Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reklamuotis spaudoje norinčioms valstybės institucijoms dienraščių greitai gali tekti ieškoti su žiburiu

Spauda
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Spauda
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viešinimo paslaugas perkančioms institucijoms greitai gali tekti gerokai paplušėti ieškant dienraščių, kuriuose galėtų būti nušviečiami jų atlikti darbai. Neetiškais pripažinti laikraščiai „Lietuvos rytas“ ir „Respublika“ ne tik neteko galimybės mokėti lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM), kartu su tuo dingsta valstybės užsakymai.

Vienas iš pavyzdžių – tebevykstantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) konkursas viešinimo paslaugoms pirkti.

Vienam iš konkurso dalyvių pasipiktinus, kad jame dalyvauja neetiški leidiniai, buvo pakeistos jo sąlygos ir abu minėti laikraščiai išbraukti iš konkurso.

„Respublika“ neatlaikė

„Respublikos“ leidėjai dėl to nebeturėtų jaudintis – įtraukimas į neetiškųjų sąrašą tikrų lietuvių laikraščiu save vadinusiam leidiniui buvo nepakeliamas. Gegužės viduryje paskelbta, kad dienraštis nebeišeis.

Nors oficialiai nepatvirtinta, tačiau kalbama, kad visai netrukus „Respublika“ pasirodys kitu pavadinimu kaip savaitraštis.

Nors oficialiai nepatvirtinta, tačiau kalbama, kad visai netrukus „Respublika“ pasirodys kitu pavadinimu kaip savaitraštis.

Tai leis leidiniui mokėti lengvatinį – 9 proc. PVM, o ne 21 proc., kokį dabar tenka mokėti „Lietuvos rytui“.

Tačiau naujasis „Respublikos leidinių“ produktas nebegalės pretenduoti į stambiausią spaudai skirtą valstybės užsakymų pyrago gabalą, nes jis atiteks dažniau leidžiamiems leidiniams.

Iš kovos dėl valstybės užsakymų iškritus dviems žaidėjams, viešuosiuose pirkimuose galės konkuruoti likę nacionaliniai dienraščiai - „Kauno diena“, „Lietuvos žinios“, „Vakaro žinios“ ir „Verslo žinios“.

J.Gavėnas: viešinimas spaudoje – atgyvena

Buvęs įmonės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ verslo plėtros vadovas, dabar mokymų ir konsultavimo bendrovės „Talentų namai“ vadovaujantis partneris Justas Gavėnas 15min.lt sakė, kad institucijų veiklos viešinimas spaudoje – viso labo formalumas, kurį reikia išpildyti.

Dažnai institucijos suranda pigiausią, mažiausiai žinomą leidinį, kad išpildytų šį reikalavimą. Jeigu renkamasi iš nacionalinių dienraščių – pasirenkamas pigiausias variantas. Jeigu ieškoma efektyvumo, tam yra geresnių būdų.

„Dažnai institucijos suranda pigiausią, mažiausiai žinomą leidinį, kad išpildytų šį reikalavimą. Jeigu renkamasi iš nacionalinių dienraščių – pasirenkamas pigiausias variantas. Jeigu ieškoma efektyvumo, tam yra geresnių būdų, – teigė pašnekovas. – Tai yra tas pats, kas reikalavimas pametus pasą paskelbti spaudoje skelbimą. Teoriškai veikia, praktiškai tai – visiška atgyvena“.

Tačiau J.Gavėnas nemano, kad viešinimui spaudoje skiriami valstybės pinigai mažės: „Jeigu liks bent vienas nacionalinis dienraštis, lėšos atiteks jam. Tačiau jeigu reikalavimas skelbti spaudoje bus panaikintas, bus pradėta ieškoti efektyvesnių kanalų – pradedant nuo interneto portalų“.

J.Gavėno teigimu, žmogus, norintis pasistatyti namą, siektų, kad kuo daugiau įmonių pamatytų jo skelbimą, todėl kreiptųsi į Lietuvos statybininkų asociaciją. „Tai būtų daug efektyviau, nei didelėmis raidėmis „Lietuvos aide“ išspausdinti skelbimą apie konkursą“, – sakė jis.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min