašė mero apginti uostamiesčio medikų pozicijas ir nesikuklino priminti, kad artėja merų rinkimai.

„Aš matau, kodėl ministras vengia su jumis susitikti, nes išgirdus tiek motyvų, būtų nebeaišku, į kurią pusę reformuoti“, – sakė R.Taraškevičius. Jis žadėjo, kad Sveikatos apsaugos ministerijai be trijų parengtų bus išsiųstas ir dar vienas motyvuotas raštas. R.Taraškevičius su A.Čapliku turėtų susitikti ir asmeniniam pokalbiui.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min