Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Regiono ligoninės jungsis į vieną tinklą

Naujoji sistema, kai visos regiono ligoninės būtų sujungiamos į vieną elektroninį tinklą, optimizuotų darbus.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Naujoji sistema, kai visos regiono ligoninės būtų sujungiamos į vieną elektroninį tinklą, optimizuotų darbus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskričiai vienintelei Lietuvoje pavyko suburti visas valstybines gydymo įstaigas ir imtis kartu diegti elektroninį sveikatos tinklą.

Klaipėdos universitetinė ligoninė, kaip ir Vilniaus Santariškių bei Kauno medicinos universiteto klinikos, jau turi įsigiedusi elektroninį sveikatos tinklą, kai visi pacientų duomenys apdoroti vieninga tvarka.

Kaip teigė šios ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Virginijus Vanagas, įdiegus šią sistemą, nebeliko popierinių žurnalų, pacientų lakstymo po kabinetus, blaškymosi.

„Galima reguliuoti srautus. Užregistruoti pacientą galima ir kitame kabinete, nebereikia tiek klaidžioti po pastatą“,- teigė pašnekovas.

Prieš kelis metus imta kalbėti, kad būtina visos Lietuvos gydymų sistemos duomenys sujungti į vieną sistemą, tačiau iki šiolei šis užmojis neįgyvendintas.

„Duomenų tvarkymas ligoninėms būtų žymiai paprastesnis. Kaip pavyzdys – jei pacientas pasidarė tyrimus Krentingoje ir važiuoja konsultacijų į Klaipėdą, nebereikės žiūrėti, kas ten tuose popieriuose – parašė, ar ko neparašė, gal ne taip perskaitė. Dabar visi duomenys bus standartizuoti“, - teigė specialistas. Bus sisteminama ir visa pacientų ligos istorija, kad medikai galėtų stebėti, kaip kito jų sveikata.

Klaipėdos apskritis pirmoji ryžosi į vieną tinklą sujungti dvidešimt gydymo įstaigų. Kitose apskrityse susivienijo vos po kelias įstaigas. Suvienijimo darbas gali užtrukti iki pusantrų metų. Viliamasi, kad elektroninį sveikatos tinklą, kurio įdiegimas regionui atsieis 2,2 mln. Lt., pavyks finansuoti iš struktūrinių fondų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min