Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 20d. 13:51

Remigijus Šimašius apie būsimą koaliciją: nacionalinis stadionas tikrai bus tarp būtinų darbų

Remigijus Šimašius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius
Antrajai kadencijai išrinktas Vilniaus meras Remigijus Šimašius neslepia, kad jau dėlioja naują valdančiąją koaliciją, tačiau neatskleidžia, kokie pirmieji susitarimai pasiekti. Esą buvo tik pirmi pasikalbėjimai, kuriuose akcentuoti darbai, o ne pareigų pasiskirstymas, ir tai džiugina. Tarp būtinųjų darbų bus ir nacionalinis stadionas, kuriam dalis būsimųjų partnerių iki rinkimų nepritarė.

Visuomeninis komitetas „R.Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ naujojoje taryboje turės 18 atstovų, tai 7 daugiau, nei pastaruoju metu mero frakcija turėjo. Tačiau iki daugumos jiems trūksta mažiausia 8 balsų – Vilniaus taryboje iš viso yra 51 narys, tad daugumą turi sudaryti bent 26 iš jų.

Frakcijas Vilniaus taryboje turės A.Zuoko ir vilniečių koalicija „Laimingas Vilnius“ (10 narių), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) (9), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir Rusų aljansas (6), Darbo partija (5) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) (3).

Susitikimai pradėti

Kol kas R.Šimašius susitikęs buvo su LLRA-KŠS, TS-LKD ir LVŽS atstovais. Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas išvykęs, bet tikimasi, kad pokalbis su juo įvyks dar šią savaitę. Su A.Zuoku ir jo partija derėtis kol kas neketinama.

„Dėl koalicijos galiu pakartoti, ką jau sakiau – vakar pradėjome derybų procesą, pabaigos laiko nenoriu ir nedrįstu prognozuoti, laiko dar gražaus turime. Mano tikslas ne tik postai, reikia ir dėl detalios programos susiderėti. Tam bus skirta pakankamai laiko“, – kalbėjo R.Šimašius.

Toje programoje tikrai bus įrašytas ir nacionalinis stadionas. Meras sako, kad tą mini nuo pat pradžių – šiam darbui turės pritarti visi koalicijos partneriai.

Mano tikslas ne tik postai, reikia ir dėl detalios programos susiderėti. Tam bus skirta pakankamai laiko, – kalbėjo R.Šimašius.

Šiuo metu dėl stadiono statybų jokių sprendimų savivaldybė negali priimti, nes teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė visas procedūras. „Teismo sprendimas reikš, ar tas projektas toliau važiuoja, ar turės būti pertvarkomas. Aš tikiuosi, teismas priims teisingą sprendimą ir galėsime su tokiu projektu važiuoti. Kitas dalykas, ar Vyriausybė nepersigalvojo, ar išlieka projekto partnerė. Tikiuosi, Vyriausybė savo įsipareigojimų laikysis“, – kalbėjo R.Šimašius.

Esą jeigu ir bus nuspręsta perskirstyti europinius pinigus, svarbiausias išlieka nusistatymas skirti numatytą sumą šiam objektui.

L.Kvedaravičiaus gali nelikti

Paklaustas, ar su galimais partneriais jau tariasi ir dėl galimų postų dalijimosi, personalijų, R.Šimašius to nepaneigė. Tačiau galutinių kandidatų tikina dar nežinąs. Neatmeta tik vieno, kad dabartinis jo pavaduotojas Linas Kvedaravičius šių pareigų nebeis.

„Jis yra vienas iš galimų kandidatų, bet šiandien galiu pasakyti, kad dar gerokai prieš rinkimus su L.Kvedaravičiumi esame kalbėję, jis išreiškė norą galbūt pačiam imtis kažkokios kitos karjeros ir galbūt nebenorėtų būti vicemeru. Jeigu man reikėtų labai įkalbėti, turbūt įkalbėčiau, bet gal verta komandai persikrauti“, – sakė meras.

Pats L.Kvedaravičius žurnalistams sakė, kad niekas nesilaiko postų vien dėl pačių postų. „Visų pirma yra sritys, dėl kurių bus suderėta, ir nuo sričių priklausys, ar aš būsiu vicemeras. Tarp mūsų yra galinčių žmonių ir tai priklausys nuo kompetencijų, reikalingų vykdyti mūsų frakcijai iškeltas užduotis“, – kalbėjo šioje kadencijoje miesto ūkio, plėtros ir sporto klausimus kuravęs mero pavaduotojas.

Sritys kol kas neišsidalintos, nėra sutarta ir dėl to, kurios frakcijos deleguos vicemerus.

Dar gerokai prieš rinkimus su L.Kvedaravičiumi esame kalbėję, jis išreiškė norą galbūt pačiam imtis kažkokios kitos karjeros, – sakė R.Šimašius.

„Jeigu koalicija turės tarp 26 ir 30 narių, tai būtų natūralu, kad mano komanda turėtų deleguoti du kandidatus, o ne vieną“, – kalbėjo R.Šimašius.

Tačiau labiau meras sako besidžiaugiąs, kad galimiems partneriams svarbiau ne postai, o būsimi darbai. Tai esą pašalina ir šiek tiek įtampos, kuri lydi postų skirstymą.

Galimi koalicijos partneriai irgi kol kas neatskleidžia daug derybų detalių. Plačiau galite skaityti čia: R.Šimašius pradėjo dėlioti valdančiąją koaliciją: kontūrus turi, bet detalių neatskleidžia

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min