Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 23d. 11:39

Reformuojant Karo prievolės administravimo tarnybą darbo gali netekti daugiau kaip 100 žmonių

Lietuva atsisakė šauktinių, bet norintys ginti tėvynę kviečiami užsirašyti į savanorių pajėgas ir ateiti tarnauti profesinėje kariuomenėje.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuva atsisakė šauktinių, bet norintys ginti tėvynę kviečiami užsirašyti į savanorių pajėgas ir ateiti tarnauti profesinėje kariuomenėje.

Balandį baigus Karo prievolės administravimo tarnybos (KPAT) reformą šioje institucijoje liko 91 darbuotojas vietoje 240, buvusių reformos pradžioje.

2009 metais pradėtos KPAT reformos metu buvo atleisti 36 valstybės tarnautojai ir 6 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį.

Dar 69 profesinės karo tarnybos kariai taip pat gali tapti bedarbiais – jei jiems per du mėnesius krašto apsaugos sistemoje nebus rastos pareigos pagal kompetenciją, jie bus išleisti į atsargą, BNS pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Šiuo metu kariai yra perkelti KPAT laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą, bet gauna darbo užmokestį. Prireikus kariuomenės vadovybė juos gali pasitelkti užduotims vykdyti.

Pakeitus KPAT struktūrą liko 4 karo prievolės centrai ir 10 teritorinių skyrių apskričių centruose vietoje buvusių 47 teritorinių skyrių prie miestų savivaldybių.

Vykdant reformą iš KPAT į kitas krašto apsaugos sistemos įstaigas perėjo dirbti 11 valstybės tarnautojų ir 5 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, – jiems buvo pasiūlytos pareigos pagal kompetenciją.

10 šioje institucijoje dirbusių profesinės karo tarnybos karių buvo perkelta į kitas tarnybos vietas.

KPAT reforma yra visos krašto apsaugos sistemos reformos dalis. Pagal reformos priemonių planą, baigus pertvarką KPAT iš įstaigos prie ministerijos turėtų virsti Personalo komplektavimo departamentu Lietuvos kariuomenėje.

Vykdant reformą yra taip pat nuspręsta atsisakyti Gynybos štabo, tačiau tam dar reikia Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimų. Reformos eigoje taip pat turėtų būti centralizuota krašto apsaugos sistemos buhalterija ir finansų valdymas, reorganizuojami ir sujungiami įvairūs Krašto apsaugos ministerijos departamentai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min