Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rektoriaus rinkimai pakvipo teismais

V.Žulkus nusprendė trečiai kadencijai į rektoriaus postą nebepretenduoti.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / V.Žulkus nusprendė trečiai kadencijai į rektoriaus postą nebepretenduoti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universiteto rektoriaus rinkimai kelia vis didesnį susidomėjimą. Praėjus mėnesiui nuo pirmų rinkimų, kuomet iš dviejų kandidatų rektoriaus išrinkti nepavyko, dabartinis universiteto vadovas prof. Vladas Žulkus persigalvojo ir posto nusprendė nebesiekti, tačiau jo lengvai taip pat neketina atiduoti.

Ketvirtadienį universitete (KU) atplėšti vokai ir paaiškėjo, kad rektoriaus posto sieks keturi profesoriai. Tai spalį su V.Žulkumi rungęsis, KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas Artūras Razbadauskas, šiuo metu universitete prorektoriais dirbantys Rimantas Didžiokas bei Vaidutis Laurėnas bei pretendentas iš kito miesto – Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechanikos ir mechatronikos fakulteto dekanu dirbantis Algimantas Fedaravičius.

Kaune gimęs ir augęs bei visą gyvenimą KTU pradidrbęs profesorius A.Federavičius teigė nusprendęs išbandyti savo laimę. „Ilgus metus teko dirbti mokslo organizacinį darbą, laboratorijos vedėju, baigiu antrą dekano kadenciją. Iš kitos pusės ir asmeniniai interesai, nes galvoju apie pajūrį, Palangoje truputį įsikurti, taip susiklostė, tad nusprendžiau pabandyti savo galimybes platesniu masteliu“, - planais dalijos profesorius.

Pasikeitė planai

Profesorius Vladas Žulkus „15min.lt“ teigė, kad paraiškos nebepateikė, nes pasikeitė jo panai. „Esu išrinktas iki kitų metų spalio mėnesio. Mano kadencija baigiasi ne ryt, ne poryt, o spalį, kol kas manęs niekas neatleido, ir iki to laiko nematau pagrindo dalyvauti rinkimuose“, - nusiteikęs vadovauti iki sutarties baigties kalbėjo V.Žulkus.  Į klausimą, ar kitų metų spalį, kai baigsis kadencija neketina dalyvauti kituose rinkimuose, tik jau į seimą, rektorius šyptelėjo: „Kitų metų rinkimai į seimą – įdomus pasiūlymas, ačiū labai, bet nekandidatuosiu“.

Rektoriaus alga neatskaičius mokesčių kiek viršyja 6300 Lt, su priedais ir priemokomis siekia ir apie 10 tūkst. Lt, tad išeitinė kompensacija būtų nemenka.

Per savaitgalį tarybos nariai ketina išanalizuoti pretendentų pasiūlytas veiklos gaires. Pirmadienį bus paskelbta, ar visi pretendentai taps kandidatais į rektoriaus postą. 

Prieš kelias dienas buvo paviešinta informacija, jog tarybos nariai iš univesiteto Teisės skyriaus gavo savotišką įspėjimą, esą jei bus išrinktas naujas žmogus, o ne V.Žulkus, įstaigą užgrius dideli finansiniai įsipareigojimai, nes rektoriaus kadencija baigiasi kitų metų spalį. Profesorių bei prorektorius atleidus anksčiau laiko, tektų išmokėti solidžias išeitines kompensacijas.
V.Žulkus neslėpė, kad priklausomai nuo to, kokį sprendimą priims taryba priklausys, ar bylinėsis dėl kompensacijos.

Tikisi apsieiti be teismų

KU Rektoriaus rinkimų komisijos pirmininkas profesorius Antanas Bučinskas džiaugėsi, kad sulaukta daugiau pretendentų į postą ir vylėsi, kad gruodį rektorius bus išrinktas. Anot jo, anksčiau nei baigiasi V.Žulkaus kadencija rinkti rektorių numato įstatymas, mat KU pakeitė statusą iš biudžetinės į viešąją įstaigą ir privalo skelbti rinkimus.

„Išrinkus naują rektorių per 6 dienas reikia perduoti pareigas naujam, o kaip spręsti darbo sutarties klausimą, ne tarybos reikalas. Labai realios šnekos, kad rektorius gali pareikalauti kompensacijos, bet tai teisinė valstybė, yra įstatymai, netgi nemanau, kad grėstų kokie teismai, bus surastas susitarimas“, - kalbėjo A.Bučinskas.

KU rektorius išrenkamas, kuomet vienam iš kandidatų tenka šeši iš aštuonių tarybos narių balsai. Jei pirmo balsavimo metu tiek simpatijų nė vienas nepelnys, antrame balsavime dalyvaus du daugiausia balsų gavę kandidatai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min