Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rektorių algos per metus – šimtai tūkstančių

Gali atidėti mokesčius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybės kontrolės audite – šokiruojantys skaičiai. Kai kurių universitetų rektoriai per metus uždirbo šimtus tūkstančių litų.

Iš tarnybinio atlyginimo ir priedų iš biudžeto, priemokų už papildomus darbus, atlygio už autorinius darbus ir priedų iš specialiosios programos lėšų Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Romualdas Ginevičius per mėnesį vidutiniškai iki mokesčių gaudavo 29 738 litus pajamų. Tai manyti iš universiteto žiniasklaidai patiektų duomenų. „Į rankas" per mėnesį R.Ginevičius pernai gavo vidutiniškai 22 604 litus.

Tačiau pats R.Ginevičius siūlo atskirti jo atlyginimą, siekiantį apie 12 tūkst. per mėnesį, nuo papildomos veiklos, duodančios papildomų pajamų ir pakeliančios per mėnesį gaunamus pinigus iki minėtos solidžios sumos.

„Tai, ką aš uždirbau už mokslinius straipsnius, už kitus dalykus savo papildomu darbu su atlyginimu nieko bendro neturi, – BNS aiškino R.Ginevičius. – Pas mus kol kas yra rinkos ekonomika, mes –laisvi žmonės, ir aš aukodamas savo sveikatą turiu teisę uždirbti. Kai ir visi universiteto profesoriai, kurie uždirba dar daugiau už mane turbūt. Aš galiu ir milijoną uždirbti, tai yra mano asmeninis reikalas. Jeigu aš sugebu, tai ir uždirbu. Aš daug labai dirbu, aš labai darbštus. Reikia džiaugtis, kad tokių žmonių yra. Jei visi dirbs valdiškai, tai bus blogai, ypač mokslininkai."

LNK televizijai R.Ginevičius teigė, kad jo darbas yra labai įtemptas, o vadovauti universitetui – tai ne UAB.

Tuo metu Vilniaus universiteto rektoriaus Benedikto Juodkos atlyginimas, kaip rašo naujienų portalas delfi.lt, "ant popieriaus" – 11 463 litai. Vidutinis VU dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimas neatskaičius mokesčių sudaro 3579 litus. Tokie darbo užmokesčio dydžiai VU galioja nuo 2008 m. sausio mėnesio.

Kauno technologijos universiteto duomenimis, rektoriui prof. Raimundui Šiaučiūnui iš biudžeto asignavimų mokamas rektoriaus tarnybinis atlyginimas yra 6310 litų. Senato nutarimu jam skirtas tokio pat dydžio priedas, mokamas iš specialiosios programos.

Klaipėdos universiteto rektoriaus Vlado Žulkaus atlyginimas "ant popieriaus" šiuo metu siekia 6310 litų. Senato nutarimu rektoriui mokamas 30 proc. priedas ir 25 proc. dydžio priemoka prie atlyginimo. Todėl mėnesinis V.Žulkaus atlyginimas – apie 9780 litų. Tačiau pernai dar jis gavo pajamų už papildomus darbus, pavyzdžiui, povandenines ekspedicijas, todėl jo pajamos per mėnesį sudarė apie 12 tūkst. litų.

Delfi.lt žiniomis, Šiaulių universiteto rektoriaus atlyginimas su priedu "ant popieriaus" – 7256 litų.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Zigmas Lydeka gauna 6272 litų pagrindinį atlyginimą "ant popieriaus". Rektoriui taip pat mokamas 70 proc. darbo užmokesčio priedas. Tad "ant popieriaus" rektoriaus atlyginimas siekia 10,5 tūkst. litų. Už pusę profesoriaus etato rektorius dar gauna apie 2000 litų.

Pasak Z.Lydekos, vidutinis jo vadovaujamo dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimas - 5200 litų. Rektoriaus atlyginimas nuo jo negali skirtis 4 kartus. Tad dabartinis Z.Lydekos gaunamas atlyginimas - dukart mažesnis nei leistų Vyriausybės teisės aktai.

Milžinišką atlyginimą taip pat gaunantis Vilniaus pedagoginio universiteto rektorius LNK televizijai teigė, kad jo atlyginimas gali atrodyti didelis, kol nelygini jo su Vakarų Europos universitetų rektorių atlyginimais. Neva, palyginus su jais, jo alga atrodytų netgi „kukli.“

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos prezidentė Indrė Vareikytė LNK sakė, kad tokios algos gali atrodyti neetiškos, o rektoriai, gaudami tokius milžiniškus atlyginimus, galėtų labiau pasistengti dėl bendruomenės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Alga Universitetas
Parašykite atsiliepimą apie 15min