Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 23d. 14:30

Remigijaus Šimašiaus kalėdinis sveikinimas Artūrui Zuokui – kreipimasis į prokurorus

Artūras Zuokas ir Remigijus Šimašius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras Zuokas ir Remigijus Šimašius

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas gavo savotišką šventinį sveikinimą iš savo įpėdinio Remigijaus Šimašiaus. Vilniaus savivaldybė buvusį savo vadovą skundžia prokurorams.

Naujoji savivaldybės administracija įtaria, kad A.Zuoko valdomos įmonės prašymu sudarkytas miesto kraštovaizdis Užupyje, prie pat eksmero namo. 

„Gindama vilniečių interesus, sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Lietuvos generalinę prokuratūrą bei Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, prašydama ištirti – kas nuniokojo medžius saugomoje teritorijoje Vilnios krantinėje: drastiškai nugenėti medžiai daliai namų Užupio gatvėje atvėrė Vilniaus panoramą, tačiau pavasarį jie veikiausiai nežaliuos.

Bendrovės „BNA grupė“ (Užupio  g. 30) prašymu, savivaldybės Želdynų poskyris lapkričio mėnesį išdavė leidimą  suteikti medžiams Vilnios šlaite taisyklingą geometrinę formą  – tik saikingai patrumpinti visomis kryptimis  išaugusias  1–3 metų lajos šakeles. Šis leidimas buvo suderintas su Kultūros ir paveldo departamentu, nes Vilnios šlaito želdiniai ypatingai saugomi ir gali būti tvarkomi pagal griežčiausios apsaugos režimą“, – rašoma paskutinę darbo dieną prieš šventes išplatintame savivaldybės pranešime.

Savivaldybė skelbia, esą A.Zuoko verslą įdavė Užupio bendruomenė, o Vilnelės šlaitas vardan vaizdo į miestą galėjo būti darkomas jau keletą metų.

„Užupio bendruomenės savivaldybei pateiktais duomenimis, pagal tos pačios bendrovės „BNA grupė“ užsakymą medžiai šioje teritorijoje palei Vilnią  įžūliai žalojami, nukertant lajas, jau ne pirmą kartą. Nors tyrimas pirmąkart nebuvo atliktas, bendruomenės išsaugotose nuotraukose akivaizdžiai matyti, kad šioje ypatingoje teritorijoje, turinčioje kultūrinę, estetinę ir istorinę reikšmę, genėjant medžius gamta buvo nuniokota ir 2012 metais.

Kai tik suskaičiuos gamtai padarytą žalą, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas darbus atlikusiai įmonei ketina skirti nuobaudą, o savivaldybė daugiau neišduos leidimų genėti ar kirsti medžius bendrovei, grubiai pažeidusiai medžių genėjimo taisykles. Savivaldybė prašo prokurorų imtis veiksmų ir nustatyti kaltininkus už galimai neteisėtais veiksmais padarytą žalą gamtai  ir ginti viešąjį interesą“, – teigiama pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min