Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 5d. 16:50 , Atnaujinta: 2017 gegužės 5d. 17:47

Registrų centro vadovo pareigas užims advokatas Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus
E.Kurausko nuotr. / Gintautas Bartkus

Penktadienį Teisingumo ministerijos organizuotą konkursą į Registrų centro direktoriaus postą laimėjo advokatas Gintautas Bartkus. Jis surinko daugiausia balų, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Dvi dienas trukusiame konkurse dalyvavo 14 pretendentų. Konkurso metu buvo daromas vaizdo ir garso įrašas.

Vertinimo komisija, vadovaujama teisingumo viceministro Justo Pankausko, konkurso rezultatų protokolą perdavė teisingumo ministrei Mildai Vainiutei.

Kaip numatoma Korupcijos prevencijos įstatyme, konkursą laimėjusio asmens kandidatūra bus pateikta specialiųjų tarnybų patikrai.

G.Bartkus sakė, kad tapęs Registrų centro direktoriumi svarstytų visuomenei atverti visus įmonės turimus duomenis.

„Taip – tai vienas iš labai rimtai svarstytinų dalykų, nes duomenys turi būti atviri. Duomenų atvirumas reiškia, kad jais galėtų naudotis kiti, kurti naujas paslaugas, kurti naujus produktus“, – BNS sakė jis.

G.Bartkus teigė, kad jam yra svarbi centro darbuotojų kompetencija. Teisininkas pabrėžė, kad Registrų centre dirba vieni geriausių informacinių technologijų specialistų, tačiau jis neatmeta, kad gali atsisveikinti su kai kuriais įmonės darbuotojais.

Pasak G.Bartkaus, jo Registrų centro vizijoje svarbiausi yra skaidrumas, patikimumas ir inovatyvumas.

„Dar vienas dalykas, kuris yra be galo svarbus, tai, kad Registrų centras turi būti paslaugų teikėjas, tai yra turi atsisukti į vartotojus 100 procentų: ne tik turime turėti duomenis, bet padaryti, kad jie būtų visų pirma atviri, antra – jais turi būti patogu naudotis“, – sakė konkurso laimėtojas.

Šiuo metu G.Bartkus dirba advokatų kontoroj „Tark Grunte Sutkiene“. Jis yra lektorius Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Magistro laipsnį šiame fakultete advokatas įgijo 1989 metais.

2000–2001 G.Bartkus ėjo teisingumo ministro pareigas. 2008 metais jis buvo tarp Liberalų sąjūdžio svarstomų kandidatų į teisingumo ministrus.

G.Bartkus tobulinosi Suomijos, Lenkijos, Kolumbijos, Vengrijos, Jungtinių Valstijų ir kitose aukštosiose mokyklose, dirbo keliose advokatų kontorose, tarp jų – „Valiūnas Ellex“, „Baltic Legal Solutions Lietuva“.

Jis 2009–2012 vadovavo tuometinio premjero sudarytai biurokratijos mažinimo, arba „Saulėtekio“, komisijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min