TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekonstrukcijos startui trūksta tik lėšų

Kol kas neaišku, ar kovo pabaigoje turinčios prasidėti rekonstrukcijos metu Sereikiškių parkas bus užrakintas, ar atviras lankytojams.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kol kas neaišku, ar kovo pabaigoje turinčios prasidėti rekonstrukcijos metu Sereikiškių parkas bus užrakintas, ar atviras lankytojams.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniuje kovo pabaigoje turėtų prasidėti Sereikiškių parko rekonstrukcija. Tiesa, kol kas išlieka rizika, kad parkas rekonstrukcijos šiemet gali ir nesulaukti, jei Ūkio ministerija iš ES fondų neskirs darbams reikalingų 18 mln. litų.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ jau išdavė leidimą Sereikiškių parko rekonstrukcijos žemės darbams ir šiuo metu baigia ruošti inžinerinių tinklų bei infrastruktūros projektą. Prižiūrėti rekonstrukciją patikėta bendrovei „Vilniaus kapitalinė statyba“. Jos direktorius Renatas Dūdonis tikino, kad kol kas laukiama visų reikiamų leidimų, o tada Sereikiškių parke bus imamasi pirmųjų darbų – medžių genėjimo, želdynų tvarkymo.

„Lygiagrečiai su leidimų laukimu vyksta ir derybos su Ūkio ministerija, kuriai tarpininkaujant  norime, kad ES fondai finansuotų rekonstrukciją 100 proc.“, – pasakojo R.Dūdonis. Jis tikino, kad visi formalumai turėtų būti sutvarkyti per kovą, kitaip darbų atlikimo terminas gali vėluoti: „Geriausias metas tvarkyti želdynus yra pavasaris, vėliau gali būti vėlu.“

Paklaustas, kas bus, jeigu Ūkio ministerija pinigų neskirs, R.Dūdonis sakė, kad tuomet būtų greitai ieškoma alternatyvių investuotojų, tačiau pridūrė: „Deja, šiuo metu greitai rasti tokių investuotojų, kurie galėtų skirti milijonus, sunku.“

Jeigu pinigai rekonstrukcijai, kaip tikimasi, bus skirti, savivaldybė skelbs konkursą ir išrinks rangovą, kuris vykdys darbus. Be želdinių sutvarkymo, rangovas turės perkasti parko takus, sutvarkyti alėjas ir aikštes, fontanus, suoliukus, įrengti tinkamą apšvietimą.

Turėtų atsirasti naujų objektų

Užsimoję sutvarkyti Sereikiškių parką Vilniaus miesto savivaldybės vadovai žadėjo, kad parke turėtų atsirasti ne viena kavinė, žaidimų aikštelė, netgi oranžerija. Vis dėlto greičiausiai šiemet šių objektų dar nebus. „Kol kas nėra parengta nei vieno projekto atskiram objektui įrengti, yra tik savivaldybės projektiniai pasiūlymai“, – patikslino „Vilniaus plano“ vyriausiais architektas Mindaugas Pakalnis.

R.Dūdonio tvirtinimu, kol kas neaišku, kada bus pradėta ieškoti investuotojų šiems objektams. „Už ES lėšas sutvarkysime tik patį parką, jo infrastruktūrą. Atskirus objektus finansuos kiti šaltiniai“, – teigė jis. Tikimasi, kad investuotojų pavyks pritraukti patraukliais pasiūlymais: siūlant pavadinti alėją, skverą jų vardu ar pan.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min