Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 27d. 12:14

Regatoje žuvusi 19-metė Olesia išlydėta filmu: jachtoje ji įamžinta su dingusiais tėvu ir sūnumi

Universiteto bendruomenė atsisveikina su 19-mete Olesia Orlova
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Universiteto bendruomenė atsisveikina su 19-mete Olesia Orlova

„Noriu paprašyti jūsų palydėti Olesią taip pat šviesiai, su meile, kokia buvo ji pati“, – gausiai susirinkusius į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetų salę kvietė Teatro katedros vedėja Danutė Vaigauskaitė. 19-metė Olesia Orlova neišgyveno po savaitgalį Baltijos jūroje ties Klaipėda vykusios regatos, kurios metu jachta „Defiance“ tapo nevaldoma ir visi įgulos nariai atsidūrė vandenyje. Ketvirtadienį, palydint Olesią į paskutinę kelionę, vyko filmo, kuriame įamžinta antrojo kurso studentė Olesia ir dingę įgulos nariai, peržiūra. Idėją šiam filmui pasiūlė pati Olesia.

„Sveiki atvykę į antrus mūsų Olesios teatrinius namus. Ji gyveno su mumis metus. Jie buvo tokie ryškūs, tokie svarbūs, nes jos asmenybė įsirėžė visam laikui mūsų širdyje.

Neįmanoma rasti užuojautos žodžių paguodai, nes skausmas per daug didelis. Ne tas tikslas mūsų susibūrimo...

Olesios didžiausia svajonė buvo baigti vaidybos studijas ir išvykti studijuoti kino prodiusavimo. Ir kai Inesa Kurklietytė, kino režisierė, pasiūlė mūsų katedros studentams dalyvauti šiame projekte, pirma mintis buvo, kaip gerai, Olesia turės galimybę patirti kažką labai susijusio su kinu.

Rugsėjį baigusi projektą Palangoje, ji visa galva pasinėrė į šią veiklą. Ji atėjo su savo idėjomis ir pati dalyvavo šiame projekte.

Labai noriu padėkoti savo katedros studentams, kurie šitokioje sudėtingoje situacijoje išlaikė egzaminą, padarė septynis filmus ir tai reiškia, kad jie gali būti menininkai“, – vis braukdama ašarą kalbėjo D.Vaigauskaitė, žiūrėdama filmą, kuriame įamžinta „Defiance“ jachtoje besišypsanti Olesia.

Abejingų neliko, akademijos bendruomenė, artimieji ir net jos nepažinoję negalėjo sulaikyti ašarų dėl negailestingo jaunos merginos likimo. Dešimties minučių vaizdai palydėti garsiais plojimais Olesiai.

Kūrė filmus apie Klaipėdą

„Pamenu, kaip Olesia sėdėjo ant šios scenos ir pristatė, apgynė idėją, kad reikia nufilmuoti filmą apie jachtą ir jos komandą. Iš 19 idėjų viena jų iškart laimėjo“, – merginą prisimena režisierė I.Kurklietytė.

Pamenu, kaip Olesia sėdėjo ant šios scenos ir pristatė, apgynė idėją, kad reikia nufilmuoti filmą apie jachtą ir jos komandą. Iš 19 idėjų viena jų iškart laimėjo, – pamena režisierė I.Kurklietytė.

Jos teigimu, filmai tapo projekto „Dokumentinė Klaipėda“ dalimi. Į Klaipėdą atvykę Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus atstovai pasiūlė sukurti filmus apie savo miestą. Rugsėjį vyko filmavimas.

„Šiandien turėjo būti filmų peržiūra, taip viskas sutapo“, – susijaudinusi kalbėjo I.Kurklietytė. Jos teigimu, per šį trumpą pažinties laikotarpį Olesia iš būrio studentų išsiskyrė savo žavesiu, buvo labiausiai spindinti ir švytinti asmenybė.

Filme užfiksuota „Defiance“ komanda – kapitonas Olegas Zeleninas ir jo sūnus Dmitrijus Zeleninas, taip pat Olesia Orlova. Vaizduose matyti Kuršių marias skrodžianti jachta ir šiltas įgulos narių bendravimas.

„Kadangi laive filmuoti sunku, didelis vėjas, jiems davėme profesionalų operatorių Mindaugą, kuris buvo ir konsultantas, ir dėstytojas. Jie kartu išplaukė, bet į paskutinę kelionę neleidau, nors Mindaugas ir norėjo plaukti, bet aš neleidau. Negalvojau, kad galėtų kilti pavojus gyvybei, bet supratau, kad gali audra užpilti kamerą. Dėl to Mindaugas liko gyvas... Panašu, kad tarsi Dievulis už rankos vedžiojo, nes tiek daug ženklų, simbolių...“ – sako I.Kurklietytė.

Negalvojau, kad galėtų kilti pavojus gyvybei, bet supratau, kad gali audra užpilti kamerą. Dėl to Mindaugas liko gyvas, – sakė režisierė.

Jos teigimu, mergina buvo aistringa buriuotoja, pasakojo, jog tai vienintelėje regatoje dalyvaujanti rusakalbių komanda. Įgulos nariai buvo jos mokytojai, mergina tikėjosi išlaikyti egzaminą ir sėkmingai buriuoti.

„Ji iš tikrųjų aistringai pristatė idėją, pamenu, dar vakare sakiau, vaikai, sustokit, nusiraminkit... Ypač sunku yra operatoriui Mindaugui, buvo labai sunku sumontuoti tą filmą“, – įvykius dėliojo režisierė.

Draugų teigimu, Olesiai buriavimas buvo aistra, jachtoje ji praleido visą vasarą, keliavo, mokėsi buriuoti. Patirties ėmė semtis prieš kelerius metus.

Peržiūrėjus filmą prabilo M.Gorkio mokyklos, kurioje mokėsi Olesia, teatro mokytoja Galina Semionova. Būdama moksleivė Olesia priklausė mokyklos teatrui „Vesnuška“.

„Noriu pasidalinti jausmais, kuriuos jaučiu. Noriu apkabinti kiekvieną studentą... Šio filmo kiekviena minutė buvo kupina švelnumo, jausmų... Kas galėjo žinoti, kad taip nutiks....Labai profesionaliai padarytas filmas. Šiandien filme pamatėme gyvą Olesią ir tokią ją išlydėsime, gražią, spindinčią. Esu tikra, kad jei gyvename kupini tokio žmogiškumo, pasaulis turi ateitį. Dėkoju visiems teatro draugams, su kuriais ji mokėsi, kurie atvažiavo, atvyko, atskrido iš kitų šalių pagerbti jos“, – dėkojo G.Semionova.

Pažiūrėti filmo atvyko ir šeimos nariai. Paskutines dukros gyvenimo akimirkas, jos pražūtingą aistrą buriavimui stebėjo ir mama, netekusi jau antros atžalos, kurią pasiglemžė Baltija.

Pražūtinga regata

Šeštadienį mergina dalyvavo regatoje Stepono Kudzevičiaus taurei laimėti. Tai bene paskutinio sezono regata, rengiama besibaigiant buriavimo sezonui. Kaip teigia buriuotojai, ši rudeninė jachta visuomet išsiskiria oro sąlygomis bei bangavimu, tačiau profesionaliems buriuotojams tai esą ne bėda, nes jie žino, kur plaukia.

Dėl didelio vėjo ir bangų, siekusių apie 3–4 metrus, regata buvo atidėta ir startavo pora valandų vėliau. Tačiau vos išplaukus į atvirą jūrą, prie molo, nutiko nelaimė. Visi jachtos „Defiance“ nariai atsidūrė vandenyje. Iš Baltijos jūros netrukus ištrauktas vienas įgulos narys, laivo kapitonas ir jo sūnus dingo. 19-metė Olesia, kaip paaiškėjo, buvo prisitvirtinusi jachtoje virve. Nevaldoma jachta buvo nešama į krantą ir išmesta Melnragėje, prie jos aptikta prisitvirtinusi Olesia. Medikams pavyko atgaivinti merginą, tačiau reanimacijoje ji mirė.

Ketvirtadienio popietę Olesia amžino poilsio atguls Lėbartų kapinėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

20:27
01:03
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min