Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 13d. 10:00

Regioniniai atliekų tvarkymo centrai gali tapti privatūs

Kazokiškių sąvartyne atliekos kaupiasi itin greitai – baigiama užpildyti pirmoji sekcija ir jau planuojama antroji.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kazokiškių sąvartynas

Buitinių atliekų tvarkymo sistema, kuriai sukurti buvo panaudota šimtai milijonų litų Europos Sąjungos paramos, vienu įstatymo brūkštelėjimu gali būti perduota į privačias rankas.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad tokius pakeitimus numato Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos. Prognozuojama, kad dėl tokio sprendimo atliekų tvarkymas pabrangtų kone penktadaliu.

Visus regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) ketinama paversti viešosiomis įstaigomis ir palikti joms vienintelę funkciją – organizuoti atliekų tvarkymo sistemą: kaupti informaciją, apskaičiuoti mokesčio dydį, rinkti rinkliavas, šviesti gyventojus. Šiai veiklai finansuoti lėšų reikėtų iš savivaldybių biudžetų – kasmet maždaug po 25-60 mln. litų.

„Matyt, RATC egzistavimas ypač nemalonus privačioms komunalinių paslaugų įmonėms, mat juos įsteigus baigėsi privatininkų savivalė. Buvo įvesta buityje susidarančių atliekų apskaita, pradėjo vykti atliekų tvarkymo konkursai, tapo griežtesnė sutarčių priežiūra ir paslaugų kontrolė. Savivaldybės, turėdamos RATC, gali rinktis paslaugų teikėjus, todėl yra užkirstas kelias ir monopolijai“, – sakė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos prezidentas Juozas Jankevičius.

Pasak Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas rengusio Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Jono Šimėno, svarbiausias tikslas, kurio siekiama keičiant šį teisės aktą, – nustatyti komunalinių atliekų turėtojo atsakomybę.

„Žmonės turėtų sudaryti individualias sutartis ir mokėti pagal realų atiduotų tvarkyti atliekų kiekį. Jie su savivaldybėmis galėtų sudaryti individualias atliekų tvarkymo sutartis ir mokėti ne už kiekvieną gyventoją ar būsto kvadratą, o pagal sukaupiamą atliekų kiekį“, – aiškino J.Šimėnas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min